Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ’yü Balkanlar’dan söküp atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan ziyareti kapsamında gittiği Sancak bölgesinin Novi (Yeni) Pazar şehri, ziyaret dolayısıyla adeta doldu taştı.

12 Ekim 2017 Perşembe 12:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ’yü Balkanlar’dan söküp atacağız

HABER MERKEZİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sırbistan ziyareti kapsamında gittiği Sancak bölgesinin Novi (Yeni) Pazar şehri, ziyaret dolayısıyla adeta doldu taştı. 7 yıl sonra yeniden kente gelen Erdoğan’ın ziyareti, Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı şehirde büyük sevinçle karşılandı. Şehrin dört bir yanına “Türkiye”, “Reis hoşgeldin”, “Hoşgeldin padişah Osmanlı torunu”  pankartları ve Türk bayrakları asılırken sık sık da “Sultan Erdoğan” şeklinde tezahüratlar yapıldı.

SIRP’TAN FETÖ’YE DARBE

Erdoğan, Yeni Pazar Belediyesi önünde soydaşlara hitabında, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in FETÖ’ye karşı verdiği mücadeleye değinerek, “FETÖ denilen bu ihanet çetesini ülkemizden olduğu gibi Balkanlar’dan da söküp atacağız. Bu hususta Sayın Vucic’e de özellikle güvenimiz, itimadımız tam. 15 Temmuz gecesi bize ilk destek veren liderlerden biri de Sayın Vucic olmuştur. Bu duruşuyla gerçek dostumuz olduğunu gösteren Sayın Vucic’e huzurlarınızda şahsım, milletim adına bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi.

ETNİK AYRIMA KARŞIYIZ

Çok güçlü ve derin ilişkileri olan Sancak bölgesindekilerin sevinçlerinin kendi sevinci, üzüntülerinin de kendi üzüntüsü olduğunu ifade eden Erdoğan, Türkiye ile Sırbistan arasında iki gün içerisinde toplam 16 anlaşmanın imzalandığını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada, Sancak’ta, Yeni Pazar’da yaşadığımız şu birliktelik ülkeler ve halklar olarak barış, huzur ve refah içindeki bir geleceğe ne kadar hasret olduğumuzu gösteriyor. İnanıyorum ki bizi etnik milliyetçilikler ayırmamalı, tam aksine bizi Sırbistan birleştirmelidir. Ülkemizdeki Sancak kökenli vatandaşlarımızla, Sırbistan’daki Boşnak azınlık iki ülke arasındaki en önemli köprülerden biridir. Aramızdaki güçlü gönül bağının ikili ilişkilerimiz üzerindeki olumlu etkilerini hep birlikte görüyoruz. Önümüzdeki dönemde bu bağları daha da güçlendireceğiz.” 

BALKANLAR’I İNŞAA EDECEĞİZ

Erdoğan, sözleri şöyle tamamladı: “Ülkelerimizin yöneticileri olarak bizler istikrarlı ve müreffeh bir Balkanlar’ın inşası konusunda kararlıyız. Sırbistan’ın ve onun bir parçası Yeni Pazar’ın gelişmesi, kalkınması, zenginleşmesi için hep birlikte yapacağımız çok işimiz var. Unutmayın, her zaman yanınızdayız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte inşallah dostluğumuzu koruyacağız.” 

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 12:58

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü