Devrimleri siz yapacaksınız

19 Mayıs dolayısıyla gençleri ağırlayan Cumhurbaşkanı, “Artık reformları, devrimleri siz yapacaksınız ve Türk milletinin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya siz göstereceksiniz. Müfredatımızı yeniden düzenleyeceğiz ve anlı şanlı tarihimizi kitaplarımıza bu şekilde geçireceğiz” dedi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 06:21
Devrimleri siz yapacaksınız

YENİ AKİT / ANKARAGençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmasına, “Sizler nezdinde tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyorum. Bu milli günümüz vesilesiyle istikbalimiz olan siz, gençlerimizle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum” diyerek başladı.

MİLLİ MÜFREDAT

Gençlerin enerjisinin, dinamizminin ve geleceğe umutla bakan gözlerinin kendisine daima mutluluk verdiğini, motivasyon kaynağı olduğunu belirten Erdoğan, genç nesillerin tarihlerini daha doğru öğrenebilmeleri amacıyla Milli Eğitim müfredatının yeniden düzenleneceğini kaydettiği konuşmasında, “Müfredatımızı yeniden düzenleyeceğiz ve anlı şanlı tarihimizi kitaplarımıza bu şekilde geçireceğiz” ifadesini kullandı.

GEZİ’Yİ SAVUŞTURDUK

 Gençlere seslenen Erdoğan, “Artık reformları, devrimleri siz yapacaksınız ve Türk milletinin ne kadar güçlü olduğunu dünyaya siz göstereceksiniz” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zaten önlerine çıkartılabilecek tüm engellerin çıkartıldığına ve çıkartılmaya da devam edildiğine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben, bütün bu yaşadıklarımızı bir kenara bırakıyorum. Sadece 2013 yılından beri maruz kaldığımız saldırılar, İstiklal Harbimizden bu yana başımıza gelen en ciddi sıkıntılardır. Gezi olaylarından 17-25 Aralık emniyet, yargı darbe girişimine, bölücü örgütün çukur eylemlerinden 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kadar her biri tarihi nitelikte pek çok olay yaşadık.”

KAHPE FETÖ KAÇAMAYACAK

15 Temmuz darbe girişimini de değinen Erdoğan, şunları ifade etti: “Eğer o gençlerimiz olmamış olsa o şımarık FETÖ alçakları, FETÖ kahpeleri bugün bu ülkede farklı şeyler estireceklerdi ama şimdi ne oluyorlar? Şimdi bir kısmı içeride, bir kısmı kaçtı. Kimi Yunan’a sığınıyor, kimi başka yere sığınıyor. Hepsi şu anda batının değişik ülkelerinde sığıntı vaziyette. Ama onları yine kovalayacağız. Nasıl buradakileri inlerine kadar kovalıyorsak, onları da bulundukları yerde, uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa arayacağız, kovalayacağız, bulacağız.” 

MÜREFFEH BİR TÜRKİYE

Türkiye’nin, dünyanın en kanlı terör örgütlerinin saldırısı altında olmasına rağmen, hedeflerinden, yatırımlarından zerre kadar taviz vermediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Yatırımlar yine devam etmiştir. Çünkü biz, kesinlikle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız, bu kararlılığın içerisindeyiz. Bu kararlılığın gerisindeki en büyük sebep, gençlerimize güvenli, huzurlu ve müreffeh bir Türkiye bırakmak ve ülkemize olan bağlılığımızdır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki programa, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı’nın yanısıra 81 il ve KKTC’den birer kadın ve erkek temsilci genç ile sporcular katıldı.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 06:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü