CHP'nin 'lime lime edilecek' adayı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kapalı grup toplantısında'Açıklamış olsaydık lime lime ederlerdi' dediği adayın İlhan Kesici olduğu iddia edildi.

15 Şubat 2018 Perşembe 15:33
CHP'nin 'lime lime edilecek' adayı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı açıklamalar "ikinci Ekmeleddin vakası" tartışmalarına neden oldu.

2019 için cumhurbaşkanı adayını herkes açıklarken CHP’nin bu açıklamayı yapmamasının bilinçli ve stratejik olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Açıklamış olsaydık lime lime ederlerdi” derken, bu sözlerin ardından bu ismin kim olduğu merak konusu oldu.

CHP içinde bu iddianın ardından akıllara gelen ilk isim İlhan Kesici oldu.

Eski ANAP'lı olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ANAP adayı olarak yarışan Kesici, 2007 yılında CHP'ye katılmıştı. 2010 yılında CHP'den istifa eden Kesici, 2015 yılında partiye geri dönmüştü.

CHP'den milletvekili seçilen ve parti yönetiminde görevler de alan Kesici'nin Kılıçdaroğlu'nun düşündüğü isimlerin başında geldiği iddia ediliyor.

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 15:33

YORUM YAZ

 • UykucuUykucu9 ay önce
  Bu donek angutu, lime lime etmeye kimse tenezzul etmez.
 • DENİZ GEZMİŞ DENİZ GEZMİŞ 9 ay önce
  NE O LİME LİME ETMEKMİŞ.YOL ARKADAŞINIZ DAEŞ TEN Mİ ÖĞRENDİNİZ.ASMAYI KESMEYİ.İKTİDARA GELSENİZ MİLLETİN DERİSİNİ YÜZER ŞEZLONG ŞEMSİYESİ YAPARSINIZ
 • Yalım zorallar Yalım zorallar 9 ay önce
  Demirellerin iç güveyi yalaka ilhan cumhurbaşkanı mı olacakmış.Yahu biraz edep.Bu ülkeyi soyan hırsız ve masonların güveyinden bir bok olmaz olamaz olmamalı. Nesilleri bozuktur bunların.
 • neconeco9 ay önce
  demek en kullan at a uygun bunu bulmuş
 • saddisaddi9 ay önce
  bence uygun. zira bu şahıs masondur. hatta bilgileri direkt israile götürür. aratın internette göreceksiniz.

Günün Karikatürü

21 Kasım 2018