CHP'nin ithal reklamcısı şaşkına döndü: Bir şey anlamadım

CHP'nin 16 Nisan’da yapılacak tarihi referandumda ‘hayır’ propagandası için ithal ettiği Şilili reklamcı Ferrada, 'Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim.' İfadelerini kullanarak şaşkınlığını gizleyemedi.

25 Şubat 2017 Cumartesi 08:11
CHP'nin ithal reklamcısı şaşkına döndü: Bir şey anlamadım

CHP'nin referandum için davet ettiği Şilili reklamcı Francisco Garcia Ferrada, CHP Gençlik Kollarınca Kadıköy'de düzenlenen etkinliğe katıldı.

"HAYIR" OYU KARŞILIĞINDA NE VAAT EDİYORSUNUZ?

Tasarım Atölyesi Kadıköy'de düzenlenen programda konuşan Ferrada, referandum sürecine değinerek, burada önemli olanın "Hayır" oyu vermek değil, bunun sonunda neyin inşa edileceği olduğunu söyledi.

Hükümetin değişiklik önerdiğini dile getiren Ferrada, "Şu anla aynı olmamak için 'hayır' oyu vermemek lazım. 'Hayır' oyu verdikten sonra olacaklarla bir gelecek inşa etmek lazım. Kampanyayı kazandıracak şey budur." dedi.

"BİR HAFTADIR BURADAYIM, 'HAYIR' OYUNUN NE ÖNERDİĞİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİM"

Ferrada, "Ben bir haftadır buradayım, 'Hayır' oyunun ne önerdiğini anlamış değilim. Eğer bundan emin olmazsanız, ülkeye politik mesaj, hayal üretemezsiniz. Şahısların bize söylediği 'Hayır oyu verin' cinsinden. Bizim (Şili'de) yaptığımız 'mutluluğun ülkeye tekrar döneceği' şeklindeydi." diye konuştu.

Şili'de kendisinin yürüttüğü kampanyanın diktatör Pinochet'e karşı olduğunu, ülkesindeki durumun Türkiye'deki durumla aynı olmadığını vurgulayan Garcia Ferrada, "Benim yaptığım, bir diktatöre karşı tanıtım kampanyası gibi bir şeydi, buradaki durum biraz daha farklı." ifadelerini kullandı.

Daha iyi bir Türkiye için fikre sahip olmak gerektiğini vurgulayan Ferrada, şunları kaydetti:

"Bir hafta boyunca Türkler hakkında öğrendiğim şey, bir yola ulaşmak için çok fazla tartışıyorsunuz. Sonuç olarak güzel bir şey bu. Bir anda kayboluşa sebebiyet verebilir, öncelikle bir yere gitmek için yapacağınız şeyin hükümete oy verenler için de güzel olması, farklı kültürleri çağırması lazım."

Ferrada, "Bu kampanyalar duygusal kampanyalardır. Türkiye'de farklı insanların birlikte, huzurla yaşamasının sağlanması, birlikte mutlu şekilde yaşamasının anlatılması lazım, korkudan kurtulmak lazım. Kişisel hırslar ve egodan kurtulmak lazım." dedi.

Etkinliğe, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve partililer katıldı.

Haber Tarihi: 25 Şubat 2017 Cumartesi 08:11

YORUM YAZ

 • xenon759xenon7591 yıl önce
  Bunca yıl reklamcıyım böyle m.llara ilk defa denk geliyorum demiştir ..be...sizleri.
 • Fatma Fatma 1 yıl önce
  Türkiyede reklamcı yokmuki hani birzaman ali vardıyaonu yapsaydıykaa hain herif
 • Türk vatandaşı Türk vatandaşı 1 yıl önce
  ....  HABERLER YAPIYORSUNUZ İŞİNİZ BU ZATENÜLKENİN GERÇEK GÜNDEMİ KALMADI CHP SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA ...İLAN EDİYOR ARDINDAN HAKARET İÇERİKLİ YORUMLAR YAPANLAR VAR 
 • hasanhasan1 yıl önce
  çok önemli bir haber
 • uykucuuykucu1 yıl önce
  Onlar da ne vaad ettiklerini bilmiyor zaten.
 • ihyaihya1 yıl önce
  kendimi tutamıyacam..muhahaahaahahahhaaa
 • MuratMurat1 yıl önce
  Pkk.CHP.İtifakini. Bir.Yabanci.Ajan. chp.Tam.Bir.Takim. Oldu.Hadi.Gidin. Kandile. Arkadan. F-16. Gönderelim. Sizi. Hep. Braber. Kökunuzu.Temizleyelim Topunuzu. Çetinizi.Alin. Gidin.Gitmezle.İş. Bankasi.Devleti.Milleti.Telefon opretölerinden. Haraç.Alacalar. , bu. İt. Durusunden.Melmeket.Çok. Ama.Çok. Çekti
 • Avini Avini 1 yıl önce
  ELİN / . / G... / GİRMEK BUNA /denir
 • zaferzafer1 yıl önce
  Bu chp nin her seyi ithal beyinleri dusunceleri kendileri dusunemez bunlarda milli bir sey bulamazssiniz bak adamlar o kadar acizki reklamciyi bile disardan getiriyorlar yarin itidar olsalar bakanlar hep disardan gelir bunlar ulke yonetecek capta degiller
 • cemaleddincemaleddin1 yıl önce
  Bir sey anlamaiyacaksin, sadece Tayyib düsmanligi icinde olacaksin, zatende baska karsit Argument yok. KK nin icindeki kini okuman yeterli olacaktir. Veya git Tunceliye sana bir haftada ögretirler. O kültüre sahip ol yeter.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018