Deniz Feneri ekibine saldıranlar mahkûm oldu

Deniz Feneri Derneği’nin kurumsal kimliğine ve çalışanlarına geçtiğimiz yıllarda sözlü ve fiili saldırıda bulunan Artvin Halkevleri Başkanı Ferdi Şağbanoğlu, Ufuk Yazar ve Cenk Yılmaz isimli saldırganlara 6 ay hapis cezası verildi. Ceza daha sonra para ce

19 Haziran 2013 Çarşamba 20:53
Deniz Feneri ekibine saldıranlar mahkûm oldu

HÜSEYİN KULAOĞLU / İSTANBUL
2009 yılında Artvin Şavşat’a yardım götüren Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekibine saldıran Artvin Halkevleri Başkanı Ferdi Şağbanoğlu, Ufuk Yazar ve Cenk Yılmaz isimli sanıklara açılan davada, saldırganlara 6 ay hapis cezası verildi. Ceza paraya çevrildi.
2009 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde meydana gelen sel felaketinde 12 aile zarar görmüş, Deniz Feneri Derneği yetkilileri, bu ailelere yardım etmek amacıyla bölgeye gitmişti.
Bu sırada, CHP’nin başını çektiği koalisyon eliyle yürütülen Deniz Feneri’ni karalama kampanyasına katılan Artvin Halkevleri Başkanı Ferdi Şağbanoğlu, Ufuk Yazar ve Cenk Yılmaz isimli protestocular, Deniz Feneri’nin yardım dağıtım aracına çirkin bir saldırı gerçekleştirdi.
Yardım görevlisini ölümle tehdit edip, hakaret içerikli çirkin sözler sarf eden eylemciler, yardım aracının üzerine sprey boyalarla hakaret içeren sözler yazmışlardı. Olay sırasında araç şoförü ise saldırganlardan kurtulup, kaymakamlığa sığınmıştı.
KONU YARGIYA TAŞINMIŞTI
Deniz Feneri, kurumsal kimliğine ve çalışanlarına sözlü ve fiili saldırıda bulunun saldırganlar hakkında tehdit, hakaret ve mala zarar vermekten ötürü suç duyurusunda bulundu.
Şavşat Asliye Ceza Mahkemesi’nde konu yargıya taşındı. Hakim Emel Karcı karar duruşmasında, saldırıda bulunan Artvin Halkevleri Başkanı Ferdi Şağbanoğlu, Ufuk Yazar ve Cenk Yılmaz isimli kişilere, 6 ay hapis ve adli para cezası ile cezalandırılmalarına karar verdi. Hapis cezaları daha sonra paraya çevrildi.
Deniz Feneri’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, adalete olan güvenlerinin bir kez daha yenilendiği belirtilerek, “Deniz Feneri’nin bağışçıları, gönüllüleri ve yardım ulaştırdığı milyonlar adına yargıya teşekkür ediyoruz” denildi.

Haber Tarihi: 19 Haziran 2013 Çarşamba 20:53

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü