Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyeliği rahatsız etti! Endişeliyiz

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğiyle ilgili açıklama yaptı.

04 Mayıs 2017 Perşembe 16:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyeliği rahatsız etti! Endişeliyiz

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğine ilişkin, "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz.  Ancak, 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanı' çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacaktır" dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız bu haftanın başında Ak Parti’ye resmen üye oldu.

ARTIK 'AK PARTİLİ BİR CUMHURBAŞKANIMIZ' VAR 'HAYIRLI OLSUN' DEMEKTEN BAŞKA BİR YOL KALMIYOR 

Bugünden itibaren artık 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanımız' var. Bize de 'hayırlı olsun' demekten başka bir yol kalmıyor. Ancak, 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanı' çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. 

BÜTÜN MİLLETİ TEMSİL ETMESİ GEREKEN MAKAM ÜYELİKLE BİRLİKTE AK PARTİ'Yİ TEMSİL EDEN MAKAM OLARAK ALGILANACAK

Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacaktır.

BU ÜYELİK TÜRKİYE'Yİ BUGÜN DEĞİLSE YARIN, BİR PARTİ DEVLETİNE DÖNÜŞTÜREBİLİR

Bu durum maalesef kuvvetler ayrımı ilkesini ve yargı bağımsızlığını zedeleyecektir. Daha büyük endişemiz ise bu üyelik Türkiye’yi bugün değilse yarın, bir parti devletine dönüştürebilir." 

Haber Tarihi: 04 Mayıs 2017 Perşembe 16:02

YORUM YAZ

 • faruk ünalfaruk ünal10 ay önce
  yazıklar olsun
 • Ethem Ethem 10 ay önce
  Ramazan Bayramıgeliyor.Siz hazırlık yapında hdp ye Bayram ziyaretine gidin. biz sizin için hiç endişelenmiyoruz.....
 • Ednan ŞeneLEdnan ŞeneL10 ay önce
  (Nisa 39)iman edenleri bırakıp hakikati inkar edenleri dost tutanlar;onların yanında şerefli olacaklarınımı umuyorlar ne varki izzet tümüyle Allah ındır bu ayeti hiçmi okumadın okuduysan neden incelemedin incelediysen gerekçelerin ne idi.bu başka siyaset başka diyorsan eyvallah sen gözü görmiyen kulağı duymıyanlar sınıfını tercih edip ettirdiysen sadece üzülürüm geçmişte sana olan güvenime. imtihan an ındadır o an geçtimi imtihanda bitmiştir. son a 1 arşın kala tökezliyenlerde 1 arşın kala gerçeği görenlerde olacaktır şekilcilik şekillendirir
 • diyarbakirlidiyarbakirli10 ay önce
  Saadet tekişiileryüzündensaadetartik(esetve iran) menfaatleriniilkeedinmiş... öncelikedinmiş ...chpve hdpnintuzaklarindankurtulmuşgaribanlarinkurtulamadiğisağvemuhafazakargörünümlü batıl birpartidir....
 • JURNALJURNAL10 ay önce
  RAHATSIZ OLDUĞU ŞEYE BAK...SAADET PARTİ TABANI SENİN İNGİLİZ AJANI OLDUĞUNDAN ÇOK RAHATSIZ ESAS...
 • MustafaMustafa10 ay önce
  Kutuplaşmanın fıtilini sen hazırlamışsınelbet yakacak biri çıkar
 • hahmethahmet10 ay önce
  Chp veya solcular milleti kandırırda (ocalanla kandırıldıgım gibi eceviti iktidar yapmamız) başa gelirlerse bir düşünsenize chpli cb.??Rte baki degil.
 • tarzantarzan10 ay önce
  Tesadüfe bakın ıngiliz alman abd fransız büyük elçileri ile sol partiler ile tesev ile tüsıad ile SP'nın aynı endişeleri taşımaları harbiden ilginç!!!.
 • yusufyusuf10 ay önce
  Bir gün herkes Ak Partili olacak o kadaaarrrrr
 • Mustafa hamzaMustafa hamza10 ay önce
  Ne yazıklar olsun da ne demek. Sanki bugüne kadar saadet partisini siz ayakta tuttunuz da sitem ediyorsunuz.Refaf ve fazilet doneminde bulunmus olanilirsiniz sonra menfaatiniz veya baska bir sebeple davayi ve erbakan hocayi yuz ustu birakip gittiniz. Asil size ve edebi olmayan sozlerinize yazik. Milli Gorus 45 yildir elhamdulillah yanilmadi bizi yaniltmadi. Saadet Partisi şuurlu insanların parisidir.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018