Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması

CHP'li Deniz Baykal, 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için görüşünü açıkladı. Kendisinin cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını ifade eden Baykal, "Herkes aday olabilsin. Hiç bir sınır getirilmesin. 20-30 tane aday çıksın" dedi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:39
Deniz Baykal'dan adaylık açıklaması

Kırşehir teşkilatı ziyaretinde konuşan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019'da yapılacak seçimde kendisinin cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını, başkan adayına milletin karar vereceğini söyledi.

Baykal, Kırşehir teşkilatında yaptığı açıklamada, 2019'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına başkan adayına milletin karar vereceğini ifade ederek, “Birlik sonunda çıkar ortaya çıkanın etrafında birleşeceğiz. Kimin etrafında birlik olacağını millet kararlaştıracak. Sizlere doğrusunu söylüyoruz. Öyle talimatla birlik olunmaz. Siyaset tabu değil” diye konuştu.Baykal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi Türkiye onu konuşuyor. Bir yöntem bulacağız. Benim kendime göre yöntemim var. Herkes aday olabilsin. Hiç bir sınır getirilmesin. 20-30 tane aday çıksın. Bu adaylara süre verin 3 ay 5 ay, ülkeyi gezerek kendisini tanıtsın. 1 milyon 200 bin seçmenimiz var partide bir buçuk 2 milyon insan kendi arasından seçsin birisini”.

Baykal’ın Kırşehir ziyaretine, İl Başkanı Yılmaz Zengin, merkez ilçe teşkilatı ve çok sayıda partili eşlik etti.

Kılıçdaroğlu'na rest çekmişti

Baykal Mayıs ayı başında Kılıçdaroğlu'na 'ya aday ol ya çekil' restinde bulunmuştu. Baykal, "Eğer genel başkan aday değilim derse, bir an önce adayı belirlememiz gerekir. Ciddi siyasal bir süreç lazım. Bu konuda görev CHP’nindir. CHP, cumhurbaşkanı adayı olmayı kabul eden, bunu talep eden, buna ikna edilen ne kadar insan varsa, onların tümünü, derhal kurultayını olağanüstü toplantıya çağırıp, bu kurultayda genel başkan kim seçilirse, cumhurbaşkanı o aday olacaktır, demeli" ifadelerini kullanmıştı.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 13:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü