Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD'nin 'sözde ordu' hamlesine sert cevap

ABD'nin YPG açıklamasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan ilk cevap geldi.

14 Ocak 2018 Pazar 18:57
Cumhurbaşkanlığı'ndan ABD'nin 'sözde ordu' hamlesine sert cevap

ABD'den YPG ordusuna ilişkin bir açıklama geldi. Koalisyon'dan, "Milislerden yeni bir sınır güvenlik gücü için çalışıyoruz. Yeni sınır güvenliği birimi 30 bin kişiden oluşabilir" açıklaması yapıldı.

Kararın arından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, "Teröre karşı her türlü müdahale hakkımız mahfuzdur" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Amerika Birleşik Devletleri, ’DAEŞ ile mücadele’ gerekçesiyle PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD-YPG’ye verdiği desteği sona erdireceği yerde bu terör örgütünü meşrulaştırmaya ve bölgede kalıcı hale getirmeye yönelik endişe verici adımlar atmaktadır.

Türkiye, ulusal çıkarları doğrultusunda güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri almaya devam edecektir. Bu çerçevede meşru hedef olan terör örgütlerine karşı yeri, zamanı ve şekli Türkiye tarafından belirlenmek üzere her tür müdahale hakkı mahfuzdur." açıklamasında bulundu.

Haber Tarihi: 14 Ocak 2018 Pazar 18:57

YORUM YAZ

 • Hans YilmazoğluHans Yilmazoğlu9 ay önce
  son yildir ülke icinde hic bir eylem yapmayan pkk ve digerleri hazirliklari tamam. Bu ani bekliyor, bizi batakliga cekip savasa sokacaklar, iste o zaman mahvolduk ! biteriz ! zaten eski silahlar, mühimmat ile karsi koymaya calsiyoruz.
 • 1 isi1 isi9 ay önce
  Allah CC.bu hain düzenbaz şeytanın uşağı ABD,ye öyle dertler seller,depremler,kasırgalar,amansız hastalıklar,kar kış kıyamet,iç huzursuzluklar ver ki dünyayı karıştırmaktan geri durup kahrı perişan yok olsun.aminnnnn.
 • ÖzkanÖzkan9 ay önce
  Girin Artik!!! abd ye de baski yapin Tr den Atin Yavsaklari!!!
 • tuzcutuzcu9 ay önce
  Her 10 teröriste bir tır malzeme gönderdiler, hepsini imha etmek epey vakit alacak....
 • abdoabdo9 ay önce
  dünyadaki silahlı olayların ve terörün esas baş çıbanı siyonist ısrael vesömürgesi ve yahudilerin yönetimi altında bulunan abd (genelde yöneticileri vede başkanları hep yahudidir), england ve bazı ab ülkeleridir. içimizdeki zengin yahudilere çok dikkat edilip denetlenmesi gereklidir. gerek daeş , fetöş ,pkk , pyd , ypg , dhkpc vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri p..çleridir.
 • sukrusukru9 ay önce
  sınır birliği kuracakmış.Ne sınırı ulan abd.nin burada sınırımı var.sınır bizim sınırımız hemde 800 kilometre.Biz onuda tüm alçaklara karşı korumasını biliriz EVVEL ALLAH.
 • Yunus 16Yunus 169 ay önce
  BÜYÜK SAVAŞ A doğru gidiyoruz. ABC.... PLANLARIMIZ ŞART.
 • kalelikaleli9 ay önce
  ne gerekirse derhal yapılmalıdır iç ve dış düşmanlar teröristler bizi yok etmeye çalışıyorlar nereden gelip nerede sınır koruyor bu alçak sinsi düşman derhal gereken yapılmalıdır.

Günün Karikatürü

16 Ekim 2018