Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemin adını verdi

Elazığ’da toplu açılış töreninde büyük bir kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum sonrası oluşacak olan yeni sistemin adını da açıkladı.

18 Şubat 2017 Cumartesi 20:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum maratonunu sürdürüyor. Bugün Elazığ'da vatandaşlara seslenen Erdoğan, referandum sonrası oluşacak yeni sistemin adını da ilk kez açıkladı. Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkanların bir kısmı bunun artısını eksisini bilmediği için karşı çıkıyor. Bir kısmı da kendi foyaları ortaya çıkacak diye karşı çıkıyor. Her şeyden önce yönetim değişmiyor. 1923'te ilan ettiğimiz 'Cumhuriyet'i ilelebet koruyacağız. Türkiye yıllardır aradığı münasip yönetim sistemine nihayet kavuşuyor. Bu sistemin adı cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" dedi.

KEŞKE ÖZAL...

Erdoğan, konuşmasında "Keşke cumhurbaşkanlığı sistemine rahmetli Özal’ın bu meseleyi gündeme getirdiği, bizlerin gençliği dönemine denk gelen 1990’lı yılların başında geçseydik. O zaman Türkiye, belki 1990’lar boyunca yaşadığı sıkıntılara, krizlere, acılara maruz kalmayacaktı" dedi.

Haber Tarihi: 18 Şubat 2017 Cumartesi 20:09

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü