Devlet Bahçeli'den Ahmet Türk açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eski Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün tahliyesi ile ilgili "Memnuniyet duydum" dedi

10 Şubat 2017 Cuma 10:07
Devlet Bahçeli'den Ahmet Türk açıklaması

Demokratik Bölgeler Parti’li Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün tutuklu yargılanması Meclis’te Anayasa görüşmeleri sürerken MHP Genel Başkanı’nın “doğru bulmuyorum” açıklaması yaparak kamuoyunun dikkatini çektiği başlıklardan biriydi. Bu açıklamadan bir süre sonra bir kaç kez gittiği doktor kontrolleri ardından tutuksuz yargılanmasına karar verilen ve tahliye edilen Türk, Bahçeli’ye teşekkür etmiş hatta bunun için kendisini ziyaret etmek istediğini belirtmişti. Bahçeli’ye Türk’ün tahliyesi ile ilgili değerlendirmesi ve randevu talebi soruldu.

Bahçeli,  ''Tahliye edilmiş olmasından memnuniyet duydum. Biz 2007 yılında TBMM'ye girdiğimizde orada bir çok siyasi parti vardı. Sayın Aysel Tuğluk hanımefendi ve Sayın Ahmet Türk bizim bulunduğumuz bölüme gelerek hayırlı olsun temennilerinde bulundular. Farklı ideoloji de olsa, siyasette bunlar güzel şeyler. Çatışma ortamı da olsa insanlığı heba etmemek lazım. Böyle bir randevu talebi gelmedi. Olursa niye randevu vermeyelim?” dedi.

Haber Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 10:07

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü