Selahattin Demirtaş'tan Yasin Börü itirafı

Terör sevici Selahattin Demirtaş, 6-7 Ekim olaylarına ilişkin, "Yasin Börü'nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı. Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış demektir. İddia edildiği gibi bunda benim de katkım varsa eğer aynı alçaklık bana da bulaşmış demektir" dedi.

15 Şubat 2018 Perşembe 15:58
Selahattin Demirtaş'tan Yasin Börü itirafı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın "silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda görülen davaya Demirtaş, avukatları ve HDP'li milletvekilleri katıldı. Dün başladığı savunmasına devam eden Demirtaş, davaya konu olan konuşmalarına ilişkin fezleke hazırlayan savcıların FETÖ'cü olduğunu, örgütün yargıya yaptığı müdahalelerle kendisinin sanık olmasının doğru olmadığını öne sürdü.

Demirtaş, dava kapsamında sanık değil tanık olarak dinlenmesi gerektiğini savundu. Demirtaş, hakkında hazırlanan fezlekelerde "ülke ve millet düşmanı" olarak yansıtıldığını kaydederek, "Selahattin Demirtaş ve arkadaşları sanki bu ülke için hiçbir zaman iyi bir şey yapmamışlar, sadece terör örgütü kurup yönetmişler. Ülkede barışın sağlanması için çok büyük riskler aldık" dedi.

"Yasin Börü'nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı"

Demirtaş, 6-7 Ekim 2013'te Diyarbakır'da yaşanan olaylarda 54 kişinin hayatını kaybetmesinden sorumlu tutulduğunu belirterek, "Dosyada sadece Yasin Börü ismi zikrediliyor. Diğerlerinin ismi geçmiyor. Yasin Börü'nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı. Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış demektir. İddia edildiği gibi bunda benim de katkım varsa eğer aynı alçaklık bana da bulaşmış demektir. 'Demirtaş'ın çağrısıyla sokağa döküldüler, 54 kişiyi katlettiler' yönündeki haberlerle aleyhimde kampanya yürütüldü" ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün çözüm sürecinin baltalanmasında parmağı olduğunu söyleyen Demirtaş, örgütün amacının çözüm sürecini bitirmek ve bu kapsamda taraflar arasında güvensizliği sağlamak olduğunu belirtti.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 15:58

YORUM YAZ

 • alçakkatiller alçakkatiller 3 ay önce
  daha dur baltayla satırlarla katlettiğiniz yasin börü lerin ahı sizi ve sırtını......ye dayayanları perişan edecek inşallah
 • abdoabdo3 ay önce
  en ağır cezayı verin şerefsiz vatan haini katil pkk lıbu
 • SeyfullahSeyfullah3 ay önce
  Alçaklık sana bulaşmamış sen alçaklığın merkezindesin
 • MustafaMustafa3 ay önce
  Selahattin bey komünizme geçit yok kafana şok bunu ti zun ez ha vunse
 • IkraIkra3 ay önce
  Uzaylilar mi cagirdi sokaga?cozum surecinde devleti tehdit edip tukurugunde bogacak olan siz degilmiydiniz?devletin sefkat eli de vardir, demir yumrugu da..birincinin kiymetini bilmeyen,ikinciyi yer..nokta.
 • tuğrultuğrul3 ay önce
  Sen ne alçak vatan haini kuyruksuz itsin seeennnn...Ağababalarınız da kurtaramayacak sizi döktüğünüz kanda boğulmaya hazır mısın it soyu?
 • misafirmisafir3 ay önce
  sadeceRahmetli yasin olayımı ülkegenelinde561vatandaşımızkatilisorumlusukim ...... pkkterörüstlerin Köyyolarındaşehir merkezlerindeterörüstlerinbombalıeylemlerisonucuşehitolan masuminsanlarınkarakol baskınlarındaşehitolanaskerpoliskoruyucu vs....Biriiçin PĞkklanetolsunsizinvesizin desdekçilerinin dedinmiHalkısokağaçağırıp develetmallarınazarar ların sebebikim ......azmettirmekbizzatolayıişleyenden dahakötüdürbununcezasınıdünyadaveahirtteher kim iseçekecekinşallah .....
 • ZaferZafer3 ay önce
  Hah sonunda farkına vardın alçaklığının
 • VatanVatan3 ay önce
  Seloş Fetö'ye sallıyor gibi yapmış,Dumanlı Ekrem belediye binasına arka kapıdan girdi niye ön kapı kapalımıydıki,senaristliğe meraklı Sırrı karanlıkta zaman gazetesine Ekrem'le şer ittifakı senaryosu yazmaya gitti,sen de duruşmada Fetö'ye sallıyorsun göstermelik olarak tabii.
 • hercaihercai3 ay önce
  Sen zaten alcaktin, demene gerek yok, millet biliyor!
 • Murat Murat 3 ay önce
  Onu geç , biliyoruz. Bilmediklerimizi anlat.
 • SerhatSerhat3 ay önce
  Alçak bunu yapan köpeklerin tasmalarını sen çözdün hesap hesap..... tepeden tırnağa kana battın hesabını verecek sın bunu yapan hdppkk lılarla köpek diyip kurtulamazsın asıl katıl sensin
 • kızıltepelikızıltepeli3 ay önce
  Acınmasın bu.... çocuğuna, bir Kürt olarak bu ka.pe den iğreniyor ve reddediyorum, bu namussuz şerefsizler kürt felan değiller bu piçler kripto ermenilerdir. Canları cehenneme. Soyları kurusun, nesilleri tükensin ve cehennemin ebediyyen sekeneleri olsunlar İNŞAALLAH'U TEALA
 • AhAh3 ay önce
  Selo halkıni sokağa dokerken benim yavrum Üniversite okuyordu onun yuzunden okuldan almak zorunda kaldim cikan olaylardan çocugum zarar gormesin diye bunalimlar içinde okuyaMadidiye rabbim ahını koymasin gunduz gece ah edipbeddua ediyorum bu katılın en ağır şekilde cezasının verilmesini diliyorum yüce rabbimden
 • DENİZ GEZMİŞ DENİZ GEZMİŞ 3 ay önce
  YOK YOOOK...SEN O ZAMANLARDA RAPORLU BANKAMATİK MEMURU BAŞAKLA AİLECEK MARMARİSTE GÜNEŞLENİYODUNUZ HABERİNİZ BİLE YOKTU O OLAYLARDAN
 • Osmanlı Kadını Osmanlı Kadını 3 ay önce
  Yasin Börü yavrumuzu katlederlerken o zaman niye sesin çıkmadı şerefsiz? Niye barbarlar deyip,demeçler vermedin?Şimdi g...nü kurtarmak için her b... ku deniyorsun. Sana o kadar çok yazmak isterim ki!!!!!
 • MilletMillet3 ay önce
  ..senin biz kimin hiçi olduğunu iyi biliyoruz, alçak ...
 • adnanadnan3 ay önce
  itiraf ediyor ömür boyu yakışır idam çıksa hak yerini bulur
 • Mahmud AbbasMahmud Abbas3 ay önce
  Allahu Teala seni kahhar sıfatı ile kahreylesin katil zihniyet
 • Kudüs Kudüs 3 ay önce
  e.devletten şu ibnenin soy ağacını bir çıkartıp yayınlasanıza yahu . bu ibnenin bir ermeni tohumu olduğunu niye yayınlamıyorlar anlamıyorum.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü