Deniz Baykal'dan güldüren referandum tahmini

Ortaya çıkan zina kaseti nedeniyle koltuğunu Kemal Kılıçdaroğlu’na kaptıran Deniz Baykal, referandumdan 'hayır' sonucu çıkacağını öne sürdü.

10 Mart 2017 Cuma 11:09
Deniz Baykal'dan güldüren referandum tahmini

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde partililerle bir araya geldi.Deniz Baykal"Aşağıdan yukarıya doğru yükselen bir dalga var, milletin bağrından yükselen bir 'Hayır' dalgası var. İnşallah 16 Nisan'da çıkacak 'Hayır' kararı sonrası Türkiye'de çok köklü, çok büyük bir değişim yaşanacak" dedi.

Burada bir konuşma yapan Deniz Baykal, hükümetin "Güçlü Türkiye" sloganıyla meydanlarda olduğunu, başka söyleyecek sözleri olmadığı için bu sloganı kullandıklarını belirtti.

Yürüttükleri "Hayır" kampanyasının bir siyasi parti kampanyası olmadığını ifade eden Baykal, "Hayır kampanyasının bir genel merkezi de yok. Bu iş parti işi değil, millet işidir. Şimdi bazı yerlerde rektörler, kaymakamlar çıkıyor 'Evet' diyeceğiz açıklamaları yapıyorlar. Siz gidin işinizi yapın. Makam sahibi olmak için açıklama yapacağınıza icraat yapın, işinizi yapın" diye konuştu.

"TBMM'Yİ YENİDEN AÇMIŞ GİBİ OLACAĞIZ"

Baykal, referandum ile sadece bir kişinin sıkıntısının giderilmeye çalışıldığını ileri sürerek, "Bir kişi çıkacak milletin yetkilerini, TBMM'nin yetkilerini elinden alacak, kendisinde toplayacak. Böyle şey olmaz" diye konuştu.

Deniz Baykal, sözlerine şöyle devam etti:

"Millet artık ne yapacağını ne karar vereceğini biliyor. Aşağıdan yukarıya doğru yükselen bir dalga var, milletin bağrından yükselen bir 'Hayır' dalgası var. İnşallah 16 Nisan'da çıkacak 'Hayır' kararı sonrası Türkiye'de çok köklü, çok büyük bir değişim yaşanacak. Milletimiz, bugüne kadar her istediğini çıkarmış ve 'her istediğimi çıkarırım' zanneden birisine, 'o kadar uzun boylu değil o iş, yeter artık' diyecek. Referandumda 'Hayır' sonucu çıktıktan sonra TBMM'yi yeniden açmış, Türkiye Cumhuriyeti'ni yeniden kurmuş gibi olacağız. Şehitlerimizin ruhlarını huzura kavuşturacağız ve Mustafa Kemal Atatürk'e layık olduğumuzu kanıtlayacağız."

Haber Tarihi: 10 Mart 2017 Cuma 11:09

YORUM YAZ

 • efeefe1 yıl önce
  Ne çalışmak be, adam .... millervekillerine özel uygulamalı seminer bile veriyor. Diğer partililer yatsın dursun. Aferin koçuma.
 • TurkTurk1 yıl önce
  Anket kim yapmış belli değil belliki uydurma bak bugun bir anket yayımlandı , adı sanı belli, 16 Nisan'da yapılacak olan yeni anayasa referandumu ile ilgili son yapılan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin 3-9 Mart arasıbda düzenlediği kamuoyu araştırmasında, '16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunda ne yönde oy kullanacaksınız?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 42.4'i 'evet' yüzde 57.5'i ise 'hayır' yanıtını verdi.
 • AymurgürAymurgür1 yıl önce
  Şuurlu devlet yetkililerine işinizi yapın derken Sen Genel Başkan iken utanmadan sıkılmadan bir yerlerde birileri ile hangi işleri beceriyordun..... onu söyle
 • ismailismail1 yıl önce
  Zaten 93 yildir hayirin icinde bu millet inim inim inledi bunca yillik siyasi hayatinda dogru bir sey soylede seni adam zannedelim bir ayagin cukurda 93 yilda 63.cu hukumet insan biraz utanir. Senin sozunun bir kiymeti yok artik
 • katalankatalan1 yıl önce
  neresi güldüren tahmin anlamadım.yüzde 90 hayır çıkacak deseydi anlardım. hayır diyene tahammülünüz yok maalesef haberin başlığında zina kaset i ile koltuğunu kaybeden diye başlamanız ayıp.. o kaset i hazırlayan da çeken de ona izin veren ve onu işine gelince kullanan da aynı zihniyete hizmet eder.. bu neyin hazımsızlığı..
 • BetoBeto1 yıl önce
  He he..Kilicdaroglunun gafindan sonra kendine göre güzel hayaller kurmus..KORKAK herif!!!
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  seninde miadın doldu artık yolculuğa hazırlansan iyi olur
 • Mehmet TürkMehmet Türk1 yıl önce
  Espiri yapmış olabilir.bu adamlar 2002 den beri hep bu tahminleri yapıyorlar ama boş millet yutmuyor.
 • KamilKamil1 yıl önce
  Ya su siyasetede yas siniri getirin artik bu ne ya
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR1 yıl önce
  BUNADI artık normal,hayaller görmeye başladı
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018