THY- Euroleague

Çift haneli büyüdü, dijital dönüşüme odaklandı

Dr. Paul Doany,40.5 milyon aboneye ulaşan şirketlerinin önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’ye değer katacak dijital dönüşüme liderlik etmeyi hedeflediğini söyledi.

07 Aralık 2017 Perşembe 10:36
Çift haneli büyüdü, dijital dönüşüme odaklandı

2017’nin ilk 9 ayında 1,25 milyar lira net kâr elde eden Türk Telekom’un CEO’su Dr. Paul Doany, 40.5 milyon aboneye ulaşan şirketlerinin önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’ye değer katacak dijital dönüşüme liderlik etmeyi hedeflediklerini söyledi.

‘Türkiye’yi geleceğe bağlamak için çalışıyoruz’ diyen Dr. Paul Doany, Türk Telekom’un 2017 yılı performansını ve ekibiyle oluşturduğu 5 yıllık stratejik planlarının ipuçlarını kamuoyuna açıkladı.

ÇİFT HANELİ BÜYÜDÜK

Türkiye’nin beklentilerin üzerinde büyüdüğü 2017 yılının Türk Telekom için de oldukça başarılı geçtiğini belirten Doany, “Büyüme öngörümüzü ve yatırım miktarımızı yukarı yönlü revize ettik. Eylül 2016-Eylül 2017 dönemini kapsayan 12 aylık süreçte halka azdan bu yana rekor yıllık 2 milyon net abone kazanımı ile 40,5 milyon aboneye ulaştık. Yüksek teknolojiyi ülkenin ücra köşelerine kadar götüren altyapı yatırımlarımızı hayata geçirdik, AR-GE faaliyetlerimizle yeni nesil teknolojilere odaklanırken, bir yandan da büyüme potansiyeli olan genç şirketlere yatırım yaptık. Tüm gücümüzle Türkiye’yi geleceğe bağlamak için çalışıyoruz. Ana hedefimiz, Türkiye’ye değer katarak büyümemizi sürdürmek” dedi.

2 milyon net abone kazandı

Türk Telekom bu dönemde hedeflerinin de üzerinde yıllık bazda yüzde 12 büyüdü. Özellikle internet, mobil ve TV pazarından gelen büyüme ile Eylül 2016-Eylül 2017 arasındaki 12 aylık süreçte 2 milyon net abone kazandı.

Dr. Paul Doany, bundan sonraki yol haritaları konusunda da şu bilgileri paylaştı:

-Türkiye’nin, sektörün ve Türk Telekom’un koşullarına uygun, sürdürülebilir ve gerçekçi hedefler koyduğumuz 5 yıllık stratejik plan kapsamında şirketimiz, iki önemli alana odaklanacak.

-Bir yandan ülkemizdeki her bireyin günlük hayatına dokunan yeni ürün ve hizmetlerimizle pazarda kârlı büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz. Bir yandan da geleceğin teknolojilerine yaptığımız yatırımlarla geliştirdiğimiz katma değeri yüksek çözümlerimizle Türkiye’nin en iyi şirketlerinin dijital dönüşümüne liderlik etmek niyetindeyiz.

-Türkiye’nin hedeflediği kalkınma atağını gerçekleştirebilmesinde internetin kilit bir rolü bulunuyor. Bireysel pazarda sabit internette büyümeye daha fazla odaklanacağız. Gelecek internette ve Türkiye’deki hanelerin yüzde 98’ini kapsayan sabit hat altyapısı ile şirketimiz oldukça avantajlı.


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 10:36

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    17 Ekim 2018