CHP'li vekilden skandal sözler! Erdoğan'a hakaret etti

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'na ilişkin sözlerini skandal ifadelerle eleştirdi.

07 Aralık 2017 Perşembe 15:29
CHP'li vekilden skandal sözler! Erdoğan'a hakaret etti

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında konuşan Yarkadaş, "Lozan Anlaşmasının revize edilebileceğini söylemek Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak demektir. Erdoğan bu talihsiz açıklamasını bir an önce düzeltmeli” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'nı tartışmaya açan sözlerini skandal ifadelerle eleştirdi.

ERDOĞAN'I TRUMP'A BENZETTİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan Anlaşması konusundaki sözlerine işaret eden Yarkadaş, “Sizin Trump’ın bu anlayışından ne farkınız var? Erdoğan, yapılan anlaşmaların sürekli olamayacağını söylüyor. Trump da 1960’larda alınan BM kararını aynı gerekçelerle yok sayıyor" diyerek Erdoğan ile Trump'ı bir tuttu. 

Dün gece Müslüman Kudüs'ü, katil İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını açıklayan Trump ile, en başından beri bu karara karşı çıkan ve barış ortamının kurulması için elinden gelen yapan Erdoğan'ın bir tutulması, sosyal medyada birçok tepkiye neden oldu. 

Bir sosyal medya kullanıcısı, Yarkadaş'a bir fotoğraf göndererek "Cevap olarak bu fotoğraf yeter sana" notunu düştü. İşte o gurur tablosu fotoğraf: 

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 15:29

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    17 Kasım 2018