Cumhuriyet emin ellerde, ama CHP değil

Erkan Tan, “Cumhuriyet emin ellerde... Ve fakat CHP emin ellerde değil” tespitinde bulundu.

13 Kasım 2017 Pazartesi 13:02
Cumhuriyet emin ellerde, ama CHP değil

CHP’li milletvekillerinin, evlatlarımızı şehit edenlerin cenazelerine katılmakta bir beis görmediğini belirten Erkan Tan, “Cumhuriyet emin ellerde... Ve fakat CHP emin ellerde değil” tespitinde bulundu.

Haksız mıyım?... Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve yöneticileri öyle sözler söylüyorlar, öyle yanlış siyasi tavırlar alıyorlar ki insanın kanı donuyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Genel Kurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli İstihbarat Teşkilatı, Milli Güvenlik Kurulu, çok uzun zamandır ve binlerce delil ile tüm dünyaya adeta haykırıyor. “PKK/ PYD/YPG terör örgütleridir. Sürekli isimlerini değiştiren ama aslında aynı adamlardan oluşan kiralık katillerdir.” Yani devletimizin ulusal güvenlik ile ilgili bütün kurumları çok ciddi bir şekilde ortak kanaat belirtiyor. Pekiyi CHP Genel Başkanı ve sözcüleri ne diyor? “PYD/YPG siyasi partidir. CHP ne ise bunlar da odur.”

(...) Hem teröristleri aklıyorlar. Hem de CHP’nin adı ile bu şerefsiz katilleri yan yana anarak ayrıca bir psikolojik harp yapıyorlar. CHP’ye göre; PYD: Siyasi parti... TSK/SİHA: Katil... Ayrıca; CHP’li Milletvekilleri; askerlerimizi, polislerimizi şehit edenlerin cenazelerine gitmekten hiç çekinmiyorlar, sıkılmıyorlar, utanmıyorlar. Daha neler var... Bu yazdıklarım sadece son haftalarda yaşananlar. Şimdi; bu CHP emin ellerdedir diyebilir miyiz?

(...) Atatürk; senin koltuğunda, CHP ile terör örgütlerini bir ve beraber gösteren biri oturuyor... Ve senin partinin Milletvekilleri, evlatlarımızı şehit edenlerin cenazelerine katılıyorlar...

Erkan Tan/TAKVİM

Haber Tarihi: 13 Kasım 2017 Pazartesi 13:02

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018