Dünya Mobilya Sektörü İMOB’da

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğinde bu yıl 9.’su organize edilen, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı “İstanbul Mobilya Fuarı” (İMOB 2013) bugün İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da kapılarını açıyor. İMOB 2013, 173 ülk

28 Ocak 2013 Pazartesi 23:56
Dünya Mobilya Sektörü İMOB’da

EKONOMİ SERVİSİ
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğinde Uluslararası Fuarcılık tarafından bu yıl 9.’su organize edilen,  “İstanbul Mobilya Fuarı” İMOB 2013, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı oldu. İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da bugün kapılarını açan İMOB 2013, 173 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne sermeyi hedefliyor. Tasarım ve kalitesiyle ünlenen İtalya dahil birçok ülkeye mobilya ihracatı gerçekleştiren Türk mobilya sektörünün bulunma noktası olan İMOB Fuarı, geçen yıl tüm dünyadan 103 ülkenin katılımıyla yeni iş alanlarının açılmasını sağlayan fuar, bu yıl da mobilya sektörünün merkezinde yer alacak.  
1000’DEN FAZLA MARKA
KOLEKSİYONLARINI SERGİLİYOR
Fuara katılan 300’ü aşkın katılımcı ve 1000’den fazla marka, 100 bin ziyaretçi beklenen İMOB 2013 aracılığıyla iş alanlarını genişletecek. Toplam dokuz salonda gerçekleştirilen İMOB 2013, Türk markalarının dünyaya sunulan vitrini olurken, Avrupa’dan Asya’ya Ortadoğu’dan Afrika’ya geniş coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği fuar olma ayrıcalığı taşıyor.
KONSEPT BÜTÜNLÜĞÜ
TÜRK MOBİLYASININ TERCİH SEBEBİ
Bir çok dünya ülkesinde mobilya firmalarının konsept bütünlüğü olmadan yaptıkları satışlar, ithalat yapan markaları lojistik anlamında zora sokarken, Türk firmalarının tek bir marka altında yemek odası, yatak odası, oturma odası vb. konsept bütünlüğünün var olması, tek bir konteynerde bir mağaza dolusu ürün sevk edilmesine olanak sağlıyor. Bu da ithalat yapan firmaların maliyetlerinin düşük olmasına neden oluyor.

Haber Tarihi: 28 Ocak 2013 Pazartesi 23:56

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    26 Eylül 2018