Destici'den referandum kararı tepkisi: Ahlaksızlıktır!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "BBP olarak referandumla ilgili henüz bir karar almış değiliz. Dışarıdan gelen dayatmalarla da karar verecek değiliz. Biz daha karar açıklamadan bizi bir yerlere koymaya çalışan bir güruh var, bu ahlaksızlıktır." dedi.

22 Şubat 2017 Çarşamba 15:14
Destici'den referandum kararı tepkisi: Ahlaksızlıktır!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, parti olarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin yapılacak halk oylamasında, hangi yönde yaklaşım sergileyecekleri konusunda henüz bir karar almadıklarını belirterek, "Kararımızı ne zaman açıklayacağımıza da biz kendi kurullarımızla karar veririz." dedi.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türk askeri ve polisinin ülke güvenliğini sağlama noktasında büyük bir mücadele verdiğini belirten Destici, Amerika başta olmak üzere, Rusya ve uluslararası güçlerin Suriye'nin kuzeyindeki PYD ve PKK unsurlarına desteğinin kabul edilebilir bir şey olmadığını vurguladı.

Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyindeki PKK ve PYD varlığına müsaade etmemesi gerektiğini anlatan Destici, söz konusu bölgenin, terör unsurlarının eline geçmesini engellemenin Suriyelilerin ülkelerinde idame edilmesiyle mümkün olabileceğini ifade etti.

Halk oylaması sürecinde toplumun kamplaştırılmaya çalışıldığını öne süren Desteci, "BBP olarak referandumla ilgili henüz bir karar almış değiliz. Dışarıdan gelen dayatmalarla da karar verecek değiliz. Biz daha karar açıklamadan bizi bir yerlere koymaya çalışan bir güruh var, bu düpedüz ahlaksızlıktır. Kararımızı ne zaman açıklayacağımıza da biz kendi kurullarımızla karar veririz. " ifadesini kullandı.

Haber Tarihi: 22 Şubat 2017 Çarşamba 15:14

YORUM YAZ

 • mevlutmevlut1 yıl önce
  testici sen karar veresiye kadar balık kavağa çıkar...senin kararın "hayır" olsun...senden ne köy olur ne kasaba ne de Türkiyeyi yönetebilirsniz...bir köyü bile yönetemezsiniz...Muhsin başkan olsaydı seni hemen kovardı...feto seni çok seveecek emin ol
 • kemalkemal1 yıl önce
  Neyi düşünüyorsunuz Destici Bey Bir tarafta AKP ve MHP, Diğer tarafta binlerce ülkücü ve askerin katilleribu kadar mı zor karar vermek.Muhsin Başkan olsa idi eminim evet derdi.
 • demirdemir1 yıl önce
  Testi efendi, karar versen ne olur vermesen ne olur.Kaç miligramsın ki.
 • ramazan karacaramazan karaca1 yıl önce
  mustafaaaa kararinifeto amcandan gelen habere goremi aciklayacaaan
 • ADEM YAZARADEM YAZAR1 yıl önce
  ne duruyosun desti...17 maddenin hangisine basmadı kafann.??yuhh olsun sizin siyasetinize,,dağdaki çoban verdi kararını,,ama belliki ipinizi tutan biri var..anayasayı okumaya üşeniyorsan HAYIR cephesine bakk yolunu bulursun..eğer EVET kulvarı sana uyarsa..??
 • Ahmet-PendikAhmet-Pendik1 yıl önce
  Burda asıl ahlaksız olan kişi Mustafa Destici denilen ajan. Reis Yazıcıoğlunun kemiklerini sızlatan bu rezili ihraç edin BBP'li kardeşler.
 • mniksekmniksek1 yıl önce
  SN DESTİCİ SİZİ KİMSENİN BİR YERE KOYDUĞU YOK, SİZ KENDİNİZİ BİR YERLERE KOYMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ, NEREYİ UYGUN BULUYORSANIZ ORAYA KOYUN, BBP TABANI KENDİNE UYGUN OLAN YERİ BİLİYOR..
 • YusufYusuf1 yıl önce
  Sanki herkes dort gozle aciklamanizi bekliyor her yaniniz bir karar olsa ne yazar sanki referandumu etkileyecek bir oy cogunluguna sahipsiniz. Zaten hayir diceksiniz bari hemen soyleyinde iyice razil olmayin.
 • Ahmet OğuzAhmet Oğuz1 yıl önce
  Size de demiş oluyor değil mi bu lafı
 • maraşlımaraşlı1 yıl önce
  BBP başından şu adamı alamdınızya ,alperenler duydunuzmu sesimi......
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018