Doğan medyasından 'Mustafa Kemal' provokasyonu

Ülkece Zeytin Dalı Harekatı'na kenetlendiğimiz bu günlerde Doğan medyasından provokasyon kokan bir haber geldi. Doğan Haber Ajansı, Manisa'da Mustafa Kemal'in büstüne saldırıldığını iddia etti.

15 Şubat 2018 Perşembe 14:33
Doğan medyasından 'Mustafa Kemal' provokasyonu

DHA'nın iddiasına göre, Kırkağaç'a 3.5 kilometre uzaklıktaki kırsal Bakır Mahallesi'ndeki 6 derslikli Hilmi Bakırlı İlkokulu, öğrenci sayısının az olması ve binasının eskiliği nedeniyle 15 yıldır da atıl durumda olduğu için 7 ay önce yıkıldı. Ancak, bahçesindeki Mustafa Kemal büstüne dokunulmadı. Okul enkazının yanındaki büst, dün kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğrayıp, kırıldı. Kaidesinden ayrılan büst yere fırlatıldı. 

Ayrıca büste yapılan saldırıyı sosyal medyadan öğrendiğini belirten Kırkağaç Belediye Başkanı AK Parti'li Yaşar İsmail Gedüz'ün de talimat verip, büstü olay yerinden aldırtıp, yerine yenisinin konulmasını istediği iddia edildi.

Doğan medyası ve Doğan Haber Ajansı, ülkenin ve milletin geçtiği hassas süreçlerde Mustafa Kemal büstlerine yönelik saldırıları provokatif bir üslupla haberleştirmesiyle biliniyor.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 14:33

YORUM YAZ

 • ibrahim aydemiribrahim aydemir4 gün önce
  Hastaneye kedi sokan aydin dogan muhabiri, bu seferde büstü mü kirip haber yapmis?
 • Hüseyin Hüseyin 4 gün önce
  Müjdatın hıyarını yedin galiba osmalının harem artığı
 • Müjdat Müjdat 4 gün önce
  O put sana girsin ne olduğun belirsiz osmanlının harem oğlanı
 • Osmanlı Kadını Osmanlı Kadını 4 gün önce
  Müjdat gezen hıyarının aynısı işte!Kendileri yaptırıyor!Maksat ortalık karışsın!Putunuzu alın evinize götürün! Hergün silmeye de unutmayın!
 • erdoerdo4 gün önce
  2019 seçimleri bitsin türkiyedeki bütün heykeller restore edilecek kaidesinden tepesine kadar bi güzel ayarlanmaları cilalanmaları şart sonra 5816 yı da kaldıralım büyüklerimizi kanunlamı koruyacağızyani ...
 • eminemin4 gün önce
  15 yıldır bunlara kimse dokunmadı, şimdi onlar dokunuyor, müslümanlara linç yarışına giriyor.
 • HAŞMETHAŞMET4 gün önce
  hastahaneye kedi sokup haber yapmıştılar bu doğan haininin hain muhabiri..belkide atatürkün büstünü yine kendileri kırıp haber yaptılar böyle yaptıklarına eminim araştırılsın ortaya çıkar
 • İSMAİLİSMAİL4 gün önce
  KESİNLİKLE KENDİLERİ KIRMIŞTIR SONRA RESİMLEMİŞLERDİR
 • SelamSelam4 gün önce
  Kendini neden koruyamamış ki acaba
 • SAFA KUZUGÜDENSAFA KUZUGÜDEN4 gün önce
  bu kadar basiretsizilik olur mu?hiç aklamaya çalışmayın.okul yıkılmış maadem neden büstü alıp bir yere koyun veya kırıp gömün o yıkık binadao heykel kalırsa biri gelir kırar.doğanmedyada bunu kullanır.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018