Dayakçı öğretmen serbest bırakıldı

Burdur'da engelli bir öğrenciye şiddet uygularken görüntülenen öğretmen, çıkarıldığı mahmekeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

03 Ocak 2018 Çarşamba 18:56
Dayakçı öğretmen serbest bırakıldı

Burdur'un Bucak ilçesinde özel öğrencilerin bulunduğu İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bir öğretmen tarafından öğrenciye şiddet uygulandığı görüntülerin ortaya çıkması üzerine Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Görüntülerde özel öğrenciye şiddet uygulayan İ.B. isimli öğretmen gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İ.B, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'NİTELİKLİ KASTEN YARALAMA' SUÇUNDAN

Konuyla ilgili Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Bucak İlçesindeki bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde bakım ve koruma altında olan 2007 doğumlu T.K. isimli çocuğun, öğrenim gördüğü okuldaki özel eğitim sınıfında öğretmeni İ.B. tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz bırakıldığı yönündeki görüntülerin internet üzerinden yayınlanması üzerine, 02/01/2018 tarihinde ilgili öğretmen hakkında 'nitelikli kasten yaralama' suçundan soruşturma başlatılarak soruşturma kapsamında İ.B. gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili soruşturma Bucak Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle yürütülmektedir" denildi.

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 18:56

YORUM YAZ

 • NurdanNurdan11 ay önce
  Herkes girsin bu okulun sayfasına "İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" tepkisini orayada yazsın. Ne olacak sonra unutulacak unutturma kurumunda sorumluluğunda bu olay. Öğretmen dövecek okulunhaberi olmayacak öğretmen kadar suçludur o kurum çünkü bu gün tesadüf gördüğümüz bu ya bilmediklerimiz. Evet böyle okullar her zaman olmalı ama kendilerine bir çeki düzen versinler.
 • DirilişDiriliş11 ay önce
  Öğretmenmi manyakmı kime ne öğretecek bu maymunzamanında bizi de döverlerdi beş değnek sağ ele beş de sol ele bizdeli zihniyet
 • NiyaziNiyazi11 ay önce
  İdam edilmeli!
 • Adsız.Adsız.11 ay önce
  Hakimin adını soyadını hangi mahkemede görev yaptığını açık açık yazın ki kimin ne olduğu bilinsin.
 • TekyolhakyolTekyolhakyol11 ay önce
  Rezalet
 • NN11 ay önce
  BATIDABUYANA ZULÜM VARİ BELLİ ETMEDEN YAPACAĞINI YAPKANUNUVURACAKSIN KIRACAKSIN BELLİ WTTİRMEYECEKSİNBU ŞEKİLDE ÖĞRETMEN YETİŞTİRİLDİNORMAL SELAM VERMEK DE SUÇ TU
 • ..........11 ay önce
  Rezalet hukuk sistemimiz..2019'da inşallah hukuk sistemi değiştiğinde, böyle saçma sapan tablolar görmek zorunda kalmayız. Yeter artık, şaka gibi. Batıdan almamız gerekn bir sey varsa o da hızlı ve kesin çözümlü hukuk sistemidir.

Günün Karikatürü

10 Aralık 2018