Deniz Baykal'dan 'Peygamber' açıklaması!

Deniz Baykal Trabzon'da kullandığı 'Peygamberi bile bozar' sözleriyle ilgili olarak açıklama yaptı.

17 Mart 2017 Cuma 14:10
Deniz Baykal'dan 'Peygamber' açıklaması!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Trabzon'daki açıklamalarına ilişkin, "Oradaki ifade... Hazreti Adem'den bu yana 124 bin peygamber geldi geçti. O 124 bin peygamberden herhangi birisini ben ima ederek, bunu söylemiyorum. Benim gözümde peygamberlik dediğim şey yüksek ahlaki vasıflar ve üstün nitelikler taşıyan örnek bir şahsiyet. Bu anlamda birisini dahi bozar bu dedim. Onu daha önce evliya diye ifade ettim, Trabzon'da peygamber dedik. Küçük harfle yazılan peygamber. Herhangi bir peygamber değil." dedi.

Baykal, CHP Ordu İl Başkanlığınca Fatsa Kültür Sarayı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, yeni anayasanın Türkiye'ye yakışmayacağını ve böyle bir yetkinin kimseye verilemeyeceğini öne sürdü.

Trabzon'da yaptığı konuşmasına değinen Deniz Baykal, "Geçenlerde bu konudaki kararlılığımı ifade etmeye çalışırken, 'Bu kadar yetki bir evliyaya bile verilmez, evliya olsa, bu yetki evliyayı da bozar' dedim. Daha sonra aynı şeyi Trabzon'da peygamber diye söyledim. 'Deniz Baykal peygambere hakaret etti' diye troller, yani maaşlı yalan kampanya yapma görevlileri, gürültü patırtı koparmaya çalıştılar." diye konuştu.

Baykal, "Ben bunu söylerken ne bir evliyaya, ne haşa peygamberimize ya da herhangi bir peygambere hakaret etme anlayışı içinde bunu söylemiyorum." ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oradaki ifade... Hazreti Adem'den bu yana 124 bin peygamber geldi geçti. O 124 bin peygamberden herhangi birisini ben ima ederek, bunu söylemiyorum. Benim gözümde peygamberlik dediğim şey yüksek ahlaki vasıflar ve üstün nitelikler taşıyan örnek bir şahsiyet. Bu anlamda birisini dahi bozar bu dedim. Onu daha önce evliya diye ifade ettim, Trabzon'da peygamber dedik. Küçük harfle yazılan peygamber. Herhangi bir peygamber değil. Yani 124 bin kişinin vasıflarını taşıyan birisi bile, üstün ahlaki nitelikli, üstün nitelikleri olan bir örnek şahsiyet bile bu anayasaları işletmez, böyle bir anayasal düzen konulmaz. Herkes hesap verir. Peygamberler Allah'a hesap verir, Kuran'a hesap verir."

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 14:10

YORUM YAZ

  • Levent 15Levent 151 yıl önce
    Düzeltmek isterken bile DENSIZLIGEdevam ediyor. BIZ MÜSLÜMANLAR PEYGAMBER EFENDILERIMIZ (A.S) ARASINDA AYIRIM YAPMAYIZ! BIRINE YAPILAN EDEPSIZLIK , HEPSINE YAPILMIŞ DEMEKTIR! ÖNCE CENABI ALLAH'A TÖVBE ET, SONRA DA BÜTÜN MÜSLÜMANLARDAN ÖZÜR DILE! SAYGISIZ!
  • KanuniKanuni1 yıl önce
    Özrünüz kabahati nizden büyük olmasın diye düşünüyorum sayın Deniz Baykal.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018