Selahattin Demirtaş'tan Yasin Börü itirafı

Terör sevici Selahattin Demirtaş, 6-7 Ekim olaylarına ilişkin, "Yasin Börü'nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı. Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış demektir. İddia edildiği gibi bunda benim de katkım varsa eğer aynı alçaklık bana da bulaşmış demektir" dedi.

15 Şubat 2018 Perşembe 15:58
Selahattin Demirtaş'tan Yasin Börü itirafı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın "silahlı terör örgütü yöneticisi olmak" suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda görülen davaya Demirtaş, avukatları ve HDP'li milletvekilleri katıldı. Dün başladığı savunmasına devam eden Demirtaş, davaya konu olan konuşmalarına ilişkin fezleke hazırlayan savcıların FETÖ'cü olduğunu, örgütün yargıya yaptığı müdahalelerle kendisinin sanık olmasının doğru olmadığını öne sürdü.

Demirtaş, dava kapsamında sanık değil tanık olarak dinlenmesi gerektiğini savundu. Demirtaş, hakkında hazırlanan fezlekelerde "ülke ve millet düşmanı" olarak yansıtıldığını kaydederek, "Selahattin Demirtaş ve arkadaşları sanki bu ülke için hiçbir zaman iyi bir şey yapmamışlar, sadece terör örgütü kurup yönetmişler. Ülkede barışın sağlanması için çok büyük riskler aldık" dedi.

"Yasin Börü'nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı"

Demirtaş, 6-7 Ekim 2013'te Diyarbakır'da yaşanan olaylarda 54 kişinin hayatını kaybetmesinden sorumlu tutulduğunu belirterek, "Dosyada sadece Yasin Börü ismi zikrediliyor. Diğerlerinin ismi geçmiyor. Yasin Börü'nün vahşice katledilmesi bir barbarlıktı. Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış demektir. İddia edildiği gibi bunda benim de katkım varsa eğer aynı alçaklık bana da bulaşmış demektir. 'Demirtaş'ın çağrısıyla sokağa döküldüler, 54 kişiyi katlettiler' yönündeki haberlerle aleyhimde kampanya yürütüldü" ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün çözüm sürecinin baltalanmasında parmağı olduğunu söyleyen Demirtaş, örgütün amacının çözüm sürecini bitirmek ve bu kapsamda taraflar arasında güvensizliği sağlamak olduğunu belirtti.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 15:58

YORUM YAZ

 • ZaferZafer3 gün önce
  Hah sonunda farkına vardın alçaklığının
 • AhAh3 gün önce
  Selo halkıni sokağa dokerken benim yavrum Üniversite okuyordu onun yuzunden okuldan almak zorunda kaldim cikan olaylardan çocugum zarar gormesin diye bunalimlar içinde okuyaMadidiye rabbim ahını koymasin gunduz gece ah edipbeddua ediyorum bu katılın en ağır şekilde cezasının verilmesini diliyorum yüce rabbimden
 • SeyfullahSeyfullah3 gün önce
  Alçaklık sana bulaşmamış sen alçaklığın merkezindesin
 • tuğrultuğrul4 gün önce
  Sen ne alçak vatan haini kuyruksuz itsin seeennnn...Ağababalarınız da kurtaramayacak sizi döktüğünüz kanda boğulmaya hazır mısın it soyu?
 • hercaihercai4 gün önce
  Sen zaten alcaktin, demene gerek yok, millet biliyor!
 • MustafaMustafa4 gün önce
  Selahattin bey komünizme geçit yok kafana şok bunu ti zun ez ha vunse
 • VatanVatan4 gün önce
  Seloş Fetö'ye sallıyor gibi yapmış,Dumanlı Ekrem belediye binasına arka kapıdan girdi niye ön kapı kapalımıydıki,senaristliğe meraklı Sırrı karanlıkta zaman gazetesine Ekrem'le şer ittifakı senaryosu yazmaya gitti,sen de duruşmada Fetö'ye sallıyorsun göstermelik olarak tabii.
 • misafirmisafir4 gün önce
  sadeceRahmetli yasin olayımı ülkegenelinde561vatandaşımızkatilisorumlusukim ...... pkkterörüstlerin Köyyolarındaşehir merkezlerindeterörüstlerinbombalıeylemlerisonucuşehitolan masuminsanlarınkarakol baskınlarındaşehitolanaskerpoliskoruyucu vs....Biriiçin PĞkklanetolsunsizinvesizin desdekçilerinin dedinmiHalkısokağaçağırıp develetmallarınazarar ların sebebikim ......azmettirmekbizzatolayıişleyenden dahakötüdürbununcezasınıdünyadaveahirtteher kim iseçekecekinşallah .....
 • SerhatSerhat4 gün önce
  Alçak bunu yapan köpeklerin tasmalarını sen çözdün hesap hesap..... tepeden tırnağa kana battın hesabını verecek sın bunu yapan hdppkk lılarla köpek diyip kurtulamazsın asıl katıl sensin
 • DENİZ GEZMİŞ DENİZ GEZMİŞ 4 gün önce
  YOK YOOOK...SEN O ZAMANLARDA RAPORLU BANKAMATİK MEMURU BAŞAKLA AİLECEK MARMARİSTE GÜNEŞLENİYODUNUZ HABERİNİZ BİLE YOKTU O OLAYLARDAN
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018