Demirtaş CHP'li Erdem'in 'özerklik' açıklamasını yalanladı

HDP'li Selahattin Demirtaş'tan kendisi hakkında "özerklik istemediğini söyledi" açıklaması yapan CHP'li Eren Erdem'e yalanlama geldi.

15 Mayıs 2017 Pazartesi 20:16
Demirtaş CHP'li Erdem'in 'özerklik' açıklamasını yalanladı

CHP Milletvekili Eren Erdem, cezaevinde ziyaret ettiği HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, “İlk dört maddeye karşı değiliz, özerklik istemiyoruz” dediğini aktarmıştı.

Avukatları aracılığıyla açıklama yapan Demirtaş, Erdem'in sözlerine şaşırdığını söyledi.

"ÖZERKLİK KONUSUNDA TEK CÜMLE KONUŞMADIK"

Demirtaş, açıklamasında şunları belirtti: "Söz konusu açıklamalara şaşırdığımı belirtmek isterim. Görüşmemizde özerklik konusu tek cümle ile dahi konuşulmamıştır. Buna rağmen Sayın Erdem ile yaptığımız görüşmenin bu şekilde tartışılmasını doğru bulmadığımı belirtmek isterim. Bu hususlarla ilgili görüşlerimi merak edenler, partimizin belgelerine bakabilirler. Ağzımdan çıkmamış cümlelerin kesin bir yargıyla, bana atfen veya benim adıma tartışılmasını kabul etmediğimin bilinmesini isterim."

Eren Erdem açıkladı: Cumhurbaşkanı adayımız partisiz olsun

Haber Tarihi: 15 Mayıs 2017 Pazartesi 20:16

YORUM YAZ

  • Baran raberBaran raber9 ay önce
    Bu herifi gösterip durmayın ambargo yedi bu herif anca prim yapıyor. İçerde yatsın sırtını pyd/pkk ya yaslasın.
  •  Cihangir Cihangir9 ay önce
    Ya siz kimsiniz neyi mevzu ediyorsunuz sizi kaale alan var mı yok sunu demiş bunu dememiş. Basın gidin lan.
  • hercaihercai9 ay önce
    Hapiste bulunan siyasilerin sesleri cikmamasi lazim, taa cikana kadar siyasi soylemlerini kendilerine saklamalari lazim!
  • M.N.M.N.9 ay önce
    Demirtaş CHPnin CB adayı olmalı. Müthiş yakışır.
  • AsenaAsena9 ay önce
    Bozacinin şahidi siraciymis.
  • Mustafa Mustafa 9 ay önce
    Canları cehenneme herseyleri yalan. Düşün şu türk milletinin yakasından. Gölge etmeyin başka ihsan istemez istemiyoruz sizi.
  • yavuz 1517yavuz 15179 ay önce
    Eren erdem şimdiden 2019 başkanlık seçimleri için, terör örgütü pkk'nın siyasi uzantısı hdp'ye aklınca meşruiyet kazandırmaya çalışıyor. Bu ülkeye en büyük hainliği chp yapıyor. Böyle zırva tipler ortaya çıkıyor, böğürüyorlar, ama chp yönetiminden hiç bir yaptırım yok. Boşuna uğraşma eren erdem. Hdp'ye meşruiyet kazandırarak, 2019 başkanlık seçimlerinde doğu ve güneydoğu halkının ve milliyetçilerin oylarını tek bir çatı aday için alamayacaksınız. Bu memlekette herkes chp ve hdp'nin küresel güçlerin emrinde olduğunu biliyor. Bu güzel millet 2019 başkanlık seçimlerinde BÜYÜK LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı BAŞKANYA-PA-CAK. Sizlerde avucunuzu yalamaya devam edeceksiniz. Günler ve aylar bitmiyor. Sizlere daha ne yenilgiler tattıracağız. Bizler ZAFERLERE doymayacağız, sizlerse yenilgilere doymayacaksınız.
  • musamusa9 ay önce
    Birimi bazılarımı hepsimi alman abd ıngiliz ortak yapımı
  • Mehmet Ali AteşoğluMehmet Ali Ateşoğlu9 ay önce
    Chpkk diyorduk inanmıyorlardı. %70 oyla Erdoğan BAŞKAN
  • vatansevervatansever9 ay önce
    Seytanin ne kadar cok Iki ayakli versiyonu varmis yaa..biri kucuk seytan,biri orta,..buyugu adada..haydi seytan taslamaya..
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018