CHP'li eski belediye başkanı önce 'evet' dedi sonra istifa etti

Adıyaman'ın Besni eski Belediye Başkanı Fahri Serter, 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda 'Evet' diyeceğini belirterek, CHP üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

13 Mart 2017 Pazartesi 10:47
CHP'li eski belediye başkanı önce 'evet' dedi sonra istifa etti

İstifa dilekçesini CHP Besni İlçe Başkanlığına ilettiğini belirten Fahri Serter, ülkemizin büyüyüp güçlenmesini istemeyen, iç ve dış güçlere karşı bugün daha da kenetlenip bir ve beraber olunması gerektiğini kaydetti.

Referandumda ‘evet’ diyeceğini ve bundan dolayı partisinden istifa ettiğini açıklayan eski Belediye Başkanı Fahri Serter, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Erdoğan ile görüştüğünü sözlerine ekledi.

Fahri Serter yaptığı açıklamada, “Bölgemizde sınırlar yeniden çizilmeye çalışılıyor. Bu durumdan güçlü olarak çıkmak için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum bir seçim veya parti meselesi değildir. Güçlü ve bağımsız bir Türkiye için 23 ve 24. dönem Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Erdoğan bizden destek istedi. Ben de sayın vekilimle aynı görüşleri paylaştığımı belirttim. 16 Nisan'da yapılacak olan ve ülkemizin geleceğine yol gösterecek referandum öncesi, millet ve devletten yana tavrımızı göstermek için şahsım ve dostlarımla devletimizin, milletimizin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. 16 Nisan sabahı koalisyonsuz, istikrarlı ve güçlü bir Türkiye için 'evet' diyeceğimizi kamuoyuna açıklıyorum” dedi.

Haber Tarihi: 13 Mart 2017 Pazartesi 10:47
 • ChpChp10 ay önce
  Nedense Hepsi eski belediye baskanlari. Gerisi Hepsi Hayir diyormus he. O zaman Hayirli olsun.
 • Mehmet TürkMehmet Türk10 ay önce
  Helal sana başkan hayırdan Hayır gelmez.
 • Evet Evet Evet Evet Evet Evet 10 ay önce
  Helal olsun işin ciddiyetini kavramiş mesele vatan meselesi degerli c.baskanim Rte bunu anlata anlata dilinde tuy bitti
 • SungurSungur10 ay önce
  Tebrikler sayın başkan, aklın yolu birdir.
 • isüzgenisüzgen10 ay önce
  iş parti işi değil hala anlamadınızmı istikbal ve istiklala işi bu chp li anlamış tebrik ederim
 • SelcukSelcuk10 ay önce
  Chpede bi tane adam varmis.oda istifa etmis.chp gene asalak grubuyla basbasa kaldi....
 • Turkiyem için EVET EVET EVET Turkiyem için EVET EVET EVET 10 ay önce
  (Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla) "Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır." (Bakara, 120) "Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez." (Maide, 51) kafir ve munafiklar birleşti hayır demek için BİZ MUSLUMANLARDA EVET EVET EVET DİYEREK ALLAHIN RIZASINI KAZANALIM INŞAALLAH LİDERIMIZ MÜCAHİD R.T.ERDOĞANDIR.
 • ATAKANATAKAN10 ay önce
  akapeli çokeski vekil bakan hayır diyor onlarıda haber yaparsanız okuyalım.Saygılar
 • Trabzonlu memedTrabzonlu memed10 ay önce
  İnsanlar evet diyebilir sıkıntı yok görüşe saygı duymak lazım ama gel gör ki ak partinin kurucuları ile beraner abdullah gül hayır davudoğlu hayır arınç hayır daha niceleri buna yüreğiniz yetmiyor yazmaya değilmi .
 • Okur-yazarOkur-yazar10 ay önce
  Simdi neden evet dedigini gezip dolasip anlat kardesim o zaman
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.01.2018