CHP'li islam düşmanı Sera Kadıgil hakkında istenen ceza belli oldu

CHP’nin hukukçu bozuntusu ve İslam düşmanı Sera Kadıgil hakkında, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar sebebiyle yürütülen soruşturmada tamamlandı. Kadıgil hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” ve “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

14 Şubat 2017 Salı 13:20
CHP'li islam düşmanı Sera Kadıgil hakkında istenen ceza belli oldu

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan ve çıkarıldığı hakimlik tarafından serbest bırakılan CHP PM üyesi Saliha Sera Kadıgil hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından hazırlanan iddianamede “Şüphelinin paylaşımları her ne kadar 2010-2011 yıllarına ait olduğunu beyan ettiği anlaşılmış ise de bu paylaşımların Twitter isimli sosyal paylaşım sitesinde sosyal medyada gündeme gelene kadar durduğu, bu tarihe kadar suçların temadi ettiği (devam ettiği), şüphelinin televizyon programlarına konu olarak katılması ve sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımları nedeniyle kamuoyu tarafından tanınmaya ve ilgi çekmeye başladığı, bunun üzerine suça konu paylaşımların sosyal medyada yer aldı..” ifadeleri kullanıldı. 

CHP'li islam düşmanı Sera Kadıgil gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Umut Tepe tarafından hazırlanan iddianamede Kadıgil'in 2010 ve 2011 yıllarında attığı 4 tweet delil olarak yer aldı. Söz konusu tweetlerin suç teşkil ettiği düşüncesiyle soruşturmanın re'sen başlatıldığı hatırlatıldı.

TANINDIKTAN SONRA GÜNDEME GELDİ

İddianamede Kadıgil'in her ne kadar tweetleri 2010 ve 2011 yıllarında paylaşmış ise de sosyal medyada ve katıldığı programlar sonrası tanınmaya başlamasıyla birlikte suça konu tweetlerin sosyal medyada ve basında yeniden yer aldığı belirtildi. Söz konusu paylaşımlarda 'ezan' ve 'şehitler' hakkında atılan tweetlerin halkın büyük kesiminin benimsediği İslam dinine yönelik kutsal değerlere hakaret niteliğinde bulunduğu, Van depremine ilişkin yapılan paylaşımlarda ise bölge halkını ayrıştırarak aşağıladığı ve tahrik ettiği iddia edildi.

CHP'li İslam düşmanı hukukçudan küstah sözler

7 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Kadıgil'in bu nedenle 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' ve 'Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçlarından 1 yıl 10 ay 15 günden 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. 

Haber Tarihi: 14 Şubat 2017 Salı 13:20

YORUM YAZ

 • MUŞLUADAMMUŞLUADAM1 yıl önce
  Soyunuz kurusun ebu cehilin, m.kamalin torunları....
 • SUMEYYESUMEYYE1 yıl önce
  islam devletleri dışında diğer ülkelerde toplumun kesimine ve dini ahlaki değerlerine hitaben hakarette bulunmanın cezai oranı daha yüksek. hanımefendi için az olmuş.
 • ümit arslanümit arslan1 yıl önce
  Ben şahsen2011 yılındaki tweeti nedeni ile ceza almasına karşıyım.Çünkü o tarihte FETÖ'yu öven herkesin yargılanması gerektiğini düşünüyorum.Madem 2011 deki tweet den dolayı yargılanacak o zaman FETÖ diğer örgütleri öven ve destek verenlerinde yargılanması gerekmez mi?
 • HarunHarun1 yıl önce
  İslam A ait değerleri sovmus ise 2010 da da olsa suç ama feto yü geçmişte öven AKP lilerin yaptığına suç bu mantıkla
 • AsiAsi1 yıl önce
  Chp nin hukuk çu versiyonu bunlardan hukukçudan olmaz hukuk tanımayan hukukçumu olur hukukçuinsan insanların din ve vicdan özgürlüğüne karışırda küfür ederse vay halimize bas git kadın bu ülke sizin gibi terbiyesiz saygısız kukukçuda siyasetçide isyemiyor
 • HasanHasan1 yıl önce
  Müslüman adil olmalı. 7 yıl önce attığı twit den dolayı ceza verilecekse eğer bu işin ucu 7 yıl önce fetö ile yanak yanağa resim çektirenlere, fetönün elini ayağını öpenlere, fetöye her istediğini verenlere kadar gitmeli.
 • aliali1 yıl önce
  Chpliler islam düşmanıdır parmaklarını kurt başı gibi işaret yapanlarmhplilerde musulmandirlar akıt gazetesinin islam anlayışına bakın.
 • coniconi1 yıl önce
  bi tweet e 7 yıl çüş. katillere tecavüzcülere bu kadar istenmiyor.
 • ÖZ AKPÖZ AKP1 yıl önce
  TAMAM BU KADIN 6 YIL ÖNCE ATTIĞI TWİT NEDENİ İLE CEZA ALSIN .... PEKİ4 YIL ÖNCE TERÖRİST FETÖ İLE GÖRÜŞENLER ONU ÖVENLER....... NE OLACAK
 • ÜmitÜmit1 yıl önce
  Lanetli ..
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018