Denizli'nin skandal sözleri yakasını bırakmıyor! Yeni stada ismi...

Yeniden inşa edilen Alsancak Stadı’na 'Mustafa Denizli' isminin önerilmesinin ardından, akıllara Denizli’nin yıllar önce sarf ettiği skandal sözler geldi.

14 Kasım 2017 Salı 16:31
Denizli'nin skandal sözleri yakasını bırakmıyor! Yeni stada ismi...

2014 yılında çürük olduğu gerekçesiyle kapatılıp, 2015’te yıkılan İzmir Alsancak Stadı, eylül ayında gerçekleştirilen temel atma töreniyle yeniden inşa edilmeye başlandı. Stadın yeniden inşa edilmesiyle birlikte, bir de yeni isim verilmesi gündeme geldi.

3 İSİM ÖNERİLDİ

Altay Spor Kulübü’ne ev sahipliği yapan Alsancak Stadı’na yeni bir isim verilmesinin gündeme gelmesiyle birlikte çeşitli öneriler ortaya atılmaya başladı. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, siyah beyazlı ekibin efsane ismi Vahap Özaltay’ın ismini önerirken, bazı futbol yorumcuları da İzmir’in efsane futbolcusu ve Galatasaray’ın taçsız kralı Metin Oktay ismini önerdi. Aynı zamanda İzmirli spor yöneticilerinin bir kısmı da Altay’ın efsanesi Mustafa Denizli ismini önerirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Mustafa Denizli isminin de değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

GİDİN İRAN’DA OKUYUN

Yeni Alsancak Stadı’na Mustafa Denizli isminin önerilmesiyle birlikte, akıllara yıllar önce Denizli’nin ifade ettiği skandal sözler geldi. Başörtüsü yasağının şiddetli bir şekilde uygulandığı bir dönemde, ‘başörtüsü yasağı’nın tartışıldığı Kanal 6’daki Nedim Saban’ın programına telefonla katılan Denizli, başörtülü öğrencileri adeta topa tutmuştu. Öğrencilere cevaben ‘O halde gidin İran’da okuyun. İran’daki şeriat kurallarına uyun’ diyen Denizli, o dönem toplumun büyük tepkisini çekmişti.

BAŞÖRTÜLÜLERİ GÖNDEREMEDİ KENDİ GİTTİ

Başörtülü öğrencilere İran’ın yolunu gösteren Denizli’nin yıllar sonra İran’ın PAS Hamedan takımını çalıştırmak için İran’a yerleşmesi büyük yankı uyandırmıştı. Bu da yetmezmiş gibi iki kez de İran’ın Persepolis takımını çalıştırmıştı. Kamuoyunda ‘ilahi adalet’ olarak yorumlanan olaylar zincirinin ardından Denizli konuyla ilgili ‘tam olarak başörtülülere öyle bir şey demedim, her şeyden önce annem var’ ifadelerini kullanarak hakkındaki iddiaları tamamen yalanlamıştı.

3 BÜYÜKLERİ ŞAMPİYON YAPAN TEK HOCA

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı şampiyon yapan tek hoca ünvanına sahip olan Denizli, A Milli Takım’la birlikte 2000 Avrupa Şampiyonası’na katılma başarısı göstermişti. İran ve Azerbaycan’da da teknik direktörlük yapan tecrübeli hoca şu anda boşta bulunuyor.

Yasin Yıldırım

 

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 16:31
 • abdullahabdullah3 gün önce
  Neyine saygı duyalım mustafa denizlinin,canlı yayında üstelik milli takım hocası iken başörtüsüne yaptığı hakaretleri unutmadık.Reisimiz bunu gözden kaçırmasınız.
 • MerhabaMerhaba4 gün önce
  Bir gazete kupüründen -sanırım akit gazetesinin kupürü- geldiğiniz yere bak. Acaba Mustafa Hoca öyle dedi mi gerçekten.Kupür kesin doğru mu.Velevki dedi. Demesi Mustafa hocanın futbol bilgisini etkilemez ki. Mustafa Hocaya saygı duyalim lütfen
 • MahmutMahmut4 gün önce
  Başörtü düşmanı birisini n değil isminin biryere verilmesi esamesinin bile okunmaması Lazım. Geçmişte bile söylensedeinançlı insanları yaralamıştır. Affedilemez.
 • RizemasiRizemasi4 gün önce
  bu sanatın ismi verilirse yazıklar olsun. Birde muhafazakar ak partimizin eliyle olursa tam yazıklar olsun.
 • AtknAtkn4 gün önce
  Reislik taslama istersen allahin emrimi bu.
 • Nurettin DemirözNurettin Demiröz4 gün önce
  BU VE BUNUN GİBİLERİN DİNLERİ İMANLAR PARADIR PARAYI VER HER DEDİĞİNİ YAPARLAR.İNANÇLI MÜSLÜMANLARA İRANA GİDİN ORADA YAŞAYIN DİYEN BU TERBİYESİ KURBSN OLDUĞUM ALLAH CC.DENİZLİ,Yİ PARA KARŞILIĞINDA İRAN,,DA TAKIM ÇALIŞTIRDI.YAŞAMAYA ALIŞIK OLDUĞU O İÇKİLİ AÇIK SAÇIK KARI KIZ ERKEK BRRABER YAŞANTISI TERK ETTİ.ZERRE KADAR İNSAN EDEP HAYA UTANMA OLSASARF ETTİĞİ SÖZDEN SONRA İRAN,DAN TÜRKİYE, YE DÖNMEZDİ.İŞLERİ GÜÇLERİ ARSIZLIK YÜZSÜZLÜK.BU VE BUNUN GİBİLER ÇOK AZ KALDI TÜRKİYE, DE YAŞAYAMIYACAKLAR İNŞAALLAH. 14-11-2017
 • Hale bakHale bak4 gün önce
  Tabiki MetinOktay bu kumarbaz İslâm düşmanı nın ismi asla olmaz..
 • osman42kny osman42kny 4 gün önce
  bu adam sabetayist neyini tartışıyorsunuz
 • Pir DPir D4 gün önce
  Niye her seferinde gidin iranda yasayın falan diyorlar burası islam toprakları degıl mı? Siz gidin vatikanda yasayın!!
 • Ömer gencÖmer genc4 gün önce
  Ya bırakın ismi bulun sponsor...Denizli üstüne para ister...Komik ya ...
Daha fazla yorum göster (1/10)

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017