Deniz Baykal'dan Abdullah Gül'e cevap

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Baykal’ın sözlerini ciddiye almadım” sözleri sonrası Gül’e cevap verdi.

06 Mayıs 2017 Cumartesi 09:34
Deniz Baykal'dan Abdullah Gül'e cevap

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri" diye yanıt verdiği Deniz Baykal Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a konuştu.

Baykal, "Sayın Gül'ün yaptığı açıklamadan benim çıkardığım sonuç şu: Adalet ve Kalkınma Partisi çevrelerinin biraz kaygıyla karışık olarak gündeme getirdikleri olasılık o kadar da boşuna değilmiş. Yani Sayın Gül'ün böyle bir olasılığı kararlı bir tavırla reddeden bir tutum içinde olmadığı ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan'ın köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

'SORULDU SÖYLEDİM'

"Abdullah Gül'ün açıklamasının hemen ardından Deniz Baykal'ı aradım.

Dedim ki: "Ne diyorsunuz Gül'ün size yönelik söylediklerine?"

Baykal'ın söyledikleri şunlar:

Ben sizin programınızda izlememiz gereken yol haritasını anlattım. Benim çizdiğim yol haritasında ne Sayın Gül ne de o konumdaki bir kişi yer alıyordu. Ben partimin ilkeleri ve anlayışı doğrultusunda en geniş tabanlı bir adayın belirlenmesini önerdim. Abdullah Gül'ü siz bana sordunuz.

'ONUN BİLECEĞİ İŞTİR DEDİM'

"Söylediğim şudur: Gül'ü sorduğunuzda ben siyasi nezaket ve saygı anlayışı içinde "Böyle bir niyeti varsa ve yüzde 49'un duyarlılıkları ile kendisini bağlantılı kılabiliyor ise o zaman gereken yapılır, onun bileceği iştir" dedim.

Sayın Gül'ün yaptığı açıklamadan benim çıkardığım sonuç şu: Adalet ve Kalkınma Partisi çevrelerinin biraz kaygıyla karışık olarak gündeme getirdikleri olasılık o kadar da boşuna değilmiş. Yani Sayın Gül'ün böyle bir olasılığı kararlı bir tavırla reddeden bir tutum içinde olmadığı ortaya çıktı."

'SORUMLUSU BEN DEĞİLİM'

"Gül'ün bu açıklamayı yapmak zorunda kalmasının sorumlusu ben hiçbir şekilde değilim. Bu tamamen kendi ortamında gelişen bir şeydir. Ancak Sayın Gül, öyle anlaşılıyor ki cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bugüne kadar yapılan spekülasyonları ortadan kaldırma niyeti ve kararlılığı içinde değil."

Haber Tarihi: 06 Mayıs 2017 Cumartesi 09:34

YORUM YAZ

 • AyhanAyhan11 ay önce
  Adam haklı. AbdullahGülhala net bir cevapveremiyor.Demirel gibi çoksözsöyleyip hiçbirşeyifade etmiyor.
 • BekirBekir11 ay önce
  Abdul gul boyle iste sinsi ve zemin yokluyan vede gri.Aslanlar gibi cikip bu yolda Erdoganin yanindayim diyemez laf salatasi yapip karsi tarafada sirin gozukup karsiya gecer.Yigit ol yigit Erdogan kefenini giyip yola cikmis kirintilarla ugrasiyorsun.Yerse 2019 da cik kantara agirligin neymis gor.Oyle kameralarin karsisina gecip miy miy yaparak olmuyor bu isler.Bu milletin gonlunde asla yerin yok bunu boyle bil ekselans....
 • E.ozdemir.E.ozdemir.11 ay önce
  Deniz Baykali sevmem ama ilk defa dogru bir tespit yapmış.Gül açık ve net bir şekilde söylenenleri reddetmeyip sadece kem-kümle gecistirmeye çalışıyor. Maalesef milleti enayi yerine koyuyor. Ne hikmetse reisin yanindan ayrılanlar ya açıktan ya gizli bir sekilde şer cephesinde yer aliyor. Allah reise yardım etsin.
 • SezaSeza11 ay önce
  Gül lafı ağzında geveliyor.dikkat
 • muratmurat11 ay önce
  Baykal doğru söylemiş.Eski cb.top çeviriyor.
 • ALİ SAHİNALİ SAHİN11 ay önce
  YAZIK...DUSMANIN DEGIRMENINE SU TASIYORSUNUZ..ABDULLAH BEYE LAF SOYLETMEKLE.....ABDULLAH BEYIN ACIKLAMALARINI SAYFANIZDA EN UCRA KOSEDE YAYINLIYORSUNUZ VE ACILEN KALDIRIYORSUNUZ......AMA ONUN UZERINDEN LAF SOYLEYENLERE..VE YORUMLARA HALA IZIN VERIYORSUNUZ......BIR AKIT OKURU OLARAK YAZIYORUM......UZULDUM0,533,4077376 ARAMA CESARETINIZ VARSA BUYURUN ARAYINIZ.....
 • MikailMikail11 ay önce
  Abdullah reis seninleyiz
 • tomtomtummytomtomtummy11 ay önce
  Yaptiklari fitne yne ise yaramadi. Bir kez daha ne derece medyalariyla siyasi ahlakdan yoksun olduklarini gosterdiler. Sayet Mr. Neutral, Abdullah Gul, uyarilari kaale alip onceden tavrini net bir sekilde ifade etmis olsaydi bu duruma gelmezdi. Gec yapilan bir isin hic ya da fazla bir kiymeti olmaz.
 • Yasin Yasin 11 ay önce
  Bence gül aday olmalı çünkü adamı ne sağ seviyor nede sol seviyor bu adama kimse oy vermez zaten işin açikçası kimse akp yede oy vermiyor her kes reise oy veriyor
 • Asim keskinAsim keskin11 ay önce
  Aynisini bende dusundum. Gul kesin dille reddetmedi. Yuvarlak cumleler kurdu
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü