Deniz Baykal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehdit gibi sözler

Referandumda halkın verdiği karara saygı göstermeyen CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Maçı 1-0 da kazansanız 3 puan alırsanız, 5-0 da kazansanız 3 puan alırsınız, aslolan maçı kazanmaktır" sözlerine tehdit gibi ifadelerle cevap vererek "Bu tablo maçın bittiği anlamına gelmez. Daha ikinci devre var" dedi.

20 Nisan 2017 Perşembe 17:29
Deniz Baykal'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehdit gibi sözler

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan Eski Genel Başkan Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Maçı 1-0 da kazansanız 3 puan alırsanız, 5-0 da kazansanız 3 puan alırsınız, aslolan maçı kazanmaktır" sözlerine yanıt verdi.

Baykal, yaptığı açıklamada "Bu tablo maçın bittiği anlamına gelmez.  Daha ikinci devre var" dedi.

Baykal konuşmasında şunları söyledi:

"BU ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇTIR"

Bu duygunun bize yüklediği sorumluluğu hep beraber bir kez daha hissedelim istiyorum. Bundan sonrasına böyle bir noktadan yürümekte olduğumuzu söylemek istiyorum, bu bir son değil, önemli bir başlangıçtır. Türkiye açısından her türlü gücü, yetkiyi, devletin günlük siyaset dışında tutulması gereken olanakların seferber ederek yürütülen referandum karşısında toplumumuzun çeşitli kesimlerinin yeter artık dercesine dayatmacı girişimi frenleme konusunda yüksek bir iradeyi sergilediğine tanık olduk. Bu çok önemlidir. Ben ülkem ve partim adına iftihar ediyorum.

"İLK YAPILMASI GEREKEN İŞ TABLONUN DOĞRU OKUNMASI"

Bunu doğru okuyalım. İlk yapılması gereken iş bu tablonun doğru değerlendirilmesi ve anlaşılmasıdır. Elbette siyasette böyle bir sonuç ortaya çıkınca hepimizin refleksi bu tabloya sahip çıkmak, sonuçlar çıkarmak. Siyasetçi refleksi budur. Bizim içinde bulunduğumuz kritik ortamı değerlendirerek bu konuda çok soğukkanlı, gerekirse kendimize karşı acımasız bir yorum yapmamıza ihtiyaç var.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 17:29

YORUM YAZ

 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR11 ay önce
  hala hangi yüzle bu Milletin önüne çıkabiliyorsun biraz utanma olsa bu KASET olayından sonra kenara çekilip düşünmen lazım, daha fetönün elinde senin kasetlerden çok var herhalde
 • mehmet demirelmehmet demirel11 ay önce
  evet maç daha bitmedi.baykal uzatmaları oynuyor.bizim içinse maç yeni başladı.ALLAH IN izni ile tüm dünya mazlumları için durmak yok,yola devam.
 • KütahyalıKütahyalı11 ay önce
  Oğlum git bak yakında ikinci porno kasetin ile sesini keserler,fazla havlama.
 • hasanhasan11 ay önce
  senin partinin oyu kaç da böyle konuşuyorsun.elbet gelecek seçim zamanı o zaman görüşeceğiz.bu işler zevkin için evli kadınları vekil yapmaya benzemez.sen devlet yönetimine zevkin için vekil sokuyorsun devlet diye konuşuyorsun.yazık adamlığına yazık.havalara girmeyin bu ülkede senin adedin ve sayın bellidir onun üstüne çıkamassın.
 • GayseriliGayserili11 ay önce
  Se 5 10 gun bi ukrayna seyahatine cik bosa havlama siyasi hayatin bitti
 • yavuz 1517yavuz 151711 ay önce
  Bir tarafta, hayatı futbol içinde geçen RECEP TAYYİP ERDOĞAN, diğer tarafta futboldan anlamayan ama maçın 2. Devresi var diyen bir tip. İpini kim çözdü deniz baykal.
 • AksekiAkseki11 ay önce
  Deniz, kasabın bıçağını yalayan koyun gibisin.
 • UMUT ÖZBEKUMUT ÖZBEK11 ay önce
  YENİ AKİT GAZETESİ OLARAK ÇOK TEDİRGİNSİNİZ. BİRAZ SİLKİNİP KENDİNİZE GELİN. BULUTTAN NEM KAPIYORSUNUZ. 
 • H.Ö.HH.Ö.H11 ay önce
  Oyuna gelmeyelim
 • maraşlımaraşlı11 ay önce
  konuşan yaşlı şahsında bir emekliye ayıran olsa bari fiziken artık fazlalık.çok konuşuyor,embesil
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018