Çipras'tan darbeci askerlerle ilgili flaş açıklama

Yunanistan Başbakanı Çipras, Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerle ilgili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu.

06 Aralık 2017 Çarşamba 14:03
Çipras'tan darbeci askerlerle ilgili flaş açıklama

Yunanistan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi AA'ya yaptığı açıklamada: "(Yunanistan'a kaçan darbeci askerler) Benim duruşum her zaman net olmuştur: Yunanistan'da darbeciler hoş karşılanmaz. Bu kapsamda, Türkiye ile güvenlik ve yargı alanlarındaki işbirliğimize devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulunan Çipras, "On yıllar sonra bir ilk olan Türkiye Cumhurbaşkanı tarafından gerçekleştirilecek ziyaretin ileriye dönük cesur adımlar atmamız için önemli bir fırsat olduğuna inanıyorum." yorumunu yaptı. 

Göçmen Mütabakatı konusuna da değinen Yunan başbakan, "(Türkiye-AB göçmen mutabakatı) Türkiye, taahhütlerini yerine getirerek ve Ege'de göç akışını azaltarak mutabakata bağlılığını gösterdi" dedi.

Haber Tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba 14:03

YORUM YAZ

  • Türkiyem Türkiyem 3 ay önce
    Arkadaşlar lütfen burada milleti aşağıyalacak kadar kötülemeyelim ırkçılık politikası yapmayalım çünkü batı herzaman bilahassa Yunanistanın ülkemize yakınlaşmasını engelliyordur bizler ise batının inadına tersine yunan komşularımızı kendimize elimizden geldiği kadari kendimize çekmeliyiz nasıl olsak çok kültür ve akraba bağlarımız vardır ülkemize davet edelim onlara daima höşça karşılayalım onlarda bizleri davet eder gelib gidib ziyaretler çoğalır eski osmanlı ruhu yeniden tekrar canlanır işte batının en çok korkduğuda budur

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018