CHP’li Bozkurt'tan ihanet! Zeytin Dalı'nı hedef aldı

16 Nisan Referandumu'nda ‘Evet’ verenleri 'denize dökmekle' tehdit eden CHP'li Hüsnü Bozkurt, şimdi de Zeytin Dalı harekatına ‘Meşru değil’ dedi. ÖSO’ya 'El Kaide artığı' sözleriyle saldıran Bozkurt, yetinmedi katil Esed’le masaya oturulmasını istedi.

15 Şubat 2018 Perşembe 12:07
CHP’li Bozkurt'tan ihanet! Zeytin Dalı'nı hedef aldı

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Parti Meclisi üyeliğine seçilen Bülent Ecevit Tatlıdil'in CHP Ereğli İlçe Başkanlığı görevini Veysel Gönülal'a devrettiği törene katıldı. Törende konuşan Bozkurt, Suriye'deki gelişmelere değinerek, “Türkiye, bir an önce Rusya, Irak, İran ve Suriye'nin meşru hükümeti Esed hükümetiyle anlaşmalı” ifadesini kullandı.

TERÖRİSTLERE ARKA ÇIKTI

Türkiye’nin, Suriye’de yüz binlerce insanın ölümünden sorumlu olan katil Esed’i ‘meşru hükümet’ sayan ve görüşülmesi gerektiğini söyleyen Bozkurt, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında Mehmetçik’le omuz omza çarpışan Özgür Suriye Ordusu güçlerine ‘El Kaide artığı’ diyecek kadar skandalın boyutunu büyüttü. Bozkurt, Esed’le görüşmeden ÖSO’yla atılan adımların hiç akılcı olmadığını savunan Bozkurt, böylece Zeytin Dalı Harekatı'nın meşru olmadığı iddiasında bulundu. Bozkurt, ayrıca terör destekçisi HDP'ye de sahip çıktı.

SKANDALLAR TAKIMI YÖNETİMDE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PKK/PYD’ye terör örgütü diyemezken danışmanı Recep Cengiz de teröristler ve destekçilerin Twitter paylaşımlarını beğenerek övmüştü. HDP’nin 2016’daki kongresine katılarak PKK’lı teröristlere saygı duruşunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan PKK/PYD’yi savunmuştu. Yine aynı görevi yürüten ‘Muhasebeci Kenan’ Öztürk Yılmaz ÖSO güçlerini terörist ilan etmişti. Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan Yardımcısı yaptığı Muharrem Erkek de “Sınırlarımızda başkası olacağına PYD olsun” diyerek terör örgütüne destek vermişti.

Bozkurt’un ‘El Kaide artığı’ diye suçladığı Özgür Suriye Ordusu Güçleri, Zeytin Dalı Harekatı'nda Mehmetçik’le omuz omza teröristlere karşı mücadele ediyor.

İLK SKANDALI DEĞİL

Bozkurt, geçen yıl katıldığı bir televizyon programında, 16 Nisan'daki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda ‘Evet’ oyu verecek vatandaşları “Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz” sözleriyle tehdit etmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Hüsnü Bozkurt hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ suçundan soruşturma başlatmıştı.

CHP’li vekil Hüsnü Bozkurt’un Konya’da yaptığı skandal açıklamalara tepki yağdı. (Güneş)

Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 12:07

YORUM YAZ

 • Sıtkı tat Sıtkı tat 3 gün önce
  Hak ile batıl ın mücadelesi devam ediyor önemli olan safı belirlemek
 • Bir Dadaş Gibi Bir Dadaş Gibi 3 gün önce
  Ulan şu CHP lilerin hiçbirinin suratında meymenet yok. Adamlar sanki bizden biri değiller. Bir türlü kanım ısınmadı bu bizans partisine.....yıkılın ittihat terakki artıkları pislikler.
 • salihsalih4 gün önce
  chp liler nasıl bir yaratık insanın aklı fikri oldugu icin musluman oldugu icin insandır bunlarda din iman vatan sevgisi yok bunlar hayvandan beter.
 • murat dergahcimurat dergahci4 gün önce
  hatırlarmısınıztürkiye üzerinden konvoy halinde suriyenin kuzeyine pkk lı terörist sürüsü gecti... ne çabukunuttunuz? ne çabuk sildiniz dolmabahcedeki o görüntüyübelleğinizden. akiller diye kafa ütülüyordunuz! ayıp . ayıpbeğenmediğiniz her kişiye pkklıdemek. Allah size akıl fikir versin
 • YavuzYavuz4 gün önce
  Chp varken ne yahudiye, nede ingilize ihtiyaç yoktur!
 • Afrin KartalıAfrin Kartalı4 gün önce
  Allah seni ve senin zihniyetindeki chp li vekillerin ve osman baydemirin belasını versin hüsnü.
 • Yunus16Yunus164 gün önce
  BU ADAM DA SOY AĞACI DURUMUNA ÇOK KIZAR TAHMİN EDİYORUM
 • Osman19Osman194 gün önce
  Esed hastasi bu picin kellesini alip Esed'e gondermeli
 • İHanetİHanet4 gün önce
  AKİT gazetesi vatan millet sevdalılları adına çapulcu şerefsiz it sürüsü pkk-pydişbirlikçileri için yargtay cumhuriyet başsavcılığına başvuru yapmalı düşmanla işbirliği vatan hainliğidir ;düşmana gizliden veya açıktan destek vermeleriTSK ya saldırmaları düşmanla işbirliğidir bu açıktır bunun delil ve ispatalüzumu yoktur! Chppusulası şaşmış yenilmekten manyamış bir divane gibi ordan oraya saldırıp Türkiyeye zarara veriyor!bu önlenmeli!
 • murat yılgıncmurat yılgınc4 gün önce
  bece bu hüsnü yani bozkurt denen YAHUDİYE benzeyen bu adamı iyi incelemek lazım ben bu adamın kripto yahudi olduğunu düşünüyorum.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018