Devrim Muhafızları Komutanı: Fitne sona erdi

İran'da Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi ülkede başlayan protestoların bittiğini belirterek "Fitne sona erdi" dedi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 17:12
Devrim Muhafızları Komutanı: Fitne sona erdi

İran Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, ülkesinde son günlerde gerçekleşen "rejim karşıtı" gösterilerin sona erdirildiğini iddia etti.

"FİTNENİN SONA ERDİĞİ GÜN"

İran devlet televizyonuna konuşan Caferi, "Bugün fitnenin sona erdiği gündür." ifadesini kullandı.

Ekonomik sebeplerle geçen hafta perşembe günü başlayan eylemlerin, cuma günü ve sonrasında rejim karşıtlığına dönüştüğünü vurgulayan Caferi, "Cuma günü ve sonrası gösteriler fitne merkezli olmaya başladı. Bunlara katılan devrim karşıtları ve münafıklar gözaltına alındı." dedi.

ABD, İSRAİL, SUUDİ ARABİSTAN SORUMLU TUTULDU

Caferi olaylardan ABD, İsrail ve Suudi Arabistan'ı sorumlu tuttu.

İran yönetiminin çağrısıyla, rejim yanlıları bugün Ahvaz, Abadan, Gorgan, İylam, Erak, Hurrem Abad, Kirmanşah, Buşehr gibi kentlerde "rejime destek" mitingi düzenlemişti.

24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İran'daki olaylar, 28 Aralık'ta Meşhed'de bir grup göstericinin, ülkedeki hayat pahalılığı, işsizlik, yolsuzluk gibi sorunları protesto etmesiyle başlamıştı. Kısa sürede rejim karşıtı gösterilere dönüşen protestolar, Tahran, Kirmanşah, Senendeç, Zencan, Şiraz, Kum, Şiraz, Ahvaz, Zahidan, Erak, Hurrem Abad gibi pek çok kente yayıldı.

Ülke genelindeki olaylarda şu ana kadar en az 24 kişinin hayatını kaybettiği, binden fazla göstericinin gözaltına alındığı bildirildi.

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 17:12

YORUM YAZ

 • MuMu11 ay önce
  Ben bir şia yım bizim rehberimiz diyorkigordunuzmu bir ehli suunet kardeşiniz canı tehlikede gidin canınızı ona feda edin
 • GaziGazi11 ay önce
  O hainleri bize gönderin.Biz ne edeceğimizi biliruz.Şaka şaka... Olaylar daha dinmedi ve dinmeyecek.Iran suriyeden çekilecek.Beşşar düşecek. Mollalar kaçacak.Iran halkı insanca yaşayacak
 • VuralVural11 ay önce
  Sizene kardeşim İranın iç işlerinden İran halkı onurlu gururlu insanlardır islam cumhuriyeti kurulduğundan buyana siyonistlere boyun eğmeyen şerefli bir ülkedir
 • İsmailİsmail11 ay önce
  İran rüzgarlı bir çöl gibidirBoşuna acemoyunu dememişlerYangın hemen söndürülürse iyi olur
 • ??????11 ay önce
  Çok güldüm,iran çocuksa çocukluğunu bilsin ne işi var liderlikte, rekabette büyüklerle yarışmaya, bizde bunu diyoruz ya,ehli olmanın karşıtı vahşi olmaktır simarik degil.büyüsün adam olsun da öyle taslasin tüm bu büyüklükleri.Hani büyüktü tekrar mi küçüldü,siyonizme kafa kaldirandi şimdi yem olmaması için bize muhtaç zavallı. Şımarık çocuk diyerek vahşi, itici irani cicilestiremezsiniz ne şımarık çocuk sevilir nede ayetteki gibi"Allah şımarıp azanları sevmez"Allahın sevmediğini sevdirmez,bu yüzdendir kimse sevemiyor irani
 • MustafaMustafa11 ay önce
  Yanlış konuşuyorsun.Yorumunun başın da sonradan uydurulmuş mezhepler diyorsun.Ama sonrada islam dünyasında fitnenin mezheplerden çıktığını söyleyerek bütün mezhepleri içine katıyorsun.Mezhepler müslümanlar için kolaylıktır.Ehli sünnet mezhepler itikati açıdan ikiye maturidi eşariyye ameli açıdan hanefi , şafiî, hanbeli ve maliki olmak üzere dörde ayrılır.Bu mezheplerin ve bu mezhepler denolan insanlarınfitne çıkardığını söylemek doğru değil dir.
 • Sivaslı Sivaslı 11 ay önce
  Sayfaların arasındaki reklamlara bakılırsa Akit te inceden inceye asimileye başlamış. nikâh. su..Evlendirme sitesiymiş... Ciddi ilişki sitesi...Esra erolun başka versiyonu... Ahh Akit ahhhh.
 • hamido hamido 11 ay önce
  Bana göre irandaki isyancılar bizdeki gezici köpekler kadarsuçlu değil. Haklı yönleri de var.
 • muzaffermuzaffer11 ay önce
  Pis İsrail hançeri yüreğimizden çıkarılıp atilmadikca fitne hiç bitmeyecektir. Sırada İran yada Türkiye var. Erbakan hoca için bizi siyonizm masaliyla uyutmus diyen utanmazlar gerekli adımları atmayıp bu pislikleri yüce meclisimizde konusturduklari icin utanıyorlar mi acaba! Korkunun ecele faydası yok bu siyonist haçlı istilası İstanbul kapılarına dayanmadan D-8 ler gerekli işlevini kazanmalidir.
 • yörükoğluyörükoğlu11 ay önce
  Arabistan zorunlu finansòrü israil senaristi abd yönetmeni olan bir kaos filmi İranda sonra pakistanda ne zaman vizyona girecek
 • Mustafa Mustafa 11 ay önce
  Şiacı Molla takımından bir maydanoz olmaz çünkü Şia İtikatta apayrı bir din ve kendilerine düşman gördükleri ehli sünnet inancına sahip Müslümanlarişte biz bu münafıklardandarbe yiyoruz ne Filistin ne arakan ne Suriye bunların umurunda hiç olmadı, zalimler.
 • Ertuğrul Ertuğrul 11 ay önce
  Hiç bir şey bitmiş değil bu şeytanlar her zaman görev başında bir sonra yolsuzluk vs... Gibi bahaneler ile ortalığı gererler.
 • HasanHasan11 ay önce
  aman İRAN İdarecileri bu puslu münafık zümresiniçok iyi takip etmeli.gereğini yapmalı. yıkılmayıbekleyenler karıştıranlar mevlam fırsatlarını kessin.
 • IkraIkra11 ay önce
  Ben ne dedim iki gun once bu bir oyundur iran karli cikacak diye..ummetin ilgisini cekecekler,buyuk turkiyeden korkuyorlar diye..amac irani masum gostermek,kudusu unutturmak diye..iran ,tarihinde hep muslumanla savasmistir.ne abd ne israil ile de savasmaz.nokta.
 • İrandüşmanlığıİrandüşmanlığı11 ay önce
  Ufurukten konusuyorsun arkadas . Bilmiyorsun ki en tehlikeli yanlis dogruya en yakin olandir. Yillarca basta feto olmak uzere cubbeli cubbesiz seytanlar sizlere ingiliz şia ci, ehlibeyte kufreden zindiklari gostererek sizi kalben İran dusmani yapti narkozu verdi. Evet İran islam milletinin şimarik çocugudur fakat bunu ehillestirip hayirli faaliyetlere yoneltmek siyonizme yem etmekle degil islam birligi icerisinde olurmuzaffer- İran düşmanlığı Türkiye düşmanlığı anlamına gelir
 • MehmetMehmet11 ay önce
  Ekonomiyi düzeltin
 • DalmanDalman11 ay önce
  Fitne sona erdi ,poh yemeye,rejim ihraç etmeyedevam.
 • fatihfatih11 ay önce
  asın abd ve israil köpeklerini,
 • H.ÖztürkH.Öztürk11 ay önce
  Gösteriler devam ediyor.
 • AbdülkadirAbdülkadir11 ay önce
  Şunu unutmayın bu sonradan uydurulmuş mezhepler var olduğu sürece islam devletlerinde hiç bir zaman fitne sona ermeyecektir.Çünkü mezhepler din olmuş.İslam devletleri mezheplere göre dinlerini yaşıyorlar.Gerçi mezheplerin kurallarını da tam olarak hiç bir kimse doğru dürüst bilmiyor ya.Bugün islam dünyasında ilk fitne mezheplerdir.Diğer fitnelerde tasavvuf,tarikat,cemaat,kabile,aşiret,soy boy hemşeri say say bitmiyor.Bu fitnelerin en etkilisi mezhep fitnesidir.Zira bu mezhep fitnesi yüzünden yüzyıllarca kendine müslüman diyenler birbirlerini katletmişlerdir.
 • NN11 ay önce
  SİZDE ASMA KANUNU HAZİRAN VAR ASIN DA CEZASI NASIL VERİLİR GÖRSÜNLER
 • ZonguldaklıZonguldaklı11 ay önce
  Gerçektenfitnesonaerdiyseiranageçmişolsun.İrançokhatavenamkörlükyaptı.ALLAHCC.Budinikimseyemüstakilyollamadı...siyahınabeyazınasarısına kitaplısınakitapsızınasünnisineşiisinehepsineyolladı.Uyanuyaruymayancehennemindibinegider.Birleşmişmilletlerdeverdiğimizdesteğemamkörlükyaptı.Gazalımındaindirimyapmadıhakkımızıtahkimdealdık.Pkk nınüstdüzeyyöneticisielimizdededisonrakıvırdı.Suriyedemazlumlarınkanınagirdi.Şimdişapkayıönüne koyupdüşünmezamanı.Birazkadirkıymetbilin.
 • saddisaddi11 ay önce
  .....çocuğu demekki sadece bizde değilmiş. gezici denen bu ...., cehennem odunu mahluklar her yerde varlar. İran bu ...malıdır.
 • Adsız.Adsız.11 ay önce
  Adalet ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir...İran ,yanlışından dönüp , mezhepçi yayılmacılığı körükleyenlerin İran düşmanları olduğunu anlamalı artık....
 • ŞABAN AKÇAYŞABAN AKÇAY11 ay önce
  Tutuklananlarsizlere baybay.......
 • HabibHabib11 ay önce
  Şimdi sıra ceza kesmede!!!!iranın 15 temmuzu bitti sırada ceza var
 • Halk bir seldirHalk bir seldir11 ay önce
  Temel problemleriözmeden bitmez sadece ertelenir
 • MehmetMehmet11 ay önce
  Fitneyi cikaranlari Asin picleri
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Sasani imparatotluğu peşinde koşan sözde mollalar bu hayale muhalif gurupların elebaşlarını içeri tıkmak için tertiplenmişti zaten. Tırpanlandılar.

Günün Karikatürü

10 Aralık 2018