THY - TR Çıkışlı Güney Avrupa Kasım

Diyarbakır’da fabrika kurduk, işçi alıyoruz

KONYA- Çözüm süreci kapsamında iş adamları, yatırımlarını doğuya kaydırmaya başladı. Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Diyarbakır’a kurdukları fabrikada istihdam edilecek 600 işçinin alımına başladıklarını söyledi.

13 Haziran 2013 Perşembe 22:00
Diyarbakır’da fabrika kurduk, işçi alıyoruz


Hacı Boydak, çözüm sürecinin başlamasının Türkiye’ye yeni fırsatlar sunduğunu, süreçle birlikte Türkiye’nin önünün daha açıldığını belirtti. Boydak, “Enerjimizi boş işlere değil de güzel işlere harcayacağız. Türkü, Kürtü, Çerkezi, Lazı, Gürcüsü, hep beraber Türkiyeyiz” dedi.
Süreçle doğuya yatırımın artacağını vurgulayan Boydak, “Yatırımlar Diyarbakır ile sınırlı kalmayacak. Batman’a, Siirt’e, Elazığ’a her tarafa yatırımlar yapılacak. Hakkari, Iğdır ve Şırnak havaalanları açılacak. Bunların açılmasıyla bölgeye gidiş gelişler kolaylaşacak. Oralarda devletimiz bütün yolları duble yaptı, kazalar azaldı. Bundan sonra istihdamı da artırdığımız zaman inşallah önümüz açık, kimse Türkiye’nin önünde duramaz” diye konuştu.
600 KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEK
Diyarbakır’da fabrika kurduklarını anlatan Boydak, şunları kaydetti: “Tesisimizin 30 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor. Diyarbakır’a kurduğumuz, bu yıl içinde faaliyete geçecek fabrikada 600 kişi istihdam edilecek. İşçi alımlarına da başladık. Fabrikada koltuk, kanepe, ev tekstili gibi ürünler, dünya standartlarında üretilecek. Diyarbakır’daki ürünlerimizle Kayseri’de ürettiklerimiz arasında gerek estetik gerek kalite açısından hiç bir fark olmayacak. İşlerimizin büyümesine bağlı olarak işçi alımındaki sayı da artacak. Fabrikanın iç dekorasyonu ve burada kulllanılacak makinelerin yerleştirme çalışmaları halen sürüyor. Şimdiden Diyarbakır’da üretime başlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.”
Mobilya ürünlerindeki nakliye problemi nedeniyle yerinde üretimin her zaman avantajlı olduğuna dikkati çeken Hacı Boydak, iki yıl önce Ukrayna ve Rusya’da, geçen yıl da Kuzey Irak’ta fabrika açtıklarını hatırlattı. Boydak, önümüzdeki yıl ise Brezilya’daki fabrikayı faaliyete geçireceklerini ifade etti.
 

Haber Tarihi: 13 Haziran 2013 Perşembe 22:00

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Kasım 2018