CHP'nin reklamcısı şaşkın: Bir şey anlamadım

CHP'nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Ferrada, 'Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim.' dedi.

25 Şubat 2017 Cumartesi 07:59
CHP'nin reklamcısı şaşkın: Bir şey anlamadım

CHP'nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Francisco Garcia Ferrada, CHP Gençlik Kollarınca Kadıköy'de düzenlenen etkinliğe katıldı.

"HAYIR" OYU KARŞILIĞINDA NE VAAT EDİYORSUNUZ?

Tasarım Atölyesi Kadıköy'de düzenlenen programda konuşan Ferrada, referandum sürecine değinerek, burada önemli olanın "Hayır" oyu vermek değil, bunun sonunda neyin inşa edileceği olduğunu söyledi.

Hükümetin değişiklik önerdiğini dile getiren Ferrada, "Şu anla aynı olmamak için 'hayır' oyu vermemek lazım. 'Hayır' oyu verdikten sonra olacaklarla bir gelecek inşa etmek lazım. Kampanyayı kazandıracak şey budur." dedi.

"BİR HAFTADIR BURADAYIM, 'HAYIR' OYUNUN NE ÖNERDİĞİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM"

Ferrada, "Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim. Eğer bundan emin olmazsanız, ülkeye politik mesaj, hayal üretemezsiniz. Şahısların bize söylediği 'Hayır oyu verin' cinsinden. Bizim (Şili'de) yaptığımız 'mutluluğun ülkeye tekrar döneceği' şeklindeydi." diye konuştu.

Şili'de kendisinin yürüttüğü kampanyanın diktatör Pinochet'e karşı olduğunu, ülkesindeki durumun Türkiye'deki durumla aynı olmadığını vurgulayan Garcia Ferrada, "Benim yaptığım, bir diktatöre karşı tanıtım kampanyası gibi bir şeydi, buradaki durum biraz daha farklı." ifadelerini kullandı.

Daha iyi bir Türkiye için fikre sahip olmak gerektiğini vurgulayan Ferrada, şunları kaydetti:

"Bir hafta boyunca Türkler hakkında öğrendiğim şey, bir yola ulaşmak için çok fazla tartışıyorsunuz. Sonuç olarak güzel bir şey bu. Bir anda kayboluşa sebebiyet verebilir, öncelikle bir yere gitmek için yapacağınız şeyin hükümete oy verenler için de güzel olması, farklı kültürleri çağırması lazım."

Ferrada, "Bu kampanyalar duygusal kampanyalardır. Türkiye'de farklı insanların birlikte, huzurla yaşamasının sağlanması, birlikte mutlu şekilde yaşamasının anlatılması lazım, korkudan kurtulmak lazım. Kişisel hırslar ve egodan kurtulmak lazım." dedi.

Etkinliğe, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve partililer katıldı.

Haber Tarihi: 25 Şubat 2017 Cumartesi 07:59

YORUM YAZ

  • Sina SALIKSina SALIK1 yıl önce
    Chp zihniyeti aslında Şili'de evet diyen zihniyete yakın gibi. Mesela Ordu Göreve pankartı asıp bağıran bir sürü Chp'li gördüm tv de.
  • Oğuzsoylu Oğuzsoylu 1 yıl önce
    Yahu Ferrado zaten CHP nin öyle bir öngörüsü olsaydı şimdiye kadar 7 seçimden enaz iki seçim kazanırdı mesela son seçimde ne vaad ettiler ev kadınlarına 700 tl maaş kaynak nerde diye sorulunca verdiği cevap ne Merkez Bankası kasasında 130 milyar evet milyar dolar negüne duruyor onu dağıtacağım demedimi Kılıçdaroğlu, keşke taaa Şili den buraya kadar gelmeden önce bir araştırsaydınız , bunların parasını almak için oradan da direktif verebilir paralarını alabilirdiniz.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü