Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni harekat için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ 6. il kongresinde konuştu.

13 Ocak 2018 Cumartesi 14:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni harekat için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin'de teröristler teslim olmazsa orayı başlarına yıkacağız. Münbiç'te bize verilen sözler yerine getirilmezse kendi göbeğimizi keseceğiz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Elazığ sözünü tutarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine evet dedi. Bu güzel sonuçlar için sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Elazığ'a yakışan böyle bir netice Rabbim birliğimizi daim eylesin.

Elazığ, tarihinin her döneminde cesaretli kahramanlar çıkarmıştır. Bunun son örneği bir yıl önce 5 Ocak'ta İzmir adliyesindeki teröristleri engelleyen ve şehit olan Fethi Sekin kardeşimizdir. Türkiye 1984 yılından bu yana kesintisiz bir şekilde terörle mücadele eden bir ülkedir. En vahşi örgüt PKK'nın milletimize musallat oluşunun üzerinden 34 yıl geçti.

Bugünde ülkemizin verdiği mücadelede en büyük desteği aldığımız kardeşlerimizin başında Elazığ geliyor. Kim vatanımız bölmeye çalışırsa tanklarımızla inlerine gireriz. Taa Kandil'e kadar gittik yetmeyecek daha da gideceğiz. Herkes haddini bilecek. Fırat Kalkanı Harekatı bunun örneğidir.

'FETÖ KAÇACAK DELİK ARAYACAKSIN'

Yok paralel devletmiş Neymiş Pensilvanya'da ne işin var orada buraya gel. Amerika'da seni bir yere kadar taşır FETÖ. Amerika arkandan çekildiğinde sen kaçacaksın biz seni kovalayacağız.

"BİR HAFTAYA KALMAZ GÖRECEKLER"

Biz tarihimizden ders almayı da biliriz. Şimdide geçmişimizden aldığımız derslerle önlemlerimizi alıyoruz. Biz terör örgütünü ülkemizde eylem yapamaz hale getirdik. Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunu tam ortasından bıçak keser gibi attık.

Hiç şüpheniz olmasın, bir gece ansızın geliyoruz geleceğiz. Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Dün Cerablus'tan El Bab'a kadar 3 bin DEAŞ'lıyı imha etmiştik. Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz.

BÖYLE MÜTTFİKLİK OLMAZ

Buradan Suriye'deki terör örgütlerini destekleyen müttefiklerimizi kendilerini test etmeye davet ediyorum. Suriye'de terör örgütüne ABD'nin göndermiş olduğu silah sayısı 4 bin 900 TIR. Bunları biz biliyoruz. Böyle müttefiklik olmaz. 2 bin uçak dolusu silahı da derme çatma hava alanlarına inerek örgüte teslim ettiğini biliyoruz. Verdikleri silahların bir kısmı kara borsada satılmaya başladı. Bir kısmı da bize karşı kullanılıyor.

YILANLA YATAĞA GİREN NETİCESİNE KATLANIR

Bölge politikalarımızı ABD ile yürütmek istiyoruz. Bu tek taraflı olmaz. Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. ABD, yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa… Biz kendi başımızın çaresine bakarız."

YERLİ VE MİLLİ DURUŞ SAHİPLERİ SAFLARINI SIKLAŞTIRIYOR

Sayın Bahçeli'nin destekleme kararını açıklamış olması da dayanışmanıni milli mutabakatın ne denli güçlü olduğunun işaretidir. Bu ümmetin birliği çok önemli. Yerli ve milli duruş sahiplerinin saflarını sıklaştırması bakımından önemli. Partili kardeşlerimden ricam birliğimizden, kardeşliğimizden en küçük taviz vermemeleri.

Kendilerince birtakım aktörleri sahaya sürmeye başladılar. Bunların hiçbiri bizi ilgilendirmiyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ocak 2018 Cumartesi 14:09

YORUM YAZ

 • ferhatferhat1 yıl önce
  Operasyonun tarihi mi olur ne yapacaksan gider yaparsınız.,o tarihe kadar ABd denolumlu bir adım veya gelişme falan umuyorherhalde.Siyasi yanılgı işte.Sizi dinleseler idi abd ziyaret ettiğiniz de dinlerlerdi.Gidip afrin i yerle bir edebiliyor muyuz? Kandili i edebildik mi? yooo.e o halde kime bu laflar ABd ye mi iç politika gereği mi?
 • Reisin yolcusuReisin yolcusu1 yıl önce
  Başkanım senin sözlerin emri bil maruf addederiZ.. El ver , yol ver , gidip o iti Pensilvanyadaki ininde gebertelim. Bu o kadarda güç bi iş değildir. Abd de silah almak mühimmat almak zor değil.
 • ALİALİ1 yıl önce
  Hayırlı harekatlar ver ya Rabbi ordumuza milletimize..
 • SehidanSehidan1 yıl önce
  Ver mehteri....ver ..!
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  ÇOK İYİ PLAN YAPILMASI GEREKİYOR. Abd nin İncirlik teki uçakları kullanılırsa! UÇAK GEMİSİ devreye girerse! A B C D.... PLANLARIMIZ ŞART
 • gurbetcimgurbetcim1 yıl önce
  Dogru karar.yine kandirildik rus ve irandan.Afrine girip askeri üst kuralim.
 • muratmurat1 yıl önce
  Soru 1)Türk vatanında 18-40 yaş arasında sağlıklı savaşabilecek sıhhatte olan Suriye li sayısı kaçtır? Soru 2) 5-6 yıldır Türk vatanında bulunan bu gençlerden neden bir ordu kurulmuyor?Soru 3)Suriye deki ateş çebmeri Mehmetçiğimi yoksa vatanından kaçan bunca kendine erkek diyen Suriye liyimi daha çok ilgilendiriyor.Daha yakın ilgilendiriyor. 4) Adı İbrahim.Kendisi Halep li.Türkiye de mükellef olan birisi Türkiye yi,Rusya ile abd ile israil ile iran ile aynı kefeye koyup kötü diyen biri gibileri neden besliyor?
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  TSK çok iyi plan yapması gerekir, Ellerinde TANKSAVAR ve HAVA SAVUNMA SİLAHLARI VAR!!! Fırat kalkanı gibi kolay olmaz. Öyle bir vuralım ki Nefes aldırmayalım, taş üstünde taş bırakmayalım, SEFERBERLİK için emir bekliyoruz
 • haydarhaydar1 yıl önce
  Yine havlamaya başladı kancık itler gibi , havlayan itten kimse korkmaz, kaç yıldır her gün aynı teraneleri dinliyoruz aha minbic orda afrin orda...
 • hsyn2802hsyn28021 yıl önce
  Gerçekten mi? Essah mı?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019