CHP'li Bekaroğlu: Herkesle ittifaka açık olmalıyız

CHP'li Bekaroğlu, '2019'da CHP-HDP ittifakı söz konusu olabilir mi?' sorusuna 'Herkesle ittifaka açık olmalıyız' şeklinde cevap verdi.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 14:34
CHP'li Bekaroğlu: Herkesle ittifaka açık olmalıyız

Mehmet Bekaroğlu, ulusal bir basın kuruluşuna verdiği röportajda "Herkesle ittifaka açık olmalıyız" dedi.

İşte Bekaroğlu'nuun o ifadesi:

Selahattin Demirtaş, referandum sonuçlarını değerlendirdiği mesajında “demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir. Siyaset kurumu buna açık olmak zorundadır” dedi. 2019'da CHP-HDP ittifakı söz konusu olabilir mi?

Buna bugünden bir şey söylemek gerçekten mümkün değil. Ama şunu söyleyebilirim; eğer referandumda ortaya çıkan tabloyu devam ettireceksek -ki ettirmeliyiz-, bu tabloya katkı sağlayan herkesle ittifaka herkesin açık olması lazım. Şu partiyle koalisyon yapıp yapmama, ittifak yapıp yapmama diye bir tartışma olmaz. İttifakın şartları olur vs. ayrı bir şey, ama ilkesel olarak elbette herkesle oturup konuşmak lazım. Zaten, “Şunla konuşmam, bununla yapmam” derseniz, referandumda kendiliğinden olan tabloyu bozarsınız.

Haber Tarihi: 08 Mayıs 2017 Pazartesi 14:34

YORUM YAZ

 • SaffetSaffet10 ay önce
  YAKIŞIR
 • VatandaşVatandaş10 ay önce
  Şarlatan, kemiksiz, heryere esnek.
 • kübragülkübragül10 ay önce
  geç bile kaldınız biran evvel yapın
 • Nur Nur 10 ay önce
  Tam fırıldak hiç saygın bir adam değil bunların gözü dönmüş iktidara gelseler memleketi satar bu cinsler. Adam saadetten chpye geldi şimdi hdp ile ittifak istiyor ya millet uyuyormu alaymı ediyorlar bizimle ya git adam başka işin yokmubu işi millet vekili maaşı için yaptıkları izlenimibırakıyorlar insan bu kadar kaypak olurmutürkiyenin can düşmanı bir partiyle ittifakbu nasıl bir kafa yapısı kiya hainlerle aynı fikirleri paylaşıyor olmakyazıkben bu adamlara hakkımı helal etmiyorum vatandaş olarakbunlar benim vergilerimle ülkeme hainlikediyor Allah fırsat vermesin size
 • Pirvelioglu Pirvelioglu 10 ay önce
  Siz memleketi yıkmak için şeytanla bile ittifak yaparsınız yeterki sandalyanizi koruyun bunu için yapamayacağımız hainlik yok
 • Sabri GÜÇSabri GÜÇ10 ay önce
  Yazıklar olsun..tipe bak kemiksiz şarlatan seni...
 • Chp' li müsyüChp' li müsyü10 ay önce
  Belara karı boşamak kolay tabii..
 • Baba VangaBaba Vanga10 ay önce
  örneğin ak parti

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018