Destici'den Akşener için sürpriz yorum

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, halk oylamasının sonucuna ilişkin, "Evet diyenler AK Parti, MHP ve BBP olmuştur. Dolayısıyla bu zafer de bu 3 partinin zaferidir, 'evet' diyenlerin zaferidir." dedi. Destici'den Meral Akşener sorusuna ise ilginç bir yanıt geldi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 19:37
Destici'den Akşener için sürpriz yorum

’Evet’ oylarının nereden geldiği tartışmasının anlamsız olduğunu belirten Destici, "Şu açık ve nettir. ’Evet’ diyenler AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi olmuştur. Zafer bu üç partinin zaferidir. ’Evet’ diyenlerin zaferidir. Bunu açık ve net şekilde ifade etmek istiyorum. Bazıları bu oyların ’Kürt oyu olduğundan’ bahsediyor. Biz Kürd’ü Türkmen’i, Çerkez’i Laz’ı, Doğulusu batılısı, Boşnağı, Arnavut’u, Alevi’si Sünni’si hep birlikte Büyük Türk Milletiyiz. Bir kere bu şekilde oyları tasnif etmek etnik bölücülüktür. Bunu kabul etmediğimizi açık ve net olarak belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Destici,  "MHP'de muhalif kanadın başını çeken Meral Akşener'in yeni bir parti kuracağı söylentisi var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, şu yanıtı verdi:     

"Biz o süreci yaşamış bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla benim tabii tüm ülküdaşlarıma, tüm Türk milliyetçilerine çağrım şudur; Türkiye'nin ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin bölünmesine değil, birleşmesine ihtiyacı vardır. Benim mesajım budur.

Bu anlamda BBP'nin kapısı da gönlü de yüreği de bütün Türk milliyetçilerine, ülküdaşlarımıza, bu vatanın ve bu bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan tüm vatandaşlarımıza da açıktır. Bölünmek değil, birleşmek zamanıdır. Çok net bir şey yok. Bu aşamada sadece bunu söyleyebilirim." 

Akşener yeni parti iddiasının doğru olmadığını duyurmuştu.   

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 19:37

YORUM YAZ

 • FatmaFatma11 ay önce
  Meral Akşener niye dışardaanlamakta zorluk çekiyorum meydanlarda yurtta sulh diye bağıran feto nun propagandası ni yapan bu degil de bir başkası mıydı
 • AlicanAlican11 ay önce
  Ya kardeşim siz neden kürtleri saymıyorsunuz sonra birisi gelecek kürtlere diyecekki bakın oyunuzu verdinizde ne oldu!!! bırakın şu türkeşliği
 • Arif Arif 11 ay önce
  Destici samana çakılmış kazık kadar saglam bir adam.
 • OSMANLIOSMANLI11 ay önce
  """Biz Kürd’ü Türkmen’i, Çerkez’i Laz’ı, Doğulusu batılısı, Boşnağı, Arnavut’u, Alevi’si Sünni’si hep birlikte Büyük Türk Milletiyiz """
 • KILadyoKILadyo11 ay önce
  DESTECİ BENCE KRİPTOLU, ÇÜNKÜ KUTSAL İTTİFAKTA EKMELETTİNİ DESTEKLEDİ
 • FecrFecr11 ay önce
  milliyetçilik bir batı akımıdır islamda milliyetciliğin yeri yoktur. Üstünlük kavimde,ırkta değildir.Üstünlük takvadadır.İnanıyorsanız ( gerçekten ) üstün olanlar sizsinizdir diye buyurmuş Allah (c.c)
 • YusufYusuf11 ay önce
  Ya konuşana bak ya ! Arkadaş daha refarunduma bir iki gün kaldığı ana kadar hayır diyen saadet ve siz vatandaştan gelen tepkiler üzerine evet demek zorunda kaldınız. Saadet , MHP ve BBP tabanın çoğu hayır dedi kime ne anlatıyorsun hain fetöcü. Çıkmışsın Evet diyenler sizmiş gibi konuşuyorsun . Düzembazlar . Unutulmayacaksınız adiler !
 • AlperenAlperen11 ay önce
  Büyük dava adamı,Muhsin Başkanın ömrünü vererek bir yere getirdiği BBP çakallara kaldı.Ama gün gelir,devran döneryine bir Aslan gelir,çakalları,akbabaları def eder.
 • mardinli mardinli11 ay önce
  Desteci bey senin gibi yüzünden türkiye başına pkk bela oldu doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinin halkı müslüman ve anadili kurt tur ister kabul et ister kabul etme orda bir teşkilatın varmı yok orası niye senin 'olacak ben mardinliyim ana dilim araptir arapcilik yapmam pkklari sevmem ama kürtleri seviyorum hür dava partisi sayasile o oyları alındı ama takdir etmiyorsiniz hür dava partisi bölgenin ilacidir türkiyenin diyerigidir ister kabul et ister kabul etme
 • ferhat Özturan ferhat Özturan 11 ay önce
  Akşner yeni sağ bir parti kuracak ve bu parti AKP nin defterini dürecek Din dâhil olmak üzere, “EVET” çıkması için kullanılmayan hiçbir şey kalmadı. Devletin imkânları ve tüm baskı unsurları devreye kondu ancak yüzde 51…Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, bence. Lozan’a “hezimet mi, zafer mi?” diyenler, bundan böyle 16 Nisan’a “hezimet mi, zafer mi?” deseler daha iyi olur.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018