CHP'yi ele geçiremeyince hükümete sarmaya başladı

CHP 36. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'na yenilen Ümit Kocasakal, parti yönetimine olan eleştirilerini çabuk unuttu. Kocasakal, kurultaydan kısa süre sonra tüm eleştiri oklarını yine devlete çevirerek devleti Afrin'i siyasete alet etmekle suçladı.

13 Şubat 2018 Salı 15:29
CHP'yi ele geçiremeyince hükümete sarmaya başladı

YENİAKİT.COM.TR

Muharrem İnce ve Ümit Kocasakal'ın CHP yönetimine olan muhalefeti kısa sürdü. İki isim de CHP 36. Olağan Kurultayı'ndan kısa süre sonra eleştiri oklarını devlete çevirdi. 

Bir yazı kaleme alan Ümit Kocasakal, yazısının tamamında AK Parti hükümetini hedef aldı. Kocasakal, Türkiye'nin emperyalizmin ağır saldırı ve kuşatması altında varoluş mücadelesi verdiğini ve Mehmetçik'in sınır ötesinde ülkesinin toprak bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak için çarpıştığını söyledi. 

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardan birinden geçtiğimizi söyleyen Kocasakal, hükümete 'fırsatçılık' iftirası attı. 

"Birlik ve beraberlik yahut 'yerli' ve 'milli' olmak lafla olmuyor. Bu konuda herkese sorumluluk düşmekle birlikte, en fazla sorumluluk tabiidir ki şu anda ülkeyi yöneten siyasi iktidarda." diyen Kocasakal, "Ama ne yazık ki siyasi iktidar da fırsattan istifade 2019'a yatırım yapıyor, ertelediği hesapları, kinleri devreye sokuyor. Bu kapsamda bir yandan milli bir mesele olan ve siyasete alet edilmemesi gereken Afrin'den siyasi rant devşirmeye çalışıyor, diğer yandan ülkenin kurumlarıyla, kurallarıyla, kimyasıyla oynamaya, ortamı germeye devam ediyor." iftirasını attı. 

TTB'YE SAHİP ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonuna karşı bildiri yayınlayarak teröristleri sevindiren Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) isminin başından 'Türk' ibaresinin çıkarılması gerektiğini söylemişti.

Bu konuya da değinen Kocasakal, TTB'yi savunarak yine hükümeti suçladı.

Hükümetin 'Türk' ismini silmeye çalıştığını iddia eden Ümit Kocasakal, "Havayollarımızın başında neden "Türk" ifadesi varsa, Futbol Federasyonunun başında neden "Türkiye" varsa Tabipler Birliği’nin de önünde o sebeple "Türk" ifadesi vardır, Barolar Birliği’nin de önünde aynı sebeple "Türkiye" ifadesi vardır ve olmalıdır. Çünkü burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir." ifadelerini kullandı. 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 15:29

YORUM YAZ

 • Osmanlı kadını Osmanlı kadını 11 ay önce
  Aaaaaaa bu Türkiye de olduğunu biliyor!Ne zeka ama!Bizde uzaydayız sanıyorduk,alın şu hastayı burdan tez elden millilik tedavisi olsun :)
 • Hakkı çavdarHakkı çavdar11 ay önce
  Sen kocasakal deyil koca ahmaksın yada diplomalı cahil yada sadece kötü bir görüntü,evet bu son ifade tamda sana uygun.şunu bu çarpık zihniyet hiç anlamıyacak hükümeti şimdiyekadar doğru bildiğinden hiç kimse geri adım artırması.
 • DelidumrulDelidumrul11 ay önce
  Türkiye Cumhuriyeti devleti yani anneyi temsil eder bir avuç tuzu kuru maocu barolar anneyi temsil edemezodalarınıbaşındabulundurdukları Türk ismi asıl kimliklerini gizlemek içindir. Ne barolar ne tabibler beni temsil edemez onlara bu hakkı vermedim onlar sadece çıkarlarını temsil eder. Devlet acilen bu odaların haraç gibi zoraki topladıkları aidatların en az 10 senelik dökümanını istemeli bakalım kamuyu temsil zırvalığında bulunan barolar kamu için ne harcamış şahsi seyahatleri için ne harcamış. Hodri meydan bu lafazanlara
 • ahmetahmet11 ay önce
  bu yav.akların haber değeri mi var ya hu? bunların yerine sokak köpeklerinin haberini yapın daha kıymetli
 • ENGİN CANENGİN CAN11 ay önce
  TÜRK İFADESİ ASLA KURUMLARIN ÖNUNDEN CIKARILMAMALIDIR. EGER KİŞİLER HAİN İSE.ALIN ATIN İÇERİ.SUÇ KURUMUN DEGİLKİ.SUÇ KİŞİLERİNDİR.KİM SUÇLUYSA ONLARA GEREKENİ YAPIN. TTB BAŞINDAKİ TÜRK KELİMESİNİN Bİ SUÇU DEGİL. KİŞİLERE VERİN CEZANIZI.KURUMA DEGİL. TABİ TÜRK KELİMESİNDEN RAHATSIZ OLUNMUYORSA.
 • BozokBozok11 ay önce
  Bir adam 7 sinde ne ise 70 sinde o dur. Bagzi sag siyasetçi lergibi arkadaşlarını satmıyor. Birileri belki ben neden benigelemeyecegim yere getiren arkadaslara boyle yapiyorum diye belki empati yapar. Iktidarin en buyuk yanlisibudur.
 • BozokBozok11 ay önce
  Bir adam 7 sinde ne ise 70 sinde o dur. Bagzi sag siyasetçi lergibi arkadaşlarını satmıyor. Birileri belki ben neden benigelemeyecegim yere getiren arkadaslara boyle yapiyorum diye belki empati yapar. Iktidarin en buyuk yanlisibudur.
 • kemalkemal11 ay önce
  Şaklaban
 • Salih Özdamar Salih Özdamar 11 ay önce
  Nedir bizim bu kanıbozuk dönmelerden çektiğimiz.
 • şebekşebek11 ay önce
  yenilenlerin sefillerin partsi chp de adam yerine konmuyonki kalkıp ona buna laf edesin bas git oğlum başka kapıya ezik!asıl insanları geren senin gibi şebekler;lan bi iktirin be !
 • başka kapıya!başka kapıya!11 ay önce
  surata bak şebek aynı ....a benziyor !
 • abdoabdo11 ay önce
  bu pislik kendini adammı zannediyor tipine hiç bakmıyormu aynada pislik
 • Ahmet Hamza Ahmet Hamza 11 ay önce
  ....do.uz sürüsü
 • ibrahimibrahim11 ay önce
  DİŞLERİNE fırça deymemiş...iğrenç .....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ocak 2019