Dünya devi Türk füzelerini aldı

Dünyaca ünlü havacılık şirketi Airbus, adı açıklanmayan bir ülkenin envanterinde yer alan uçağında Türk füzelerini tercih etti.

13 Kasım 2017 Pazartesi 14:38
Dünya devi Türk füzelerini aldı

Dubai’de düzenlenen havacılık fuarına C295 nakliye uçağı ile katılan Airbus Defence ve Uzay (Airbus Defence and Space) firması beraberinde ROKETSAN ürünlerini sergiledi. Airbus fuarda C295’in silahlı İstihbarat, Keşif ve Gözetleme( C295 Armed ISR /Intelligence Surveillance & Reconnaissance) uçağı ile yerini aldı. Uçakta farklı tipte hedefler için çok geniş yelpazede ürün kullanımını öne çıkaran firma bu çerçevede ROKETSAN’ın üç ürününe yer verdi.

C-295’le beraber L-UMTAS anti-tank füzesi, Lazer güdümlü 2,75 inç Cirit ve Mk82 serbest düşüşlü mühimmatı akıllandıran Teber-82 lazer güdüm kiti yer aldı. Firma, ROKETSAN ile imzaladığı işbirliği çerçeve anlaşmasının benzerlerini İspanya’dan Expal, Escribano ve Equipaer, Almanya’dan of Rheinmetall, ABD’den Nobles Worldwide ve US Ordnance ile imzaladığını vurguladı.

C4 Defence'nin haberine göre, Airbus’un sergilediği uçak adı açıklanmayan bir ülkenin envanterinde yer alıyor. Uçakta Nobles Worldwide ile US Ordnance’dan tedarik edilen paraşütçü yan kapılarına monte edilmiş iki adet 12.7mm makinalı tüfek bulunuyor.

Haber Tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi 14:38
  • tayfur yıldırımtayfur yıldırım2 ay önce
    serseri sana şunu söyleyeyim Cenab-ı HAkk ın bu topraklar üzerinde muradıvar sen bireysel olarak kendi nefsini ıslah etmeye gayret göster onu bunu şikayet etme etrafını düzeltmeye çalış biz FatihSultan Mehmed Hanın tebaası gibi olduğumuzda ancak o zaman Allah üzerimize Osmanlı gibi bir devlet bina eder

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 21.01.2018