CHP'nin delege seçimlerinde 'şaibe' iddiası

CHP’nin mahalle delege seçimlerine ‘şaibe’ bulaştığı ve Cemal Canpolat’ın kendi adamlarını delege yapmak için seçimlere müdahale ettiği iddia edildi.

05 Kasım 2017 Pazar 18:06
CHP'nin delege seçimlerinde 'şaibe' iddiası

CHP’nin Türkiye genelinde yaptığı delege seçimlerinin çoğu kavgalı geçerken, bazı ilçelerde liste savaşı yaşanıyor.

KONTENJANA UYULMAMIŞ 

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, delege seçimlerinde cinsiyet ve genç kotasına uyulmadığı gerekçesiyle Kadıköy’e müdahale etmek istedi. Bunun üzerine Kadıköy ilçe başkanlığı il yönetiminin değişikliklerini kabul etmedi. İl yönetiminin listelere müdahil olmasını engelleyen Kadıköy ilçe başkanlığı, belgelerin orijinallerini il yönetimine vermedi. Canpolat bunun üzerine Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve ilçe yöneticilerini disipline sevk etti.Ancak Özgür Aydın’ın oylamada ilçe yöneticileri lehinde oy kullanarak Canpolat’a tepkili bir konuşma yaptığı öğrenildi. 130 üyesi bulunan Beyoğlu İstiklal Mahallesi’nde de sadece bir oy kullanıldı. 

İL BAŞKAN ADAYIYDI SEÇİLEMEDİ

CHP’de yapılan mahalle delege seçimlerinde en büyük şoku 2 yıl önce Canpolat’ın rakibi olarak İl Başkan adayı olan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek yaşadı. Zeybek, delege seçimlerinde üyelerin oylarını alamayınca seçilme hayalleri suya düştü. 

Akşam

Haber Tarihi: 05 Kasım 2017 Pazar 18:06

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018