Deniz Baykal'dan erken seçim iddiası! Tarih verdi

CHP Antalya Milletvekili Baykal, 2018 yılının kasım ayında erken seçime gidileceğini iddia etti.

12 Eylül 2017 Salı 11:20
Deniz Baykal'dan erken seçim iddiası! Tarih verdi

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz  Baykal, CHP Bursa İl Başkanlığını ziyaret etti.Baykal, burada düzenlenen basın  toplantısında, 16 Nisan'da gerçekleştirilen referandumun arzu ettikleri gibi sonuçlanmadığını söyledi.

Baykal,şunları kaydetti:

"Önümüzde yapılacak seçimler, 'Bu anayasayı bu şekliyle  uygulayacağım' diyen kişinin uygulama fırsatını bulup bulamayacağı seçim olacak.  Millet 'Helal olsun uygula arkadaşım' diyecek mi demeyecek mi bakalım? Tarihi bir  an olacaktır. Bizim siyasi tarihimizin, modern Türkiye Cumhuriyeti siyasi  tarihinin en kritik, en önemli, en tarihi kararı önümüzdeki günlerde alınacak"  

Seçimlerin teorik olarak 2019'da yapılacağını vurgulayan Baykal,  "Benim kanaatim daha önce. Kasım 2018'de büyük bir olasılıkla bu konuda millet  bir karar almak durumunda kalacak" dedi. 

Haber Tarihi: 12 Eylül 2017 Salı 11:20

YORUM YAZ

  • Ankaralı ahmetAnkaralı ahmet6 ay önce
    Artık ak partide 3 dönem de kalktı. Yaşı geçmiş işi bitmiş insanları hala milletvekili bakan ve belediye başkanı yapmasınlar. Bizim oylarımızla seçiliyorlarsa, bizim oylara saygı gösterilsin. ne yapalım, Kamal adam olmadğına göre gidip uzaydan bir partiye mi verelim?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018