THY- Euroleague

Doğum günü organizasyon şirketleri

İş hayatında bazı sektörler vardır ki insan için daha özeldir ve kolay vazgeçilebilir değillerdir.

15 Kasım 2017 Çarşamba 08:33
Doğum günü organizasyon şirketleri

Son yıllarda internetin ve sosyal medyanın da etkisi ile ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır. Bunlardan bazıları düğün sektörü, çocuk doğum ve doğum günü organizasyonu sektörleridir. Özellikle bayanların bu sektörlere olan talebi bu hizmet kollarının hızla gelişmesine ve gün geçtikçe artan firmalara neden olmuştur.

Bu sektörlerin hizmet fiyatları oldukça yüksektir aslında ancak gerek bu günlerin özel olması gerekse ömründe birkaç kez alabilecek olması sebebi ile göz ardı edilebilmektedir yüksek fiyatlar. Bu da yeni bir sektörün Türkiye’de gelişmesine sebep olmuştur ve birçok genç bu alanda hizmet vermeye başlamıştır.

Doğum günü organizasyonu izmir geneli ve çevre illerde en tecrübeli ve ilk firmalardan birisi olan Yağmur Bebek Organizasyon’un sahibi olan Zeynep KANCI hanımefendi benzer süreçlerden geçmiştir. Üniversiteden Beden Eğitimi Öğretmeni olarak mezun olan Zeynep hanım, 2009 yılında öğretmenlik yerine organizasyon şirketi kurarak ciddi bir karar almıştır. O günlerden bu güne kadar çok şeyin değiştiğini belirten Zeynep hanım bu sektöre olan talebin arttığı gibi bu konuda hizmet veren firmaların sayısı da arttığını belirtmiştir. Bunların çoğunun kısa süreli hizmet veren veya merdiven altı işletmeler olduğunu bir gerçektir. Çünkü bu sektörde hizmet verebilmek ve tutunabilmek için müşteri memnuniyeti, gelişmeleri takip etmek ve devamlılık esastır. Aksi durumda başarılı olmak pek mümkün değildir.

Çocukları için doğum günü organizasyonu düşünenler için genellikle ilk tercihleri Google dan aratıp buldukları firmalar olmaktadır. Yağmur Bebek Organizasyon ve Zeynep hanım bu alanda da sektörün öncülerindendir. www.yagmurbebekizmir.com web sitesi üzerinden hizmetleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gelişen dünyayı takip ederek tüm gelişmeleri ülkemizde uygulamaya koyan gençlerin varlığı ülkemiz adına umut verici. Kendi işlerini kendileri sıfırdan yaratmaktadırlar ve müthiş bir girişimci örneği olmaktadırlar. Belki haber konusu olmuyorlar, belki de çok ses getirmiyorlar ancak kendi dünyalarını değiştiriyorlar ve dişleri tırnakları ile hak ettikleri mesleklerden para kazanıyorlar. Geleceğimiz olan gençlerin bu tür girişimleri her zaman desteklenmeli ve bizde gurur duyuyoruz. Elimizden geldiği kadar bu tür haberleri yayınlayıp ufakta olsa bir katkı sunmak bizleri de mutlu edecektir.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 08:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Kasım 2018