Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyeliği rahatsız etti! Endişeliyiz

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğiyle ilgili açıklama yaptı.

04 Mayıs 2017 Perşembe 16:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyeliği rahatsız etti! Endişeliyiz

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğine ilişkin, "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz.  Ancak, 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanı' çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacaktır" dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Ak Parti üyeliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız bu haftanın başında Ak Parti’ye resmen üye oldu.

ARTIK 'AK PARTİLİ BİR CUMHURBAŞKANIMIZ' VAR 'HAYIRLI OLSUN' DEMEKTEN BAŞKA BİR YOL KALMIYOR 

Bugünden itibaren artık 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanımız' var. Bize de 'hayırlı olsun' demekten başka bir yol kalmıyor. Ancak, 'Ak Partili bir Cumhurbaşkanı' çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. 

BÜTÜN MİLLETİ TEMSİL ETMESİ GEREKEN MAKAM ÜYELİKLE BİRLİKTE AK PARTİ'Yİ TEMSİL EDEN MAKAM OLARAK ALGILANACAK

Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti'yi temsil eden makam olarak algılanacaktır.

BU ÜYELİK TÜRKİYE'Yİ BUGÜN DEĞİLSE YARIN, BİR PARTİ DEVLETİNE DÖNÜŞTÜREBİLİR

Bu durum maalesef kuvvetler ayrımı ilkesini ve yargı bağımsızlığını zedeleyecektir. Daha büyük endişemiz ise bu üyelik Türkiye’yi bugün değilse yarın, bir parti devletine dönüştürebilir." 

Haber Tarihi: 04 Mayıs 2017 Perşembe 16:02

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü