Deniz Baykal'dan Kılıçdaroğlu'nu aratmayan sözler

CHP Antalya Milletvekili ve CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, referandumda halk oyuna sunulacak anayasa değişikliğini çarpıtarak yetkinin tek kişiye verildiğini ileri sürdü.

17 Mart 2017 Cuma 09:59

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Giresun’da düzenlediği anayasa değişikliği ve referandumla ilgili yaptığı konuşmada bugün değiştirilmeye çalışılan anayasanın, bugüne kadar 17 kez değiştirilen anayasadan çok farklı olduğunu söyledi. "Bugün huzurunuza CHP’li olarak bulunmuyorum" diyen Baykal "Bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bulunuyorum. Bugün parti siyaseti konuşulacak gün değil. Hepimizin bugün vatan derdimiz, Türkiye derdimiz var. Hepimiz Türkiye için buradayız. Onun için bir aradayız. Türkiye’ye sahip çıkma günüdür. Türkiye’ye yönelik tehlikeleri ortaya dökme günüdür. Bunun için buradayız. El ele vereceğiz ve o korkuları, endişeleri aşacağız. Birden bir siyasi partilerin çalkantıları sonucu çıkıp anayasa değiştireceğiz denildi. Bugüne kadar toplumun, ülkenin ne ihtiyacı var diye tartışıldı ve 17 kez bu değişiklik yapıldı. Ancak bugün önümüze gelen başka bir anayasa, geçmiştekiler gibi değil. Bu günkü anayasada tek bir üstünlük ve yetki var o da cumhurbaşkanına verilmiş. Demokraside takdir tek kişiye bırakılmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan yetkileri verebilir mi bu millet" ifadelerini kullandı.

“ERGENEKON’UN SAVCISI DEĞİL, AVUKAT KAZANDI”

Ergenekon ve FETÖ davalarıyla binlerce mağduriyet yaşandığını ileri süren Baykal, “Ergenekon soruşturmalarını hatırlayın. 'Ben Ergenekon savcısıyım' demedi mi? CHP Genel Başkanı ise 'sen savcısıysan ben avukatıyım' demedi mi? Sonuçta kazanan avukat olmadı mı? Ergenekon hatasının ardından FETÖ’ye gelelim. FETÖ’yü sen oraya getirdin. Askeri Şuralar'da o komutanları sen getirdin oralara. FETÖ olaylarında binlerce mağduriyet de oluşmadı mı? Bu mağduriyetler senin yüzünden oluşmadı mı? Şimdi tutturdular bütün yetkiyi, hakkı, hukuku sana teslim eder mi? Biz bütün gücümüzle anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“DEVLET, MİLLETE UYACAK”

Devletin "evet", milletin ise "hayır" için çalıştığını ifade eden Baykal, “Devletin imkanlarıyla, gücüyle yetkisiyle açılışlarla bütün milleti, amiri, memuru topluyorlar oraya. Çıkıyor rektör, kaymakam, vali, 'evet' diyor. Devlet, evet için çıkıyor. Hayır da milletin kampanyası. Devlet 'evet' diyor, millet 'hayır' diyor. Devletle millet ayrı telden çalabilir. Şimdi bakacağız, devlet mi millete, millet mi devlete uyacak? Elbette devlet millete uyacak. Hayır aşağıdan yukarı gelen bir hareket, evet gibi yukarıdan talimatla gelen bir hareket değil” dedi. 

Haber Tarihi: 17 Mart 2017 Cuma 09:59

YORUM YAZ

 • halit b.vhalit b.v1 yıl önce
  haşa baykal ne haddine olayları ajite etmek çarpıtmak yönünden saptırmak manipülasyonun kralını yapmak bunlar 
 • KOCA YUSUFKOCA YUSUF1 yıl önce
  YAVRUM SEN NEYİ KAZANDIN? SEN UÇKURUNA BİLE SAHİP ÇIKAMADIĞI İÇİN GENEL BAŞKANŞLIĞI BIRAKMAK ZORUNDA KALMIŞ, HALEN DE FETÖNÜN ELİNDE REHİN TUTULAN BİR SİYASİSİN. KASETİNİ ÇEKENLERDEN ŞİKAYETÇİ BİLE OLAMIYORSUN. SEN NE AYAKSIN BAYKAL EFENDİ
 • Yusuf curaYusuf cura1 yıl önce
  Gayet dogru soylemiş bütün yetkiler tek kiside toplaniyor meclis fesihetme yetkisi var cb kontrolü yok denetimi yok bütün bütçeyi cb yapacak yargi üyelerini cb atayacak Allah muhafaza yine cemaat gibi biri kandirsa bigünde ülkeyi eline alir böler bu baskanlik eyalet ve bölünmeyi getirir.
 • SezginSezgin1 yıl önce
  Milletin Ferdi Olarak Ben Kocaman Bir EVET Diyorum!!17 Nisan Sabahı Yetkiyi Elime Alıyorum..
 • Beto Beto1 yıl önce
  INSALLAH EVET!!!Ve refrandumdan sonra da senin pisliklerin de ortaya cikacaktir tabi..KORKUYORSUN BAYKAL KORKUYORSUN!!!
 • inançinanç1 yıl önce
  Deniz b kere şu fetoya salla deki beni zorla genel başkanlıktan indirdiler yerime 7 seçim kaybeden diktatör kemali getirdiler ama ellerinde hala kasedim var konuşamıyorum de daha inandırıcı olursun korkak
 • milletmillet1 yıl önce
  Kabuğuna çekil ve sus. edep, haya ve ahlak yoksunu adam sen ve senin gibileri bu millet artık istemiyor, sevmiyor, prim vermiyor. Bittiniz, tükendiniz, son çırpınışve naralarınız.Halk düşmanları sizi.
 • FethiFethi1 yıl önce
  Sen ilk önce kendi partideki milletvekillerine bak sezgin Tanrıkulu mahmut tanal eren erdem şafak pavey ve asıl senin yerine gelen alman sevdalısı kemal HDP PKK fetö ilişkilerine bi bak biri iran sevdalısı biri alman biri dine düşman sen ilk önce bunları ikna et sonra topluma dön bizi bunlar mı yönetecek güldürme deniz sen bu ülkede bir kere adnan menderesin boynuna sarıldın özgürlük istedim oda sana ÖZGÜRLÜK dersi verdi başbakanın boynuna sarılıyon bundan büyük özgürlük mü olur dedi sonra astınız bir daha yemez deniz sen kemale hükmedemedin TÜRK toplumunamı hükmedicen İrlandalılar hariç
 • Osman turanOsman turan1 yıl önce
  Ya chpli degilmi bitti
 • TurkTurk1 yıl önce
  Cemil NADİR tiwiter da10 tane adam takip ediyon hepsi fetöcu yada vatan hainine olacak oğlum senin bu halin seni buraya mı puntaladılar hep burada yazıyon sana buradan ekmek çıkmaz halk kararını verdi EVET EVET EVET
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018