Dünyanın hangi ordusu gittiği yerde böyle karşılanıyor?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere vatandaşların desteği sürüyor.

10 Şubat 2018 Cumartesi 00:58
Dünyanın hangi ordusu gittiği yerde böyle karşılanıyor?

Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Meclisince, Mersin'in merkez Mezitli ilçesindeki miting alanında düzenlenen "Zeytin Dalı Harekatı'na Destek" programına, Türkiye'nin değişik kentlerinden gelen Suriyeli 62 aşiret reisi ile çok sayıda sığınmacı katıldı.

Suriyeliler, burada ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atıp, TSK'nin Afrin'deki harekatına destek verdi.

"Türkiye, Suriye'yi kurtaracak", "Erdoğan, Suriye'nin yanında" sloganları atan Suriyeliler, terör örgütleri aleyhine yazıların bulunduğu dövizler taşıdı.

Suriyeli Aşiretler ve Kabileler Yüksek Meclisi Başkanı Rafi Ukla Raco, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşiret reisleriyle bir araya gelmelerindeki amacın Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek olduğunu söyledi.

Türk halkına Suriye'ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Raco, şunları belirtti:

"TSK'nin ülkemizde başlattığı operasyonların başarıyla sonuçlanmasını bekliyoruz. Topraklarımızın teröristlerden arındırılmasını istiyoruz. Operasyonlardan sonra zamanla inşallah bu teröristlerin hepsinden kurtulacağız. Suriye halkı da bu harekatı destekliyor."

Diğer aşiret reisleri de birlik ve beraber vurgusu yaparak, harekata destek verdiklerini bildirdi.

Raco ve aşiret reisleri, konuşmaların ardından Türk ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrakları açarak slogan attı.

Haber Tarihi: 10 Şubat 2018 Cumartesi 00:58

YORUM YAZ

 • HaticeHatice9 ay önce
  Dunyada farz ve sunnetleri ile ibadetlerini yerine getiren bir milletiz suudiler iranlilar namazlarinda sadece farz kiliyor peki peygamber efendimizin sunnetleri nerde iste o yuzden bizimle savas esnasinda karsilasan dusman bir irkiliyor savaslarda once evliyalar sehitler arkasindan bizim askerlerimiz gidiyor bizim askerlerimiz olursem sehit kalirsam serefimle gazi olurum diyor cunku gaziligin bile allahin katinda degeri vardir o yuzden musluman ve turk oldugumuz icin sukredelim allah iman gucuyle savasa giden askerlerimize basarilarin en buyugunu versin allah turk askerine ve halkina zeval vermesin bu ulkede fitne cikaranlarinda tez zamanda bu ulkeden defolup gitmelerini nasip etsin insallah
 • HamidoHamido9 ay önce
  Aslanlar sizifetöcü hainlerin gavuraşıkları ve batı yalakakarın dan ayrı tutarak gönderdik bu mazlumyaşlıhalkının duası da Allahın izniyle arkanızda.Vurunhainlere bütün domuzlara leşler geldikçe ben şükür secde sine devam ediyorum.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 9 ay önce
  Çünkü Bizim Ordumuz Zalime Karşı Mazlumun Yanında. Ve Adil.
 • Fatih BayüstFatih Bayüst9 ay önce
  Zaten bizim gibi Düğüne evladını gönderir gibi askere gönderen yegane tek Milletiz. Bir çiçeğin ve bitkinin güzel olması her zaman kökünden değil midir? Bizim Millette aynısıdır. Hepsi Ecdadtan gelen bir yapıdır.
 • Fatih BayüstFatih Bayüst9 ay önce
  Zaten Dünyada Askere Düğüne gönderir gibibyavrularımızıdavulla zurna ile

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018