Devlet Bahçeli'den 'iflah olmazlar' açıklaması

MHP lideri Bahçeli, "İtibar için ihlale tamam diyenler, makam için inkâra kucak açanlar, dünyevi çıkarlar uğruna iltimas ve ihanete çanak tutanlar iflah olmazlar" dedi.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 18:19
Devlet Bahçeli'den 'iflah olmazlar' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, şunları söyledi:

"Y.H. Hacib yine diyor ki: “Kara başın düşmanı kızıl dildir. Nice baş yedi ve yemektedir.” Söz vardır vezirliğe,söz vardır rezilliğe götürür.

Eğer haklıysak, savunduklarımızın doğru olduğunu görüyor ve inanıyorsak susmak cinayet, durmak cehalet, vazgeçmek akli cinnettir.

"İflah olmazlar"

İtibar için ihlale tamam diyenler, makam için inkâra kucak açanlar, dünyevi çıkarlar uğruna iltimas ve ihanete çanak tutanlar iflah olmazlar.

"Bol keseden sallarlar"

Konuştukları zaman mangalda kül bırakmayanlar vardır.Atarlar tutarlar, bol keseden sallarlar. Sıra icraata gelince de anında araziye uyarlar.

"Kaynattıkları fitne kazanıdır"

Bakarsanız büyük bir dava adamı pozu verirler. Gerçekte koca bir hiçtirler. İşlettikleri dedikodu şantiyesi, kaynattıkları fitne kazanıdır.

Moral yıkarlar, ara bozarlar, sahte kurtarıcılıkla tertemiz duyguları kirletirler. Çünkü kendi vicdanları kararmış, ruhları kapanmıştır.

Bir kimsenin olaylara, güçlüklere ve sorunlara karşı koymasını sağlayan moraldir. Biz buna maneviyat diyoruz.Bundan mahrum olanlar engeldir.

"Türk siyaseti yamalı kimliklilerden çok çekti"

Türk siyaseti bu yaralı yüzlerden, yamalı kimliklilerden çok çekmiş, milletimiz bunların cereme ve cefasından çok bunalmıştır.

Kalpleri kafalarıyla ters düşen, fikirleri filleriyle bağdaşmayan çarpık, çürük ve çelişki yumaklarının bedeli ağırdır.

Boş lafın peşine düşen, asılsız söylentileri tırmandırıp veya bunları üretip servise çıkaran, yaymakla uğraşan doğru iş yapmıyordur.

Derler ki, bir toplumun başarma iradesi, o topluluktaki en moralsiz kişinin heyecanıyla sınırlıdır. Bu sınır aşılmazsa bozgun kaçınılmazdır.

"Tamamen silinip gitmesinler

Moral ve motivasyon kaybının dibine çökenler sanal umut ve hedeflerle toparlanayım derken, dikkat etsinler de, tamamen silinip gitmesinler!

Hayırcılar toplanıyormuş, 2019’a yatırım yapıyorlarmış, şu aday olsun bu öne çıksın diyorlarmış. Asıl millet ne söylüyor buna bakılsın.

"Sıvadıkları paçayla ortada kalacaklardır"

Dereyi görmeden paçayı sıvayanlar, gördükleri derenin derinliği karşısında ya boğulacak ya da sıvadıkları paçayla ortada kalacaklardır.

Etme bulma dünyası! Çürük iple kuyuya inenler, bunu maharet gibi sunanlar nihayetinde düdük olur onun bunun ağzında öterler.

Acıkan yanağından, susayan dudağından belli olurmuş. Ya siyasi şuursuzluk içinde olanlar neresinden anlaşılır? Neyinden olacak, dilinden.

"Tel tel dökülenler bir daha yükselemeyecektir"

Yaprak döken ağaç ağlamaz! Bilir ki, baharla beraber yeniden yeşerecektir. Fakat 16 Nisan’da tel tel dökülenler bir daha yükselemeyecektir.

Beyhude yere uğraşmak abestir. Koymayla kuyu suyu dolmazmış, kuyunun biraz da kendinde su olacakmış. Bunlarda olan, olacak bir şey yok!

"Bunun adı iflastır"

Türk milleti geleceğe umutla odaklanacak, bekasına şuurla, birliğine ve beraberliğine yeminle sadık kalacaktır. Gerisi sinek vızıltısıdır.

Milliyetçi Ülkücü Hareket dünden daha güçlü, dünden daha diri ve mücadeleci olarak milletine ve devletine hizmet edecektir.

mit haysiyettir"

Biz varız, Türklüğün yaşaması, Türk milletinin payidarlığı için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Karamsarlık hakaret, ümit haysiyettir.

Haber Tarihi: 06 Mayıs 2017 Cumartesi 18:19

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü