Destici'den referandum açıklaması: Sizleri epey beklettik, kararımız...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, ''Ankara'ya döndükten sonra çok gecikmeden kısa bir süre içerisinde de inşallah kararımızı açıklarız.'' dedi.

08 Mart 2017 Çarşamba 23:47
Destici'den referandum açıklaması: Sizleri epey beklettik, kararımız...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 16 Nisan'da yapılacak referanduma ilişkin, "Ankara'ya döndükten sonra çok  gecikmeden kısa bir süre içerisinde de inşallah kararımızı açıklarız.

Çünkü  kamuoyunu ve sizleri epey beklettik. Bizim partimiz dışında da hemen hemen  kararını açıklamayan hiçbir parti kalmadı." dedi.

Destici, partisinin Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği binasında düzenlenen istişare toplantısında, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda şehit olan askere Allah'tan rahmet, yaralı askerlere acil şifalar diledi. 

Terör unsurlarıyla sadece güvenlik ve hukuk alanında mücadele ederek sonuç elde edilemeyeceğini savunan Destici, tüm unsurlara karşı topyekun bir mücadele sergilenerek sonuç alınabileceğine dikkati çekti.

Bazı Avrupa ülkelerinin Türk bakanlara karşı son günlerdeki tutumlarını eleştiren Destici, bu durumun Türkiye açısından kabul edilebilir bir şey olmadığını ifade etti.

Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerini kınayan Destici, bu ülkelerin ne kadar terör unsuru varsa hepsinin faaliyet yapmasına destek verdiğini vurgulayarak, "Bunu yapan Almanya, Hollanda ve Belçika, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir bakanına konuşma müsaadesi vermiyor. Bu kabul edilebilir bir şey değildir.

Bu Türkiye'nin itibarıyla oynamaktır. Bu bir parti meselesi de değildir. Dolayısıyla bu hepimizin hep birlikte tepki göstermesi gereken bir meseledir. Bizim içeride problemlerimiz olabilir ama dışarıda bir şey olduğu zaman ona hep birlikte karşı durmamız gerekir." diye konuştu.

16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Destici, BBP'nin ister iktidar ister muhalefet olsun, HDP haricindeki tüm partilerle bu süreçte görüşme yaptığını belirtti.

''DOĞRU BİLDİĞİMİZİN YANINDA DURACAĞIZ''

BBP lideri Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bunu yapan tek parti de BBP'dir çünkü bizim farkımız orada. Birileri ayrıştırabilir, birileri kamplaştırabilir ama biz Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşları olarak birleştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Hep birlik diyeceğiz, büyük birlik demeye devam edeceğiz.

Tabi burada bunu yaparken kendimizde kamuoyuna dedik ki biz de bu kararı istişare ederek vereceğiz. Kurullarımızın, teşkilatlarımızın tahammüllerini ölçeceğiz, teşkilatlarımız ne diyor.

Sadece il ve ilçe teşkilatlarımız değil Avrupa'daki kuruluşlarımız, Alperen teşkilatımız, kadın kollarımız, diğer merkez kurullarımız bunların hepsiyle görüştükten sonra bütün bu değerlendirmeleri karar organımız olan merkez karar yönetim kuruluna getireceğiz.

Memleket için devletimiz için neyi doğru görüyorsak hiç çekinmeden, kınayanların kınamasına da aldırmadan doğru gördüğümüzün, doğru bildiğimizin yanında duracağız. İnşallah, onu da yapacağız. Biz istişarelerimizi, temayül yoklamalarımızı hemen hemen tamamladık.

Tabi Sivas'ı dinlemeden, Sivas'ı bilgilendirmeden, Sivas teşkilatlarımızla bu süreci yüz yüze konuşmadan bir karar alamazdık ya da bir karar açıklayamazdık. Onun için bugün buradayım. Çünkü Sivas bizim söğüdümüz, rahmetli şehit liderimizin memleketi.

BBP'nin kararını en kısa sürede vereceğini belirten Destici, sözlerini şöyle tamamladı:

''SİZLERİ EPEY BEKLETTİK''

Ankara'ya döndükten sonra çok gecikmeden kısa bir süre içerisinde de inşallah kararımızı açıklarız. Çünkü kamuoyunu ve sizleri epey beklettik. Bizim partimiz dışında da hemen hemen kararını açıklamayan hiçbir parti kalmadı. Biz ince eleyip, sık dokuduk, bir yanlış yapmama konusunda büyük bir gayretin içerisinde olduk.

Hepsiyle konuşarak doğru bir karar vermeye çalışıyorum ve inşallah bu kararı verirken de en büyük yardımı Rabbimden ümit ediyorum. Her namazımın sonunda da 'Yarabbi bana senin rızan dışında bir söz söyletme ve iş yaptırma' diye dua ediyorum. İnşallah Rabbim bizi bir yanlışın içinde ya da yanlış bir kararın içinde bırakmasın.

Haber Tarihi: 08 Mart 2017 Çarşamba 23:47

YORUM YAZ

 • HalilHalil1 yıl önce
  Hiç Şüphe yok..EVET DİYECEK....Ama kendini Akıllı Sanıyor...KKOglu gibi siyaset yaptın....DESTİCİÇok tahsile gerek yok,Vatandaş sizden daha SUURLU...
 • SAYARSAYAR1 yıl önce
  Ya hakkın yanında yada batılın yanında duracaksınız yevmil kıyamette hesabını siz vereceksiniz tercih sizin inşallah rahmetli başkanın kemiklerini sızlatmazsınız
 • halit yaşar Bükülmezhalit yaşar Bükülmez1 yıl önce
  merhum yazıcıoğlunun tırnağı olamadınız,boyuna kıvırda kıvır.rahmetli yazıcıoğlunun kemiklerini sızlattınız.
 • BülentBülent1 yıl önce
  Yav sen evet desen ne olur demesen ne olur artık siz şehit yazıcıoğlunun partisi değilsiniz
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Sayin destici neyi bekliyor benbile kararimiverdim
 • GürkanGürkan1 yıl önce
  Ciddiye alındığını sanıyor demek ki
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Bu adam milletle dalga geçiyor gündemde kalmak istiyor. Evet desen ne hayır desen ne. Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Mustafa desticiye hiç güvenmiyorum. Merak Akşener gibi buda fetocu
 • ömerömer1 yıl önce
  destici laf kalabalığı yapıyor
 • Hedef2023Hedef20231 yıl önce
  Geçmiş ola.isterseniz istihareye yatın. Tüm müttefik ser güçler tek ağızdan koro söylerken sen hala acabalarin içinde bocaliyorsun.geç bunları ağam.siyasetçi basiret ve ferasetli olacak.heyhat....muhsin beyin davasının sadik bekçileri ne bak.....
 • kazakabdalkazakabdal1 yıl önce
  Öyle bir dua olamaz. Allah bu dünyada irade izni verdi bize ki irademile ortaya koyduğumuz amellerimizle imtihan olalım. Yoksa mesela sen günah yoluna bile bile git so ra de ki Allahım bu yol hayırsız beni geri çevir değilse menzili beni ulaştır. sonuçta büyük bir itimler kendi ayağına günaha gideceksin. 
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018