Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Babayiğit' çağrısını yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobil için TüSİAD üyelerine çağrısını yineleyerek yeni 'babağiyit' çağrısında bulundu. Erdoğan, "İş adamlarımızdan cesaretli adımlar bekliyoruz" dedi.

18 Mayıs 2017 Perşembe 18:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Babayiğit' çağrısını yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısında konuşma yaptı.

Erdoğan, İş adamlarına yerli otomobil çağrısını yineleyerek, "Bundan sonra bizim dünya çapında bilinen markalara ihtiyacımız var. İş adamlarımızın arkasındayız. Yerli otomobil konusunda ulaşamamış olmaktan üzüntü duyuyorum" açıklamalarında bulundu.

Kendi pazarımızın büyüklüğü ortadayken böyle bir adım atılmaması düşündürücüdür ifadelerini kullanan Erdoğan, "TÜSİAD üyelerinden cesaretli adım bekliyorum. Bu salondan bir babayiğit çıkaramıyorsak üzüntü verici" dedi.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2017 Perşembe 18:31

YORUM YAZ

  • ici bos ülkeici bos ülke10 ay önce
    ....biz bu yerli otomobili rüyamızda görürüz...
  • m.km.k10 ay önce
    Sn.Cumhurbaşkanımız çok haklı bizki koca Türkiyenin iş adamlarıyız diyecek ama bir otomobil üretememişiz belki iş adamları düşünmemiş olabilir ama bizim öyle bir çalışmanın başarılı şekilde birdüzene girmesi ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağı gibi faydası bizim gibi fakir insanlarda yansıyacaktır iş adamlarının bu şekilde bakması gerektiğini düşünüyorum

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018