THY- Euroleague

Dünyaca ünlü uzmanlar iki gün boyunca 'Geleceğimiz İçin Büyüme' konusunu masaya yatıracak

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, iki gün boyunca dünyaca ünlü uzmanlara ev sahipliği yapacak.

14 Kasım 2017 Salı 13:49
Dünyaca ünlü uzmanlar iki gün boyunca 'Geleceğimiz İçin Büyüme' konusunu masaya yatıracak

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin (TSPB) ikincisini düzenleyeceği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli'nde gerçekleşecek. ''Geleceğimiz İçin Büyüme'' temasıyla düzenlenen ve iki gün sürecek kongrede, 24 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 25 eğitim programı yer alıyor.

Türkiye'nin 2023 vizyonundan hareketle oluşturulan program doğrultusunda, sermaye piyasının gündemindeki en güncel konular kamu kurum ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, yatırımcılar ve basın mensuplarının katılımıyla iki gün boyunca tartışılacak.

Türkiye'nin sürdürülebilir büyüme hedeflerine sermaye piyasaları yoluyla katkıda bulunmayı hedefleyen Kongre'nin panel başlıkları, kamu ve özel sektör kurumları, sivil toplum kuruluşları ile akademik toplulukta görev yapan kişilerden oluşan İçerik Komitesi tarafından yürütülen uzun soluklu titiz bir çalışma sonucunda belirlendi.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun da desteklediği Kongre'deki çok sayıda ana/eş anlı panellerin yaklaşık 5.000 civarında ziyaretçisinin olması bekleniyor. Pay ve borçlanma araçları ihraçları, altyapı yatırımlarının ve girişimciliğin finansmanı, doğrudan yabancı sermaye ve portföy yatırımları, finans merkezi alternatifleri, yatırım stratejileri, Endüstri 4.0, bireysel emeklilik sistemi ve otokatılım, dijital para ve yeni finansal mimari, Blockchain gibi gündemde yer alan birçok konuya dair özel panel düzenlenecek, Gündemdeki konuların yanı sıra yatırım yapma stratejilerine yönelik hazırlanan birçok eğitim programı da ücretsiz olarak Kongre'de yer alıyor.

Türkiye ve dünyada birçok önemli isim katılıyor

Kongreye Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, dünyaca ünlü yazar ve ekonomist Prof. Dr. James Robinson, yazar Chris Skinner, Dünya Bankası Kalkınma Beklentileri Grubu Direktörü Dr. Ayhan Köse, Eski Hazine Müsteşarı Dr. Mahfi Eğilmez gibi önemli isimler katılıyor.

Prof. Dr. James Robinson ana konuşmacılar arasında

Uluslararası uzmanların katılacağı kongrenin açılış konuşmacılarından biri 'Ulusların Dönüşü' kitabının eş yazarı James Robinson olacak. Dünyada birçok ödüle aday gösterilen ve kısa sürede birçok baskı yapan kitap, Doğan kitap tarafından Türkiye'de ilk olarak 2013 yılında yayınlanmıştı. Kitap'ta, ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri tarihsel bir süreç içerisinde analiz ediliyor. Prof. Dr. Robinson, Türkiye'nin büyüme sürecine ve geleceğe dair görüşlerini Kongre'de katılımcılarla paylaşacak. Ayrıca, Kongre'de kitap imzalama etkinliği de düzenlenecek.

Chris Skinner sektörün geleceğini anlatacak

Kongre kapsamında sektörün geleceğini şekillendirecek olan teknolojik yenilikler de kapsamlı bir şekilde tartışılacak. Dünyada 'dijital bankacılık gurusu' olarak anılan Chris Skinner, 'Oyun Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Takası' başlıklı konuşmasıyla gelecekte sermaye piyasalarını bekleyen yenilikleri anlatacak.

Kongredeki tüm panel ve eğitimler tüm katılımcılara açık olup kayıtlar ücretsiz olacak.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 13:49

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018