Devlet Bahçeli MHP'nin referandum sloganını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin referandum sloganını açıkladı.Bahçeli, ''Biz gidip 'evet' i anlatmazsak kimse 'evet' demez" dedi.

10 Şubat 2017 Cuma 11:22
Devlet Bahçeli MHP'nin referandum sloganını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi kuruluşunun 48'inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kuruluş kutlamaları çerçevesinde partisini izleyen gazetecilerle bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmesine ilişkin soruları yanıtlayan MHP Genel Başkanı, görüşmede anayasa değişiklik sürecinin ve Türkiye gündemindeki başlıkların ele alındığını belirtti. "Biz gidip 'evet' i anlatmazsak kimse 'evet' demez" dedi. Gazetecilerin Bahçeli'nin referanduma ilişkin değerlendirmelerinde "Ülkenin bekası" vurgusu yaptığını hatırlattı ve "Hayır çıkarsa, bu sistem geçmezse ne olur?" diye sordu. Bahçeli'nin yanıtı şöyle oldu: "Karmakarışık olur Türkiye. Bundan yararlanmak isteyen çevreler çıkabilir."

Bahçeli, partisinin kampanya sürecinde AK Parti ile birlikte hareket etmesini doğru bulmadığı yönündeki görüşünü de bir kez daha dile getirdi. İki partinin de kampanyasını kendi gerekçeleri doğrultusunda yürüteceğini söyleyen MHP lideri, her şeye rağmen bazı kavramların çelişkilere fırsat vermeden ağız birliği içinde kullanılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Bahçeli'nin "yarım ağızla evet denmemesi gerek" vurgusu da dikkat çekti.

REFERANDUM SLOGANINI AÇIKLADI

MHP referandum sürecinde partisinin izleyeceği stratejiyi haftasonunda Konya'da yapılacak toplantıda belirleyecek. Bu süreçte kullanılacak sloganlardan birini grup toplantısında açıklayan MHP Genel Başkanı, hafta sonunu beklemeden referandumda kullanılacak sloganlardan bir diğerini ise gazetecilere açıkladı.

"Bu ülke için vazgeçilmez bir yeminimiz vardır. Onun için Evet"

FETÖ ZÜRAFA GİBİ

Bahçeli'nin gazetecilerle yaptığı toplantıda Gülen yapılanmasına ilişkin yaptığı zürafa benzetmesi de dikkat çekti:

"Şimdiki haliyle FETÖ zürafa gibidir. Tanıması kolay ama tanımlanması zor. Zürafayı gördüğün zaman nedir dendiğinde anlatmak çok zordur."

1050 DOLARIM VARDI BOZDURDUM

Gazetecilerin gündemdeki diğer başlıklara ilişkin sorularını da yanıtlayan MHP Genel Başkanı, ekonomideki gelişmelerin çok dikkatle izlenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dolar bozdurma çağrısının hatırlatılması üzerine ise MHP lideri kendisinin elindeki doları çok daha önce bozdurduğunu söyledi. "Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir öneri yapmadan önce bir miktar dolarım vardı, bozdurdum. Hepsi 1050 dolardı, o gün 3 bin küsür lira yapıyordu. O para da hala çekmecemde duruyor. Kur çok düşüktü. İhtiyacım yoktu ama herhalde bir dolar alerjisi oldu, elden çıksın dedim."

Al Jazeera Türk

Haber Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 11:22

YORUM YAZ

 • sawashiansawashian1 yıl önce
  Sayın Bahçeli Adam‘sın. Allah Reis‘e sağlıklı͵ uzun ömürler bahşetsin. Ömrümüzden ömür katsın lakin eğer Reis‘e birşey olursa güvenebileceğimiz tek Adam sensin. Gözümüze ve Gönlümüze öylesine girdin ki bunu sana asla tarif edemeyiz...!
 • AliAli1 yıl önce
  İşte görmek istediğimiz tablo Devletin ve milletin yararına olan işlerde birlik beraberlik. Şimdi diyeceklerki bahçeli döneklik yaptı. Ülkenin faydasına olan birşeyse geçmişi düşünmeden rekabeti bırakıp halkına dönüyorsa evet bahçeli doğruya dönmüştür.Yine muhalefettir ama doğru olana muhalefet etmemiştir ittifak etmiştir. Muhalefet demek doğruya doğru yanlışa yanlış demektir.Herşeye muhalefet demek değildir
 • ihyaihya1 yıl önce
  15 yıldır erdogan ve bahçeliyi yanlış yönlendiren danışmanlar sorgulanmalı!
 • Tuna orhanTuna orhan1 yıl önce
  aslansin goca Gurt
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Reisin gerçek lider olduğunu artık Bahçeli de gördü.
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Yanlış seçmiş yardakcilik bizim işimiz olmaliydi
 • Milli görüsMilli görüs1 yıl önce
  Gurt gocadi kendini saglam bagladi...!
 • Cevat yilfizCevat yilfiz1 yıl önce
  Bir zaman Erdoğan in en asiri düşmanı Bahçeli idi hata yüce Divana götüreceğim dedi son seçimden sonra Erdoğan kurd sorunu yok Erdoğanda milliyetçiliğe başladı ve suryede bir kurd devleti kurmasını kabul etmeyeceğiz dedi Bahçeli de Erdoğana yumuşadı. Yani bahçesinin yapmadığını Erdoğan yaptı dost oldular dost dostla hasır olacaklar...Yaşasın bu dostluk.
 • M AliM Ali1 yıl önce
  MHP yi bitiren ,taraftarina ihanet eden,dün küfürler ettiği birisine bugün övgüler dizen ,tedavülden kalkmış,son kullanma tarihi geçmiş biridir Devlet Bohçalı.Gerisi fasafiso..!
 • mersinli33mersinli331 yıl önce
  Daha önce etmediginiz .. yoktu devlet bahceliye...devlet adamlığı baska bir seydir, biz evet demezsek kimse evet demez diyor....cikacak evetin sebebi gibi gostermeye calisiyor..
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018