'Diktatörlükten bahsetmek cahilliğin daniskası'

Başbakan Yardımcısı Canikli, cumhurbaşkanlığı hükümet modeline yönelik eleştirilere dair, "Seçimle el değiştiren bir sistemde diktatörlükten bahsetmek en hafif ifadeyle cahilliğin daniskasıdır." dedi.

22 Şubat 2017 Çarşamba 09:15
'Diktatörlükten bahsetmek cahilliğin daniskası'

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,  24 TV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet modeline yönelik eleştirilere ilişkin Canikli, "Seçimle el değiştiren bir sistemde diktatörlükten bahsetmek en hafif ifadeyle bir cehalet ürünüdür, cahilliğin daniskasıdır." ifadelerini kullandı.

"Şu anda uygulanan sistemden çok daha modern"

Canikli, "Kesinlikle, tartışmasız şekilde, hiç şüpheye mahal bırakmayacak bir şekilde yeni sistem, şu anda uygulanan sistemden çok daha modern, sağlıklı ve çok daha istikrarı sağlayacak olan bir sistemdir." dedi.

16 Nisan halk oylamasıyla alakalı 'Güçlü bir hayır oyu çıkacak' şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Canikli, "Bunun kesinlikle gerçekle bir alakası yok. Arazide olan biten o değil. Bunların bu tür manipülasyon çabalarına alet olmamak, kanmamak gerekiyor." şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, konuşmasında şunları kaydetti:

"İnsanların en hassas olduğu noktalardan bir tanesi, demokratik ve hukukun üstünlüğü hassasiyeti olan herkes 'Tek adamlık getiriyor' gibi bir iddiayı dikkatle dinliyor. Tam oradan giriyor, tam damardan giriyorlar tabir yerindeyse ama bu, tek kelimeyle kocaman bir yalan."

Haber Tarihi: 22 Şubat 2017 Çarşamba 09:15

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü