"D-8 bir an evvel harekete geçirilmelidir"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son olarak Hollanda’da yaşanan skandal üzerine bir basın açıklaması yaptı...

"D-8 bir an evvel harekete geçirilmelidir"
Eklenme: 13 Mart 2017, 00:05
Hollanda’nın Dışişleri ve Aile bakanlarımıza yönelik takındığı tutum ve uyguladığı muamele diplomatik nezaketsizliğin ötesinde büyük bir hatadır. Bu hatalı tavır, sadece iki ülke arasında oluşacak bir problem olarak kalmayacak, çok daha büyük problemlere sebebiyet verecek bir mahiyettedir.  
 
Biz her vesile ile AB’nin bizim için asla medeniyet projesi olmadığını, Batı’nın genelde çifte standartlı olduğunu dile getiriyoruz. Tarih, Batı âleminin bu tavırlarının örnekleriyle doludur. Ülkemiz bu krizi fırsat bilmeli ve önündeki en önemli alternatif olan D-8’i bir an evvel harekete geçirmelidir.
 
Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik tavırlarına dair Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir basın açıklaması yaptı. Son günlerde bazı Avrupa ülkelerinin ülkemize yönelik hayretler verici tavırlar takındığını söyleyen Karamollaoğlu, “Avrupa’nın tutumu son derece yakışıksızdır. Özellikle Hollanda’nın Dış İşleri ve Aile Bakanlarımıza yönelik takındığı tutum ve uyguladığı muamele diplomatik nezaketsizliğin ötesinde büyük bir hatadır. Bu hatalı tavır, sadece iki ülke arasında oluşacak bir problem olarak kalmayacak çok daha büyük problemlere sebebiyet verecek bir mahiyettedir. Biz Hollanda’nın bu tavrı neden takındığını bilmiyoruz. Elbette kendileri açısından bu tavrın bazı nedenleri vardır. Ancak ne sebeple olursa olsun takındıkları bu tavrı doğru bulmadığımızı ve kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Ayrıca Hollanda Hükümetini bu hatalı tavırdan biran evvel dönmeye ve bu hatasını telafi edecek adımları atmaya davet ediyorum. Zira Hollanda Hükümeti mevcut yaklaşımı ile ne elde etmek istiyorsa bilmeli ki, bu yaklaşımlar çok farklı ve genelde beklenenin aksine neticeler doğurabilir” diye konuştu. 

MESELELER AKL-I SELİM İLE ÇÖZÜLÜR

Sorunların akl-ı selim ile çözülmesi gerektiğini vurgulayan Temel Karamollaoğlu, “Hollanda’nın, bu yakışıksız ve derin problemlere sebebiyet verecek tavrını doğru bulmadığımız gibi Dış İşleri Bakanımıza yönelik tavra rağmen başka bir bakanımızın aynı gün Hollanda’ya gitme hususunda ısrarını da doğru bulmuyoruz. Zira bu ısrarcı yaklaşım bırakın diplomasiyi, kişisel münasebetlerde bile şahsiyeti zedeler ve oluşmuş krizi daha da derinleştirir. Hükümet temsilcilerinin ülkemizi böyle bir duruma sokmaya sebebiyet vermelerini de tasvip etmiyoruz. Devlet yönetimi bilgi, hikmet, sağduyu ve akl-ı selim gerektirir. Bu itibarla devleti yönetenlerin hamasi konuşma ve duygusal tavır alma hakları yoktur. Attıkları adımlar, sadece kendilerinin şahsi ve siyasi tutumlarına tesir etmez.  Bunun çok ötesinde etkileri olur ve bu durum büyük bir sorumlulukla hareket edilmesini zaruri kılar. Bu çerçevede gerek ülkemiz gerekse Avrupa ülkeleri yöneticilerini akl-ı selimle hareket etmeye davet ediyorum” dedi. 

D-8 HAREKETE GEÇİRİLMELİDİR

Hollanda’da yaşanan krizin ardından ab üyeliği silbaştan ele alınmalı gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Bu meseleyi ifade ederken şunu da belirteyim ki, biz her vesile ile AB’nin bizim için asla medeniyet projesi olmadığını, batının genelde çifte standartlı olduğunu dile getiriyoruz. Tarih, Batı aleminin bu tavırlarının örnekleriyle doludur. Ülkemizin bu tavırlara karşı duruşu ancak şahsiyetli bir dış politika anlayışı ile engellenebilir. Bu yaşananlar AB ile üyelik görüşmelerimizin silbaştan ele alınmasını gerektirecek kadar önemli olduğu kanaatindeyiz. Öte yandan ülkemiz bu krizi fırsat bilmeli ve önündeki en önemli alternatif olan D-8’i bir an evvel harekete geçirmelidir” şeklinde konuştu.
 
Kaynak: Milli Gazete
 
Haber Tarihi: 13 Mart 2017, 00:05
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

hasan

D-8 mi ne. Yazıklar olsun size

Cevapla

Ayhan

Temel Karamal-oglu Homo-Feto nun kucagindan kalk adam yerini konmak istiyorsan hayirdan vazgec rahmetli Erbakan bunlari gorseydi sena essek sudan gelene kadar sopa calardi

Cevapla

Mehmet Boyraz

Temel sende hayır kampanyası yapıyorsun ya,git Hollanda ya seni kovmazlar

Cevapla

zafer

%1, bilmem kaç oyla mı geçiriyorsun D-8'i hareket O aklı hayırda birleştiğiniz kişilere verin milletin sizin aklınıza ihtiyacı olsaydı P size verirdi.

Cevapla

C.dereli

Sen allamei cihan olsan ne yazar.Bu hayırı zor temizlersin

Cevapla

Hamza

Bu PKK ve CHP ile olan bağlılığına rağmen yüzsüzlük bu açıklama. Bu haberi buraya koyan ne denir. Amaç ne zorlanıyorum bu haberi buraya koyanda

Cevapla

Ruhi

D 8 mi kaldi Allah askina

Cevapla

ibrahim aydemir

sen önce hacli ruhunun hayirci saflarindan cekil.Yeter saadet e yakismiyor hak la batil savasinda haclilarla pkk lilarla chp lilerle batil haclilar saflarinda yer alman!!!

Cevapla

Okur-yazar

Senin cephen belli karamogollaoglu.birak bu d-8 numaralarini.Rahmetli hocamizin adini agzina alma.yakismiyor. Bitin artik.ates olsan curmun kadar yer yakarsin.

Cevapla

Sezgin

Akit bu adamın propagandasını yapmaktan bıkmadın mı? Haber mi şimdi bu.

Cevapla

Avini

Ülkenin bekası için / CHP 'eyle bir oluyorsun / birde D8 den bahsediyorsun /

Cevapla

yunus

al yanına chp ve feyzioglunu kur

Cevapla

Adem aydemir

Lütfen şu kuklayı ekrana getirip manset tapmayin degmez ya müslüman görünümlü chp yalakası

Cevapla

Gürkan SARIALİOĞLU

D-8 ne la?

Cevapla

HİKMET

olan adi herif, senin bi kere konuşmaya hakkın yok. sen zaten safını terör örgütleri birlikte yapmışsın. şimdi kalkıp hollandayı almanyayı eleştiriyorsun. hayır diyenler kimler. sana hatırlatıyım. pkk-hdp-chp-pyd-saadet partisi-almanya-hollanda. şimdi anladın mı kimlerin safındasın veya yanındasın ya da yalakasısın.

Cevapla

mevlut

TEMEL SENİN ZERRE İNANDIRICILIĞIN YOK...SEN SİYONİZMİE ÇALIŞIYORSUN

Cevapla

Dogan

Selamünaleyküm Müslüman, niye rahatsiz oluyorsun anlamakta zorlaniyorum sizinle ayni görüsteler Hayir diyorlar baktilar siz yetmiyeceksiniz destek oluyorlar. Hangi degisimde destek oldunuz bi zahmet anlatin da bende ögreneyim

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?