CHP’li Belediye eşcinsel şarkıcının 'askerleriyiz’ dedi… Bakın daha sonra ne açıklama yaptı

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi hesabından önce LGBTİ'lerin gökkuşağı bayrağı fotoğrafını paylaştı. Daha sonra eşcinsel şarkıcı "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" mesajı paylaşıldı. CHP’li belediye gelen tepkilere dayanamayarak özür dilemek zorunda kaldı.

20 Haziran 2017 Salı 09:25
CHP’li Belediye eşcinsel şarkıcının 'askerleriyiz’ dedi… Bakın daha sonra ne açıklama yaptı

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi hesabından önce LGBTİ'lerin gökkuşağı bayrağı fotoğrafıyla "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" mesajı paylaşıldı. Tepkiler üzerine mesaj silindi ve Belediye Başkanı Hazinedar'dan açıklama geldi.

Belediye'nin resmi hesabından yapılan paylaşımda belediye binasına LGBTİ'lerin gökkuşağı bayrağının asılı olduğu görülüyordu. Eşcinsel şarkıcıya da gönderme yapılarak "Freddie Mercury'nin askerleriyiz" yazıyordu. Mesaj silindikten sonra Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar şu açıklamayı yaptı: "Sosyal medyada çalışan bir arkadaşımızın işgüzarlığı için bizi seven ve takip eden tüm yurttaşlarımdan özür dilerim. Biz sadece Hz.Muhammed Mustafa (Sav) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerinin peşinde Devletimizin ve Milletimizin askeri oluruz... İnsanlarımızın değerlerine,kültürlerine,inançlarına ve tercihlerine saygı göstermek Beşiktaşımızın ve Beşiktaş Belediyesi'nin en önemli yaşam ve yönetim düsturudur.Bunu gösterirken özenli olmak,abartmamak topluma doğru anlatmakta hassasiyetlerimizin başında gelir... Bu anlayışa uymayan hiç bir davranış,tutum,lisan,yaklaşım bizde karşılık bulmaz. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesini ve (beni)temsil etmeyen tweet Ağrı'da bulunduğum sırada öğrenilmiş derhal müdahale edilerek sildirilmiştir. Bizim saygılı tutumumuz eşcinselliği teşvik etmemize neden olamaz.İnancımız ve toplumsal yaşama bakışımız buna engeldir. Saygılarımla."

Hazinedar'ın açıklamalarının ardından paylaştığı dizelerin eşcinsel şair Arkadaş Zekai Özger'e ait olması da dikkat çekti.

İşte silinen mesaj:

 

Haber Tarihi: 20 Haziran 2017 Salı 09:25
  • Nur Nur 2 ay önce
    O belediye başkanı daaynı yolda demek cinsel tercihi açıklama furyası mı bu bakalım chp de daha ne cevherler var lut kavmigenleridepreşti Allahım bu beyinsizler yüzünden bizihelak etme
  • orhan akalorhan akal2 ay önce
    yazıklar olsun belediye başkanıııı olacak şahıs sana şunu sormak isterim sen ölünce mahşer gününde allah karşısında hangi değerler için hesap vereceksin islami olan hangi değeri savunacaksın şunu bil kemalist başkan seni öbür tarafta atatürk değerleri laiklik kurtarmaz aksine çetin azap bekler sen kendini gaflet uykusunda avuuuuuutttttttttt
  • mutmainemutmaine2 ay önce
    Bizde Allahın askerleriyiz, ne oldu zorunuza mı gitti !