Çok konuşulacak iddia… ‘ABD DAEŞ’lileri helikoptere bindirip…’

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ABD'nin terör örgütüDEAŞ militanlarını Afganistan'a naklettiğini iddia etti.

14 Şubat 2018 Çarşamba 21:43
Çok konuşulacak iddia… ‘ABD DAEŞ’lileri helikoptere bindirip…’

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Laricani, AB Dışişleri Komisyonu Başkanı David McAllister'la Tahran'da yaptığı görüşmede ABD'yi  bölgedeki terör örgütlerini desteklemekle suçladı.

Laricani, "Afganistan'daki terörizmin temellerinin 30 yıl önce ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) yardımıyla Suudi Arabistan, Pakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından atıldığını" ileri sürdü.

"ABD, DEAŞ militanlarını helikopterlerle Afganistan'a taşıdı" diyen Laricani, terör örgütlerinin gelecekte ABD için tehdit olacağını belirtti.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney de 30 Ocak'ta yaptığı konuşmada,  Afganistan'da son günlerde düzenlenen, yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği saldırıların arkasında ABD'nin olduğunu iddia etmişti.

Hamaney, ABD'nin terör örgütü DEAŞ'ı Afganistan'a taşıdığını iddia etmişti.

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 21:43

YORUM YAZ

 • KılıçKılıç9 ay önce
  Dikkat etsinlerde başka bişeye bindirmesin abd onları haçlı kefereleri
 • mymy9 ay önce
  ABD dunyanin en buyuk guvenlik sorunudur... ABD kamuoyuna medya sosyal medya vs kampanyalariyle "odedigi vergilerinin hesabini sormasi, nereye hangi ulke menfaatine harcandigini " ogrenmesi cagrisi surekli olarak yapilmali... zalim ABD yonetim ve burokratlari rahat olmamali
 • Truva atı Iran Truva atı Iran 9 ay önce
  Iran ın Suriye ve Irak ta haçlılar gibi Müslüman kanı dökmesi de, (halep'te neler yaptığına,gutada uyguladıkları boykota...dünya şahit) Müslümanların arkadan hançerlenmesi ve nifak terörüdür, gavur gavurluğunu yapıyor da sen kime hizmet ediyorsun hizbüş şeytan IRAN
 • abdrhmnabdrhmn9 ay önce
  dikkat ediniz çıbanbaşı terörist israelin sömürge maşa p..çi abd neredeyse terör ve terörist saldırılarda oradadır. daeş -pklk-pyd vesairesi bunların besledikleri p.çleridir.
 • ..........9 ay önce
  Sina Yarım adasına götürdü kâfir katil insanlık düşmanı küçük şeytan ABD Böylelikle Gazze şeridine saldırı düzenleme ve göstermelik İsrail'e bir saldırı olursa Bahane buya Mısırda Sisi hani var zaten Sinayı İsrail İşgal Edip ilhak edecek.Planları bu.Sina yarım adasında bu arada Deaş cuma namazında 300kusur Müslümanı Şehid etti.Yani Sina insansızlaştırıp yutmak

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018